Skocz do zawartości

Merkava MK 3D Meng


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się spróbować swoich sił z Merkavą MK3D od Menga, nie spodziewajcie się jednak po mnie tak spektakularnych efektów jak zaprezentowało tutaj kilku kolegów robiących ten model. Jest to w zasadzie taka moja jednorazowa (prawdopodobnie) przygoda z pancerką, generalnie bawię się w lotnictwo. Naszło mnie jednak jakoś na ten czołg i postanowiłem spróbować. Zdecydowałem się na zakup tylko jednego zestawu waloryzującego od Legenda zawierającego zarówno elementy fototrawione jak i z żywicy. Zauważyłem że niemal wszyscy kupują gąsienice, czy chodzi o to że te z zestawu są klejone i co za tym idzie nieruchome ? Nawiasem mówiąc nie wiem po co producent zaleca pozostawienie ruchomych kół skoro klejone gąsienice z zestawu i tak je unieruchomią.

IMG_6080.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa Gazy - temat na czasie. Byłem w Izraelu, Libanie i Jordanii w zeszłym roku o tej porze. Mogłem pogłaskać po pancerzu Merkavę I, II, III i IV.  Sklejać każdy może!!!! Modelarstwo to super hobby- zestaw Meng to znakomity wybór. Czekamy na pierwszy ruch cążkami. 

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem tylko turystycznie i absolutnie nie biorę pod uwagę przy budowie modelu tego rodzaju  zachowanych w muzeach egzemplarzy. Jeżeli buduje taki okaz to w tytule warsztatu jest to wyraźnie wskazane. Izrael robił takie mixy z M48, M 60, Centurionów, Shermanów, że nie ma dwóch takich samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o antypoślizg kupiłem takiego gotowca od Tamiyai, ktoś polecał go w jednym z wątków o merkawie, zaletą jest że bardzo łatwo się go nakłada, nie trzeba nic sypać a po kilkunastu minutach można zamalować podkładem ale... jak dla mnie ta faktura jest jednak zbyt drobna. Może i nawet jest przez to bliższa oryginałowi ale bardziej podobają mi się te nieco bardziej wyraziste dlatego myślę że spróbuję z tym  -  https://www.mojehobby.pl/products/Hull-Tex-Texture-And-Cement-Scattered-Anti-Slip-Texture-Set.html

 

 

IMG_6101.JPG

IMG_6102.JPG

Edytowane przez michal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw VMS do warstwy antypoślizgowej jedzie do mnie z Czech, w międzyczasie wklejam blaszki fototrawione. Przy okazji pytanie do siedzących głębiej w temacie , czy pokrywa włazu kierowcy w MK3D z okresu II Wojny Libańskiej  ma być w tej wersji (Meng daje dwie do wyboru) ?

 

IMG_6106.JPG

 

 

IMG_6105.JPG

 

 

IMG_6109.JPG

Edytowane przez michal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment wygląda tak. Jeszcze sporo się zmieni chociaż kurzyć nie będę na maxa bo jak dla mnie trochę to za dużo zakrywa. No i skoro wedle oznaczeń ma to być czołg który w 2006r. walczył w Libanie z hezbollahem to powinien być trochę mniej zapiaszczony niż taki na południu, gdzieś pod Gazą. Nie zwracajcie uwagi na kolory, mój aparat ma je źle skalibrowane.

 

 

_MG_8144.JPG

_MG_8145.JPG

_MG_8149.JPG

_MG_8152.JPG

_MG_8153.JPG

_MG_8156.JPG

_MG_8159.JPG

Edytowane przez michal78
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.