Skocz do zawartości

Iveco Turbo Star II with Tank Trailer


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

A fakt zapomniałem o wycieraczkach. Rdza faktycznie przesadziłem pod tymi plastykowymi osłonkami na szybkę. Ale uszczelka jakoś tak nie za bardzo rozumiem, możesz wytłumaczyć, wcześniej pisałem ze uszczelki się nie udały. Ale generalnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodziło mi o to aby przy uszczelkach (na tym co ci wyszło po za obrys uszczelek) zrobić ślady korozji.

Ps.

Zetrzyj ślady korozji ze spojlera i owiewek bo one w większości są wykonane z płótna szklanego i żywicy przez co nie rdzewieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne poprawki tak jak pisze Torni by się przydały ,ale całokształt prezentuje się bardzo przyzwoicie

A co z kołami ? Felgi są za czyste, i nie wieże że po tylu latach nie zeszło by z paru opon powietrze . Pomyśl coś o "kapciach".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo powietrze by nie zeszło. Popatrz na fotki prawdziwego Iveca które stoi już od dobrych 5-10 lat( są fotki na forum) poduszki pocięte, lampy pobite a opony dalej powietrze trzymają wiec nie wydaje mis ie aby i tutaj zeszło, felgi hmm inaczej nie umiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wyszło. Na plastikowe.pl jest kilka fajnych rad, jak robić rdzę, jak malować pojazdy cywilne. Może Ci te linki pomogą. No i felgi rzeczywiście są za nowe.

http://www.plastikowe.pl/technika/malowanie-pojazdow-cywilnych

http://www.plastikowe.pl/technika/rdzawe-zacieki-i-zdzieranie-farby-gabka

Sam często używam gąbki, nie pędzelka, no i efekt jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki powiadasz? przybliżysz tą metodę, bo pędzelkiem to pigment nie chciał się przykleić do felg. O ja Ciebie w życiu, odpryski koleś ma talent , przy kolejnym projekcie spróbuję tak zrobić, albo jeszcze tutaj coś ulepszę?.

 

Serdeczne dzięki za linki, chyba zmyję ten syf benzyną ekstrakcyjną i zacznę od nowa co wy na to, teraz bym go bardziej urozmaicił hmm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest naukowo-testowy... czyli tutaj może się wszystko wydarzyć, a pokazuje po to aby dowiedzieć się jak mi idzie. Ale coś tam pokombinuję, mam nie odpartą chęć, wykonania chociaż jednej rzeczy z tych stronek.

 

P.S czysta terpentyna to to samo co terpentyna balsamiczna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeah ! Prawdę mówiąc, to Wojtku Twoje zdanie i kilku innych liczy się u mnie najbardziej. Dzięki za pochwały, grafitowy mówisz, muszę popatrzeć czy MIG ma taki pigment. Ale opony są pobrudzone na taka mieszankę "dark mud i old rust" Trochę zostało jak brudziłem ramę, i jakoś bardziej widać tą rdzę a więcej było błota w tej mieszance. A co do malowania, to brudzony model dużo wybacza, i nie trzeba aż takich wielkich starań, jak w modelach typu show-truck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Tak myślę długo nic nie robiłem może czas by wrócić do tego co dobre?

 

8iye.th.jpg

 

Z założenia miało być to iveco z cysterną, jako iż iveco stoi a naczepa czeka na dokończenie szpachlowania od roku czas i ją dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę nudno w domu, odgrzebałem wszystko co miałem z 10cm kurzu i trzeba powalczyć z tą naczepa i ja tez zmęczyć jak Iveco. Na początek muszę ogarnąć nowy aerograf coś innego niż EW-770 jakieś prostsze konstrukcje propozycje?

 

P.S milo słyszeć ze weteran, ale ja to daleko mam do składania porządnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.