Skocz do zawartości

28mm Lagertha (Ludgarda?), norweska wojowniczka


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chciałbym zaprezentować figurkę wojowniczki Lagerthy w skali 28mm ( w rzeczywistości jest trochę większa).

Kto lubi historyczne tło, może zacząć tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lagertha

Figurka powstała z zestawu firmy Wargamer: https://sklep.wargamer.pl/pl/skala-28mm/2125-HD-28-02.html

Jest to bardzo ładna metalowa figurka, myślę, że w dobrej cenie. Zestawową, metalową podstawkę zastąpiłem podstawką żywiczną z firmy Micro Art Studio (polecam, bardzo ładne podstawki).

Figurkę malowaliśmy razem z córką, np. faktura drewna na tarczy to jej robota.

Wyszło to tak:

lagertha01.jpg

 

lagertha02.jpg

 

lagertha03.jpg

 

lagertha04.jpg

 

lagertha05.jpg

 

lagertha11.jpg

 

lagertha12.jpg

 

lagertha13.jpg

 

lagertha14.jpg

 

lagertha15.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze. Faktem jest, że montaż rąk przysporzył mi pewnych problemów. W zestawie przedramiona są osobno. Najpierw próbowałem je kleić na klej dwuskładnikowy, ale to nie zdawało egzaminu i w efekcie zrobiłem tak, że wstawiłem połączenia z drutu miedzianego i całość zlutowałem (!), potem delikatny szlif połączeń i jest tak jak widać na obrazku. Nie znam się na szermierce i może dlatego nie widzę różnicy jakościowej pomiędzy pozą w moim modelu i tym co jest na pudełku zestawu - starałem się to odwzorować jak można najbliżej i jeszcze niedawno byłem zdania że to wyszło 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że malujesz  z córką.

sugerowałbym,  rozjaśnić krawędź nosa i punktowo policzki. Wiem, że przy tej skali to trudne, ale przyniesie dobry efekt.  I raczej malowałbym skórę rzadszą farbą za to kilka warstw.

Ja zaczynam przy tej skali od pomalowania całej twarzy tonami ciemnymi, a potem stopniowo rozjaśniam malując coraz mniejsze obszary twarzy, by na końcu rozświetlić twarz w tych miejscach, o których pisałem wyżej.

No i dałbym lekkiej czerwieni na policzki, bardzo rzadką farbą - rzadszą niż washe citadela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz i dobre rady!

W większości malujemy farbami Citadela i sprawa jest taka, ze one bardzo dobrze kryją - czasem nawet aż za dobrze, żeby płynne przejścia złapać. Ale oczywiście będziemy próbować.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używasz mokrej palety? jeśli nie to polecam. Pozwala na dopieranie stopnia rozrzedzenia farby do potrzeb

I nie musisz wydawać kupy pieniędzy. Ja swoją zrobiłem z plastikowej kuwetki za 10 zł, w środku ułożyłem ręczniki papierowe a na wierzch biały papier do pieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmroczko napisał:

sprawa jest taka, ze one bardzo dobrze kryją

 

..dlatego farby się rozcieńcza. Ewentualnie dodając również medium. Osobliwie, citadelowskie lachmian medium jest wcale udanym produktem. 

 

2 godziny temu, winrich napisał:

nie musisz wydawać kupy pieniędzy. Ja swoją zrobiłem z plastikowej kuwetki za 10 zł, w środku ułożyłem ręczniki papierowe a na wierzch biały papier do pieczenia.

 

Tak, mokra paleta zasadniczo zmienia reguły gry. I opcji na jej pozyskanie jest naprawde sporo. Polecam uwadze artykuł na ten temat:

 

P4240245-300x300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak, jak ktoś kocha historyczne klimaty to Lagertha to wojowniczka vikingow straight from history books, polecam zerknac na wiki, jakby ktos chcial glebiej zaglebic sie w temat. a co do samej figurki, to firma Wargamer super, normalnie robią metalowe, ale dobrze ze zrobiles upgrade i wpakowales ja na podstawke zywiczna z Micro Art Studio - kawalek dobrej roboty, mega szczegoly i to za niezla cene 😎. co do malowania, to super ze wciagasz w to mlodsze pokolenie -byla to akcja rodzinna z corcia. drewniana tekstura na tarczy to jej dzielo?i musze przyznac, ze wyszlo wam to po prostu epicko! 🛡️🎨. to jest ta magia modelarstwa, ze mozna z bliskimi tworzyc cos naprawde unikalnego i przy tym sie swietnie bawic. no i wiecie, to fajne uczucie, kiedy widzisz na polce cos, co sam zrobiles i jeszcze masz do tego osobista historie. za kazdym razem jak na to patrzysz, to bd czuc taka dumke. 😊✨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.