Skocz do zawartości

Truck KAMAZ-43509 Zvezda 1/35


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

THX za podpowiedź, niestety nie udało mi się kupić tej "kalki" 3d Quinta Studio. Wg instrukcji i opisów pojazd "pudełkowy" miał czarno czerwone siedzenia. Zdjęcia wnętrza jakie opublikowałeś nie znałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie z drugiej serii to jest inny typ Kamaza. Na filmie zresztą widać 2 typy. Różnią sie szybą dzielona lub w całości, inny jest kształt "tyłu", w filmie, który w poprzednim podpiąłeś też mieszają sceny z różnym typem pojazdu. Inaczej wygląda układ wzmocnienia, pałąków w kabinie, chyba ze ten Zvezdy jest sciencie fiction. Maja różne typy siedzeń siedzeń, różne pasy, cała menażeria.  Porównam koła z wojskowymi wersjami Kamaza, szczerze nie pamiętam, nie zwróciłem uwagi. Żywica jest fajna ale guma poza wagą też nienajgorsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Czego ma dowodzić lub czego dotyczy to zdjęcie ? Niejednemu psu na imię Burek, ale pomimo tego są innej rasy.

Dowodzi tego, że w zestawie są specjalnie pod niego zaprojektowane koła/opony, a więc projektując zestaw nie poszli na łatwiznę. Kalki pod pojazd załogi: Karginov A., Mokkev I., Malkov I. Wg. mnie kołą są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malućku maskujemy, malujemy, maskujemy, malujemy, doklejamy i "apiat".

Aż szkoda zamykać...

Podszedłem do tego pojazdu jak do czołgu, a miałem delikatnie z wyczuciem, okazało się , ze trzeba innych farb,  innych lakierów, chemii czy innych materiałów a przede wszystkim innych umiejetności i spojrzenia. Niestety zmuszony jestem ograniczyć czyli będzie zamknięty, ale nabrałem trochę doświadczenia, wiec kolejny z tego teamu, kto wie....

9999.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finiszując, kalki zbyt szerokie o ok. 0.8 mm, piszę o kalkach 32 i 33. Odciąłem od góry. Relacja pomiędzy kalkami 33 a 34,  34 pod 33 czyli inaczej niż logika wskazuje, gdyż na drugiej burcie, 34 na 32. Fajny model z tego wychodzi (moim zdaniem)...

1212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kroczek, teraz okablowanie świateł tylnych, kabina, a więc fotele, pasy itd., jeden figurant, a co do burt i dachu, nie wiem, może zostanie nieosłonięte, tak ciekawiej wygląda...

12.jpg

13.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył na swoim miejscu, do zrobienia siedzenia z pasami + kalki na to + водитель этого автомобиля ..

Co do kalek w kabinie, kupiłem kilka arkuszy do pojazdów rajdowych 1/42 bo wydaje sie ze coś dopasuję...

 

ps. Mandrivecs thx za miłe słowa  :)

 

13_12.jpg

Edytowane przez chorąży
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka do foteli, blacha po rozchartowaniu, podkładzie i na czerwono bazowo. Trwada blacha, nie umiem w realistyczny sposób położyć pasów na fotel.  Znalazłem pasy w 1/24, są ze "wstążki" chyba tędy droga, czyli pasmanteria  +  resztki tej blach a więc zapięcia .... Wprawdzie i tak prawie tego nie widać, ale ....   poza tym nie da sie tej blachy położyć na figurancie, wyglada jak rycecz...

pasy.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.