Skocz do zawartości

Truck KAMAZ-43509 Zvezda 1/35


chorąży

Rekomendowane odpowiedzi

No i pytanie , skala 1/35 pojazd cywilny, a więc czy TU ?!

Nowy projekt, czyli rajdowa wersja Kamaza rajdu Dakar.

Cały system napędu i zawieszenie "na wierzchu", a sam model ? Ramki zdają sie ok, trochę nadlewek, drobne jamy skurczowe, w jednym miejscu "niedolany" element, jedna z ramek, gdzie wydaje się za wysoka temperatura plastiku do formy, stąd trochę szlifowania.  Kalki - duży kolorowy arkusz. Malowanie bardzo kolorowe. Poniżej efekt 4 godzin dłubania.

Silnki, potrzeban szpachla na miskę olejową łaczenie.

 

IMG_20231106_075340.jpg

IMG_20231106_193821.jpg

IMG_20231106_221011.jpg

IMG_20231106_221050.jpg

IMG_20231106_221517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że nikogo nie interesuje ten wątek, a tu pytania.

Podsumowując:

Wyzwaniem jest połaczenie połówek podwozia w sumie 8 punktów + wklejenie chłodnicy. Warto wcześniej delikatnie rozwiecic otworki do kołków, mają zerową tolerancję, więc po naniesieniu kleju jest problem. Warto obciąć na etapie łaczenia oś napędu prądnicy/wentylatora chłodnicy (część 21-a), jest o ok. 0,8 mm za długa.

Klejąc silnik, musimy zachowaać 100% dokładność, musi trafić idealnie w gniazda na teownikach zawieszenia . W późniejszym elapie do silnika dołączane jest turbina wydechu, wlotu powietrza i systemu chłodzenia, klimatyzacji, jeżeli na etapie montarzu silnika jest chociaż minimalne przesubiecie to ....

A u mnie na razie taki "gokart" wychodzi, a i ten plastik tak sie elektryzuje, ze łapie wszystkie paprochy z okolicy...

A tak ogólnie to fajnie się to dłubie.

 

 

IMG_20231112_202418.jpg

IMG_20231112_215911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki w kabinie i orurowaniu, to też wydaje się wyzwniem, ale raczej przy malowaniu bo tam bardzodużo delikatnych elementów. Wszystko pasuje jak klocki lego.

Trzeba poszukać dodatków Quinta Studio, zwłaszcza siatka w oknie, pasy ale i inne też...

 

Godzinę temu, makinen napisał:

Ciekawy temat. Zaglądać będę 

Zvezda wydała 3 modele pojazdów cywilnych w 1/35. Wszystkie nowych form, a więc poza tym jest kamaz wywrotka i limuzyna gaz M1

poprawiony.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M.A.V. napisał:

Skoro ma być wersja Dakar to czemu nie w dziale cywili ?    

W pierwsym poście wątku zastanawialem się na tym, przeważyła skala. Poprosić Admina o przeniesienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifnij może trochę opony z góry, po bieżniku, będzie bardziej realistycznie. Ja robię to takim zielonym ściernym badziewiem przypominającym bardzo gęstą pajęczynę, ze sklepu z farbami.

Artystyczny nieład na biurku (miejscu pracy) jak u mnie. Szacun 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, jest szansa na spektakularny efekt końcowy. Zwłaszcza, jeśli pokusisz się o jakąś wydmę, figurkę, ciekawe ustawienie kół?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co poniżej trzeba złożyć pojazd ( ale to nie wszystko). Podmalówki zrobione. Przydały by się  jakieś "wiązki kabli" + pneumatyka.

Dziwię się Ruskim, Prefekcyjny środek, ale zamknięty, a aż się prosi o zawiasy z ramieniem, podporą.  Masa szczególów, ale wypychacze w idiotycznych miejscach. Gumowe opony, ale pełne więc kurewsko ciężkie na tak delikatne zawieszenie.

Ale ogólnie daje dużo satysfakcji przy skłądaniu.

Malowanie ?!?! Podziwiam Kolegów z działu cywilnego, gdy picują ciężarówki .....

ps. Jak to złożę to faktycznie jakaś winetka pod to  :)  ,    jeszcze tydzień wolnego więć wszystko możliwe, acha , na "czerwonym" te plamy, to błąd telefonu, rzeczywiscie tego tam nie ma... ....

 

 

111.jpg

222.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lipstein napisał:

No ....

Czym te opony męczyłeś?

Na razie nie ruszałem, przetarłme tylko papierem ściernym,  zostawiam na koniec a wcześniej, zgodnie z podpowiedzią muszę wybrać sie do sklepu z farbami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lipstein napisał:

Szukaj tego: MIRKA MIRLON WŁÓKNINA ŚCIERNA ZIELONA ARKUSZ 320. Czyni cuda razem z twardą zużytą szczoteczką do zębów.

Dziękuję za info, jutro sprobuje kupić  :)

Wcześniej, szczerze nie wiedziałem o co pytać....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlowanie, bo tam nie ma podziału. Podzieliłem, odciąłem część boczną  burty "ładunkowej" i zastanawiam się nad zawiasami do niej. Kolejne pytanie, czy z tych wojaków da się ulepić rajdowców ?! no zobaczymy. No i dziura, która znajdulje się za kabiną. Nic tam nie uwzględnili,  ani siatki ani innej klapy/zasłony...

333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina, podkład tamiya, dwie warstwy prawie półprzeźroczystego białego, na to lakier błyszczący, w międzyczasie polerowanie przy pomocy pasty do zębów, no i okazało się że "wyszła" jama skurczowa n drzwiach, widoczna tylko pod pewnym kątem, cóż ... Do jutra schnie, poźniej próba tych kalek, zaczynam od kabiny, pytanie jak zachowa się "kolor" na białym, nie mogę zdjąć masek z szyb bo na finiszu kolejna bezbarwna błyszcząca, "rosyjska ruletka " na całej linii.  No i okazało się, że dwa odcienie niebieskiego jako baza, dobrze, że był w zapasach, bo przegapiłem ...

 

4444.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie, na tą kabinę przykleiłem już kilkadziesiąt kawałków kalki. Kalki pasują idealnie, ani grube ani cienkie, nie naciągają się. Oklejanie wymaga podmalówek, np: logo kamaza na grillu, niebieski pas nad szybą przednią, itd., Warto grilla zamienić na siatkę, radykalnie podnosi walory. Ja niestety tego nie zrobiłem. Warto przemyśleć kolejność klejenia, np: najpierw obramówki reflektorów a później reklamy nad nimi. Odwrotna kolejność grozi niedopasowaniem poziomów.

Kleje modele od końca siedemdziesiątych, ten model powinien otrzymać miano modelu roku 2023 r. Ruscy zrobili kawał dobrej roboty w tym modelu. Kalki niesamowite. Wrażenie zrobiły na mnie podobne jak wacu Harrier w 1986 r. gdzie po epoce KP Prostejov z żółtymi kalkami kupiłem Harirra vacu z płachtą kalek na super przejrzystym "filmie". Kto pamięta te czasy to zrozumie o czym mówię....

ps. tą osłonę na dachu musiałem urżnąć pod kalkę ...

5555.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, makinen napisał:

Wnętrze kabiny nie jest pomalowane?

Tak, zgodnie z instrukcją kremowym, siedzenia czarno czerwone itd...

Teraz przygotowuję drivera, pasy i podstawowe kable..

7777.jpg

Edytowane przez chorąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartosz Ciesielski napisał:

śmiesznie wygląda rura zamiast normalnej deski rozdzielczej ale sam temat ciekawy 

Tak to w rajdowkach  wyglada. Drążek hamulca ręcznego 70 cm i kończy na wysokości kierownicy oraz spartańskie warunki w środku. Sztywno, twardo, głośno i telepie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tam dopasować karton coca cola, zgrzewke wody czy inne bambetle, nie ma tam na to miejsca, straszne to jest surowe, a zdjęć mało, to które publikuję tylko do celów dyskusji z Rosyjskiej strony ...

c4782f482fc6ea4ac7869bd4987f471b.jpeg

Edytowane przez chorąży
uzupełnienie, poprawa błedu
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.