Skocz do zawartości

MiG-17/Lim-6bis Zvezda 1/72


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak delikatnie chciałem się nadpisać co do MARSów, żeby na przyszłość nie musieć wyważać otwartych drzwi i  modyfikować całkiem fajnych zestawów RESIKIT-a:

 

Mars-2 Rocked pod for Mi-2 Lim, TS-11 (4pcs) Plane Type | 7204 | BILMODEL | 1:72 (martola.com.pl)

 

image.png.9cb4df1b68251a483af994f8003b3389.png

 

Jakość całkiem fajna, jakbyście chcieli dokładne fotki to dajcie znać.

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pamięć nie jest najlepszym doradcą... Jednak na tych Marsach widać ząb czasu, jaki nadgryzł starsze technologie XX wieku , niestety projektowanie 3D Resikitu to XXI wiek i konkurencji brak... Poniżej zbliżenia Topguna 

20240225_101402.jpg

20240225_101351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
58 minut temu, tomekk napisał:

Teraz czas na końcowy etap malowania.

Zaczyna się najlepsze :yahoo:

Będzie odrapany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomekk napisał:

Oczywiście

Super!

Jedziesz z tematem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak. Mam na myśli ten egzemplarz - zdjęcie poniżej z internetu, zamieszczone poglądowo. Czy ma ktoś zdjęcie które dokumentuje kamuflaż przed "zużyciem".

Jakie kolory występowały ? Jeśli będzie kłopot z tym konkretnym samolotem, to może kolejny niżej.

 

image.jpeg.78ffcf172ac4ca7f082a2f13090d366e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.57e8b0f03998fe8d259c49237001a190.jpeg

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomekk napisał:

image.thumb.jpeg.57e8b0f03998fe8d259c49237001a190.jpeg

Jeśli nie będzie materiałów do 626, to do pomocy przy 523 się zgłaszam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomekk napisał:

Czy ma ktoś zdjęcie które dokumentuje kamuflaż przed "zużyciem".

Jakie kolory występowały ? Jeśli będzie kłopot z tym konkretnym samolotem, to może kolejny niżej.

Po południu przejrzę zasoby wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może jednak zrobię 523, są już zdjęcia z dwóch stron. Mam tylko jeden kłopot - brakuje mi dwóch 3, reszta cyfer jest na dodatkowym zestawie kalkomanii, który kupiłem.  Patrząc na te 2 zdjęcia, to przydałby się jakiś podgląd dolnej części. Co do kolorów to wyjdę z jakiejś podstawy, rozjaśniając je stopniowo. Testowo użyję płynu maskującego, tam gdzie odpadły duże płaty farby. W pozostałych miejscach - przecierki patyczkiem. Kolor bazowy będzie z akryli.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolory bazowe położone. Teraz będziemy odkrywać srebro. Znowu zdjęcia z telefonu zmieniły odcień.

 

512632768_IMG_20240706_1039326183.thumb.jpg.a90c485e3fbe6fcbb2e12b4ec0208139.jpg

 

831197187_IMG_20240706_1039208733.thumb.jpg.829310695bd37ba71dbcab9d5335301c.jpg

 

Tomek 

Edytowane przez tomekk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spód taki szary będzie czy to jakieś przekłamanie kolorów na fotkach?

Pamiętaj żeby numerów nie drapać. Numery były regularnie poprawiane podczas przejść na eksploatację zimową/letnią ale i poza tymi działaniami były poprawiane przez mechaników jeśli ktoś z przełożonych uznał, że należy je poprawić. :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Ten spód taki szary będzie czy to jakieś przekłamanie kolorów na fotkach?

Pamiętaj żeby numerów nie drapać. Numery były regularnie poprawiane podczas przejść na eksploatację zimową/letnią ale i poza tymi działaniami były poprawiane przez mechaników jeśli ktoś z przełożonych uznał, że należy je poprawić. :wojo:

Spód jest w niebieskim odcieniu. Zdjęcia trochę przekłamują trochę, ale i tak do końca z kolorami chyba nie trafiłem. Będę później "filtrował" olejami. Tak, napisy będą "czyste".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.