Skocz do zawartości

[W} waloryzacje i dodatki 1/48


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Przeglądając forum nie raz zawstydziłem się, że nie mogę pochwalić się modelarskim magazynem. Moja szafa mieści się w jednej szufladzie. Zestawów do budowy ledwie dwa. Pomyślałem sobie, że może by podwoić ten stan.

Ale znalazłem też garstkę niewielkich gabarytowo gratów, które mogę przeznaczyć na wymianę bez dużej straty w objętości magazynu.

 

To co chciałbym mieć:

1.      Zestaw 1/48 Tamiya P-47 Bubbletop. Dowolny wariant.

2.      Zestaw 1/48 Tamiya F4U-1 Corsair. Preferowana wersja z podniesioną kabiną, ale w sumie może być dowolny wariant.

Nie musi byś stan idealny, może czegoś brakować, ale wolałbym wiedzieć czego.

 

To co oferuję. Wszystko 1/48. Kalkomanie z wydawnictw zawierają też inne skale:

 

1.      Obrabiarka z zasilaczem. Wymienne końcówki do frezów o różnych średnicach. Stała prędkość obrotowa.1.JPG

 

 

2.      Aerograf tzw. Łukowiak. Z szybkozłączką do sprężarki i wężykiem. Aerograf jest fabrycznie dostosowany do używania strzykawek jednorazowych jako zbiorniczka na farbę. Można sobie dobierać wielkość i przycinać do potrzeb.

 2.JPG

Da się nim wyciągnąć kreskę ok.1mm ale nie jest to sprzęt do precyzyjnego malowania. Choćby dlatego, że w takim przypadku aircap skutecznie zasłania punkt malowania, a bez aircapa urządzenie nie maluje. W czasie próby spust działał OK, choć na sucho wydaje się trochę spowolniony. Możliwe, że warto przesmarować.

 

 

3.      Koła True Details do P-38

3.JPG

 

 

4.      Silnik Aires Pratt & Whitney R-1830

5.      Silnik Aires Packard Merlin V-1650

4.JPG

 

 

6.      Blaszka Aires F6F-5 plus dodatkowa podklejka do tablicy zegarów. plus żywiczna podłoga

5.JPG

 

 

7.      Celowniki Quickboost żyroskopowe K-14

8.      Celowniki Quickboost N-3A/B

Celowniki pakowane są w zestawach po sześć sztuk. Do oddania są po cztery z każdego zestawu. Po dwa sobie zostawiam. Gdzieś mam jeszcze brytyjskie celowniki Mk VIII. Poszukam na życzenie.

6.JPG

 

 

9.      Osłony kabin Squadron P-40B komplet 2 szt

10.   Osłony kabin Squadron P-40E komplet 2 szt

11.   Osłona kabiny Spitfire MkI/II/V(wczesna) 1 szt

7.JPG

Na zdjęciu widać też osłonę do Mustanga P-51D wersja Inglewood. Osłona ma skazę i wymaga polerowania. Jeśli komuś zależy, to mogę podpolerować, ale może też ona trafić w stanie jak jest do znajdującej się na końcu listy bonusów.

 

 

12.   Kalkomania z wydawnictwa 506th Fighter Group , Iwo Jima 1945. AJ Press.

7x.JPG

 

 

13.   Kalkomanie i maski z monografii P-47 Kagero

8.JPG

 

9.JPG

 

 

14.   Kalkomania Aeromaster Birdcage Corsair part II.

10.JPG

 

10a.JPG

 

 

15.   Kalkomania z monografii Kagero Brewster Buffalo

11.JPG

 

 

16.   Kalkomanie z monografii Kagero F4U Corsair

12.JPG

 

13.JPG

 

 

17.   Kalkomania z zestawu Hasegawa P-38F/G/H

14.JPG

 

 

18.   Maski do P-38 Hasegawa i Academy (F,G,H) 1/48, Trumpeter (L) 1/32

Chyba z jakiegoś wydawnictwa

15.JPG

 

 

19.  Kalkomania  z wydawnictwa Kagero. Zabijcie, nie wiem do czego. Nawet jestem ciekawy J.

16.JPG

 

 

20.   Kalkomania Techmod do Bubbletopów Gładycha. Wycięte fragmenty to oznaczenia śmigła Hamilton Standard, które nie występowało na żadnym gładychowym HV-M.

17.JPG

 

 

21.   Kalkomania z mongrafii Kagero F4F Wildcat. Zniszczone oznaczenia do jednego malowania w 1/32

18.JPG

 

 

22.   Kalkomania Tally Ho! P-38 Lightning part III. Brakujące malowania pojechały kiedyś do potrzebującego modelarza.

19.JPG

 

19a.JPG

 

 

 

 

Kolejne pozycje są na tyle zużyte, że traktuję je jako bonusy, które na ewentualne życzenie dołączę do przekazywanych gratów.

 

Kalkomanie do P-51B/C z zestawu Tamiya  oraz Aeromaster i Techmod.

20.JPG

 

23.JPG

 

 

Kalkomanie do Spitfire MkI z zestawu Tamiya (starsza) i MkII z zestawu Revell (ta jest niby kompletna, ale nosi ślady rozlania czegoś przy kokardzie – moim zdaniem kalka jest OK, ale na zimne!). Oznaki dywizjonu 303 z okresu ok. 1941 wymagają białego podkładu. Kalkomania Spitfire MkI/IIB Techmod.

22.JPG

 

27.JPG

 

24.JPG

 

25.JPG

 

 

Kalkomanie Aeromaster Birdcage Corsairs Pt I. i z zestawu Tamiya.

21.JPG

 

 

Kalkomania z zestawu Hasegawa F6F Hellcat

26.JPG

 

 

Blaszka z wydawnictwa Kagero Ju-88C-6. Film z zegarami jest.

28.JPG

 

 

Oszklenie do Spitfire MkI/II/V wczesne z zestawu Tamiya (starsza). Trzy różne limuzyny.

29.JPG

 

 

 

Sprzedaż mogę rozważyć, ale na razie przynajmniej w pakietach, które pozwolą mi zdobyć Hoga i Juga drogą kupna w sklepie. Jako, że celem jest wymiana, cen nie podaję – do ewentualnego ustalenia.

Na wymianie mogę wyjść nieco w plecy. Nie wiem ile to jest w plecy, ale jestem nastawiony J.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greatgonzo napisał:

Moja szafa mieści się w jednej szufladzie. Zestawów do budowy ledwie dwa.

przepraszam, że nie w temacie, ale zazdroszczę.  Tak ten cytat powyżej. Jest nad czym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem? Są gorsze formy zbieractwa niż gromadzenie zestawów do budowy modeli. Do tego zauważ, że jeśli zrealizuję ten swój niecny plan, to raczej będę miał szafę zapewniającą materiał do roboty modelarskiej na całe życie, albo i dłużej.

Jak większość :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.