Skocz do zawartości

Su-35S China PLAAF 1/48 G.W.H


Damian_Nowicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym pochwalić się swoim ostatnim ukończonym modelem. Czyli tak jak w tytule Su-35 w skali 1/48. Model zrobiłem prosto z pudła. jedyne "ulepszenie" jakie wprowadziłem do przerobienie ekranów w tablicy przyżądów. Oryginalnie producent przewiduje w tym miejscu kalkomanię z imitcją map. Jako że model zrobiłem bez figurki pilota, ekrany zrobiłem wyłączone. W tym celu wkleiłem odpowiednio przycięte prostokąty z plexi malując z jedną ze stron czarną farbą z domieszką navy blue. Cały płatowiec pomalowany farbami z palety mr.hobby, washe to linia Oilbrusher od Ammo MiG.

Imitację przepaleń powierzchni w okolicach silnika wykonałem techniką suchego pędzla.

Całość prezentuję poniżej. Zapraszam do oceny. 

 

DSC_2414.jpg

DSC_2415.jpg

DSC_2416.jpg

DSC_2418.jpg

DSC_2420.jpg

DSC_2423.jpg

DSC_2428.jpg

DSC_2434.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny :)

Do dwóch rzeczy tylko bym się przyczepił:

1. Wash jest nierówny, w tylnej części jest, w przedniej i centralnej (na górze) go brakuje. Na zdjęciach 3, 4, 7 i 9 widać najbardziej;

2. Przepalenia, głównie na usterzeniu poziomym. Jest kolor niebieski i czysty metal, praktycznie brak żółtego.

Tempering_standards_used_in_blacksmithing-1.thumb.jpg.4a0119edfccf7fcf1b6f1f2d233d8e5c.jpg

Oczywiście da się znaleźć fotki samolotów z wymęczonymi, mocno niebieskimi przepaleniami ale nigdy nie wiadomo, na ile jest to efekt jakiegoś odbicia błękitu nieba / podbicia kolorów w photoshopie, no i raczej niebieski będzie miał żółto-brązowe otoczenie. Może kwestia zdjęć, ale U ciebie tego żółtego przebarwienia brak.

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Washe celowo zrobiłem w ten sposób, części nosowe i okolice za owiewką wydają się być czystsze od tyłu samolotu i skrzydeł, może faktycznie jest zbyt duża różnica. 
co do silników to dzięki za uwagę, przepalenia zrobiłem całkowicie kierując się gustem, nie zastanawiając się jak postępuje odbarwienie metalu względem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.