Skocz do zawartości

Fairey Swordfish Mk. II 1:48 Tamiya


Polosss

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.08.2023 o 20:54, Polosss napisał:

Zdjąć bedzie ciężko ale moge go wyciąć 

Ja zrobię taktyczną przypominajkę w tym miejscu, jeszcze nie jest za późno 😉

 

Będziesz jeszcze picował przejścia kolorów? Na moje oko zbyt rozmyte...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jachud3 napisał:

Ja zrobię taktyczną przypominajkę w tym miejscu, jeszcze nie jest za późno 😉

 

Będziesz jeszcze picował przejścia kolorów? Na moje oko zbyt rozmyte...?

Przejścia są jeszcze do poprawki. Nie wiem dlaczego ale spory odkurz mi się robił dlatego te przejścia takie rozmyte. Wcześniej tego nie miałem. Ostatnio czyściłem aero wraz z pozostałymi akcesoriami i nie wiem czy nie zamieniłem igły lub dyszy z innym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 2.11.2023 o 05:55, jachud3 napisał:

Ja zrobię taktyczną przypominajkę w tym miejscu, jeszcze nie jest za późno 😉

 

Będziesz jeszcze picował przejścia kolorów? Na moje oko zbyt rozmyte...?

Mały update prac. Kalki położone i zabezpieczone lakierem gloss. Wyciąłem pierścień na silniku, którego nie było w historycznych egzemplarzach.

20231129_193306.jpg

20231129_193405.jpg

20231129_193642.jpg

20231129_193703.jpg

20231129_193835.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Polosss napisał:

Czyli można zrobić odpryski farby i metal pod spodem :)

 

Z baaardzo dużym umiarem. To śmigło na zdjęciach bywa brudne, nigdy nie obite lub otarte. Farba była bardzo dobra. Jeśli są już obicia, to tylko na krawędzi natarcia łopaty śmigła i bardzo delikatne. Nie poszalejesz wink4. Na zdjęciu przykład naprawdę mocnego zużycia z uszczerbkami włącznie:

014.thumb.jpg.42cffd5c9b56e6d1cf0e77bb58dba76d.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, czy nie odpuścić tych obić. Twój egzemplarz prawie nie zniszczony, a tu metal na śmigle...

Miałbym uwagę dotyczącą farfocli widocznych na przedniej części kadłuba i osłonie silnika po lewej (tyle pokazują bliższe kadry). Nie wyglądają korzystnie, może spróbujesz je trochę zeszlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

Pomyśl, czy nie odpuścić tych obić. Twój egzemplarz prawie nie zniszczony, a tu metal na śmigle...

Miałbym uwagę dotyczącą farfocli widocznych na przedniej części kadłuba i osłonie silnika po lewej (tyle pokazują bliższe kadry). Nie wyglądają korzystnie, może spróbujesz je trochę zeszlifować?

Farfocle ogarnięte. Obić nie będę robił prawie w ogóle choć chcę dość zmęczyć cały model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same przebarwienia - jak dla mnie - mogą być choć Bóg mi świadkiem, że nigdy nie oglądałem steranego służbą Miecznika.

Zwłaszcza dół płatów mi się podoba. Nie za bardzo natomiast rozumiem wpuszczenie jasnego łosza w szpary między lotkami, a płatami.

Tam była szpara, jej obecność zaznaczyłbym wpuszczając tam ciemny barwnik. Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest brudzenie dolnych powierzchni nad kołami. Tak, jakby ten samolot startował z polowego lotniska (chyba, że taki chcesz robić, ale jak rozumiem z pudełka, ma to być egzemplarz z lotniskowca). Jeśli startował z pokładu, to ziemi bym się tam nie spodziewał.

Ciągnij dalej - będzie torpeda, czy te rakietki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zaruk napisał:

Same przebarwienia - jak dla mnie - mogą być choć Bóg mi świadkiem, że nigdy nie oglądałem steranego służbą Miecznika.

Zwłaszcza dół płatów mi się podoba. Nie za bardzo natomiast rozumiem wpuszczenie jasnego łosza w szpary między lotkami, a płatami.

Tam była szpara, jej obecność zaznaczyłbym wpuszczając tam ciemny barwnik. Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest brudzenie dolnych powierzchni nad kołami. Tak, jakby ten samolot startował z polowego lotniska (chyba, że taki chcesz robić, ale jak rozumiem z pudełka, ma to być egzemplarz z lotniskowca). Jeśli startował z pokładu, to ziemi bym się tam nie spodziewał.

Ciągnij dalej - będzie torpeda, czy te rakietki?

Dziękuję za rady :)

Będzie torpeda i puste podwieszenia pod skrzydłami ale bez szyn do rakiet. Co do tego brudzenia dolnych powierzchni nad kołami - to nie miał być brud z kół tylko z mechanizmu składania skrzydeł, może niefortunnie użyłem tam brązów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.