Skocz do zawartości

1:35 M247 Sgt. York - Patton z Boforsami


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dzień dobry!

Mały update - wstępnie pomalowałem kadłub poniżej linii błotników:

hull13.jpg

 

hull14.jpg

 

I do tego gąsienice i cała masa kółek:

 

wheels01.jpg

 

Teraz plan jest taki, żeby to wszystko lekko pocieniować (bo wóz ma być generalnie czystym jak na pokazach dla generałów), poskładać i malować górę.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulik58- dziękuje za komentarz! Myślę, że trafiłeś (sic!) w sedno, częścią legendy tego sprzętu jest sytuacja z pokazów, kiedy Boforsy skierowały się w stronę trybuny na której siedzieli generałowie i chociaż nie wystrzeliły, to generałowie ratowali się skokiem z trybun i wielu zostało rannych...

 

A znając za słyszenia armijną biurokracje związaną z pobieraniem z magazynu broni i amunicji, a potem zdawaniem jej, postanowiłem, że na moim wozie nie będzie karabinu maszynowego, ani amunicji do niego. W związku z tym zbudowałem puste kosze na amunicję 7,62mm:

 

ammo01.jpg

 

Większość blaszek była w zestawie, ale środkową przegródkę musiałem dorobić z części które zostały z innych.

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Jeszcze jeden update. Dorobiłem jeszcze kilka detali na wieży - to już prawie wszystkie:

 

turret09.jpg

 

A poza tym poskładałem gąsienice:

 

hull15.jpg

 

hull16.jpg

 

hull17.jpg

 

Teraz szukam dobrego momentu, żeby namalować kamuflaż na górze modelu.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry!

Sporo czasu minęło i mam następny update - kolory zimowego umiarkowanego MERDC są położone. Farba to pomarańczowa Hataka:

paint01.jpg

 

paint02.jpg

 

paint03.jpg

 

paint04.jpg

 

Teraz kalkomanie i delikatny wash - jak mówiłem maszyna ma być jak z prezentacji dla generałów.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to zaczyna wyglądać. Takie tylko pytanie od laika, bo w swoim życiu czołgi to w większości widziałem na monitorze - czy rzeczywiście ktoś wkładał wysiłek, żeby poniżej linii błotników, za kołami malować kamuflaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzięki za komentarz!

Otóż sytuacja wygląda tak: Instrukcje malowania kamuflażu MERDC przewidują rozkład plam także poniżej linii błotników. Znajomy amerykański czołgista ujął to tak (tłumaczenie moje): "Dół czołgu mógłbyś pomalować na różowo i po pierwszych kilku kilometrach już też by tego nie było widać". Także według tego co on mówił to żołnierze w jednostkach liniowych mieli tendencję do upraszczania kamuflażu (nie malowali nic poniżej błotników i rezygnowali z plam w najjaśniejszym kolorze), a także powszechne były przypadki mieszania ze sobą farb, jeżeli którejś brakowało. To w efekcie doprowadziło do rezygnacji z kamuflażu MERDC, ponieważ każdy wóz wyglądał inaczej na skutek braku staranności żołnierzy.

Ale mój wóz, jak już pisałem, jest pokazowy dla generałów, dlatego ma być "zrobiony" wyjątkowo starannie - czysty i pomalowany ładnie (chociaż nie regulaminowo, bo regulaminu malowania dla M247 z tego co wiem nie zdążono stworzyć, ale są dowody na to, że i tak były malowane w MERDC, np. tu: http://www.primeportal.net/tanks/david_lueck/m247_sgt_york_divad/index.php).

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzień dobry!

Ten model trochę utknął, ale niedawno znalazłem w sobie siłę, żeby pojechać dalej z robotą.

 

Wykonałem liny holownicze z zawartych w zestawie materiałów (linka miedziana):

 

tow_cable01.jpg

 

Zrobiłem też anteny ze struny gitarowej. Linki do przywiązywania anteny zrobiłem z nici jedwabnej. Końcówki anteny z wikolu:

 

antenna01.jpg

 

antenna02.jpg

 

Teraz pozostało jeszcze tylko pozdejmować maskowanie z peryskopów i świateł... I... Zapraszam do galerii!:

 

@patrykd- zobacz, jednak się udało go skończyć i nawet rok nie minął!

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy komentowali i pozdrawiam serdecznie!

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.