Skocz do zawartości

MiniArt 48009 P-47D-25RE Thunderbolt - Basic Kit, model treningowy 1:48


xoxsc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Co tutaj pisać, a że nie umiem kompletnie malować areografem i nie ma żadnych warsztatów w Warszawie, żeby się tego nauczyć  to skleiłem go w ramach sprawdzenia siebie, czy uda mi się skleić model bez użycia szpachli i było prawie blisko, bo model sklejony w 99% bez szpachlowania. Najtrudniejszym etapem było łącznie skrzydeł do kadłuba i tamiya jakoś lepiej ma to zaprojektowane, czyli cała wręga z kokpitem i kawałkiem skrzydła wkleja się przed sklejeniem połówki kadłuba, a później tylko wsuwa się skrzydło, tak tutaj było odwrotnie. W celu lepszego spasowania skrzydeł najpierw do kadłuba skleiłem górne segmenty skrzydła w celu lepszego rozprowadzenia kleju tamiya extra thin, a na koniec dolne segmenty, więc tylko taka metoda w tym projekcie mnie uratowała. Silnik nie jest jeszcze sklejony do kadłuba i dodam imitacje okablowania, oraz jeszcze rurke pilota muszę dokleić i osłony.

 

PS. Jedyna wada to goleń koła ogonowego i łatwo złamać przez bardzo giętki plastik, dlatego stawiam model tylko na paletce.

Model super zaprojektowany i detale ostre, ale projektant powinien inaczej zaprojektować montaż skrzydeł do kadłuba, skoro w tamiya bez trzymania pasują idealnie bez szpachlowania (wsuwając tylko). Najgorsze klejenie to miejsce styku oprofilowania skrzydło kadłub, skoro nie ma miejsca na klej w tym projekcie i  samo mocne dociskanie nie wiele pomaga.

 

A teraz idę dłubać w kartonowych modelach od wydawnictwa Kartonowy Arsenał, bo od kartonówek zaczynałem przygodę z modelami.

 

link do galerii i więcej szczegółowych zdjęć.

https://postimg.cc/gallery/rKkZQfG

 

IMG_20231230_125012.jpg

IMG_20231230_125109.jpg

IMG_20231230_125242.jpg

IMG_20231230_125736.jpg

Edytowane przez xoxsc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • xoxsc changed the title to MiniArt 48009 P-47D-25RE Thunderbolt - Basic Kit, model treningowy 1:48

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie budowy to chętnie podpowiem, bo osobiście dla mnie model nie był zbyt trudny, albo jestem już zahartowany stopniem trudności przez klejenie tych najbardziej wymagających i zdetalizowanych  kartonówek od Halinskiego, ok 3 tys części..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xoxsc napisał:

Jeśli ktoś ma jakieś pytania

 

Mam pytanie. Nie odnośnie budowy, ale całokształtu. Czy model jest już skończony? Pytam, ponieważ ten dział to galeria a ja - będąc na Twoim miejscu - miałbym przemożną chęć jeszcze to i owo do modelu dodać. Nic wielkiego, ot jakiś kolor, czy oznaczenia. Jeśli natomiast skończyłeś to przepraszam, zupełnie nie znam się na drugowojennych maszynach. Choć wiem, że ignorancja nie tłumaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaruk Mowa o kalkach jakie są w zestawie basic  ?

Dodać to mogę i czekam na silnik z drugu 3d, a ciekawi mnie czy go dopasuje.  Odnośnie kalek i malowania to nie przewiduje tego, ale mogę odstąpić kalki jak ktoś będzie zainteresowany.

Edytowane przez xoxsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.