Skocz do zawartości

M26, tank recovery vehicle Tamyia, 1:35


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor i zapraszam wszystkich milosnikow plastiku, zapachu kleju, oparow farb i wiecznie brudnych paznokci do mojego nowego projektu.

Temat troszke nowy dla mnie, czas II wojny swiatowej oraz fakt iz model nie bedzie w zadnym stopniu stylizowany na wrak. Zeby nie bylo nudno bedzie tutaj niespodzianka dotyczaca malowania tego stwora. Zaczalem go kleic jakis tydzien temu wiec jakis postep juz jest. Model to pierwsza w moim zyciu Tamiya i jestem pod ogromnym wrazeniem.

P1060791.jpg

P1060790.jpg

P1060788.jpg

In-box:http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5437

 

Ok zeby nie bylo zmienlem, wydaje mi sie ze "dragon wagon" to wersja z naczepa do transportu, a ten jest bez.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pamiętam jak Dragon wagon z Tamiyi wchodził na rynek , rzeczywiście istna furora , chciałem go mieć, ale cena, hmm jak na ówczesny mój budżet była ogromna prawie 400zł chyba. Co prawda, teraz mógłbym sobie na niego pozwolić, ale zapał minął niestety Co nie znaczy, ze nie będę tu częstym gościem , oczywiście czekam na dalsze postępy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie wydaje się że te łańcuchy przy tylnych osiach są tak jakby odwrotnie..Znaczy wykrzywiają się do góry, zamiast spadać. Ale ogólnie to kibicuję w budowie, bo podoba mi się bryła tego czegoś xD

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche przysiedzialem i zrobilem 90% podstawki, model tez jest w 90% gotowy. 4 klony gotowe i siedza w kabinie.

Prosze o nieregulowanie odbiornikow, zamierzam pomalowac wszystko na

czarno-bialo (odcienie szarosci) tak zeby otrzymac efekt jak ze zdjecia z II

wojny swiatowej.

P1060797.jpg

P1060798.jpg

P1060801.jpg

P1060802.jpg

P1060804.jpg

P1060805.jpg

P1060806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc aż się w oczach piepszy :P

 

adamkijak rzeczywiście to może być dobry pomysł, popieram teraz twój punkt widzenia.

Zainspirowala mnie zona, dopiero potem zaczalem szukac czegos w necie

 

jak zrobisz tak jak ten sherman to będzie gites

Doloze wszelkich staran, ale nie obiecuje, bo wbrew pozorom nie jest latwo.

 

Wszystko, czarno-białe czyli podstawka, a bardziej jej drewniana część też będzie czarno-biała??

A modelik jest spoko

Podstawka, konkretnie jej drewniana czesc bedzie w jakims ladnym kolorze i polakierowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny projekcik, ciekawi mnie kiedu ktos o sephie sie pokusi.

By scenka nie była w kołoobchodna, dać na "tył" karton, i nanieść także na model takie "zniszczenia" jak właśnie na starych fotografiach(coby z tyłu i na kartonie byo) - to byłoby COŚ !

 

 

No, to pofantazjowałem, czekam na ciąg dalszy, bo za cholerę nie moge dojśc co jest juz pomalowane, a co nie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny projekcik, ciekawi mnie kiedu ktos o sephie sie pokusi.

By scenka nie była w kołoobchodna, dać na "tył" karton, i nanieść także na model takie "zniszczenia" jak właśnie na starych fotografiach(coby z tyłu i na kartonie byo) - to byłoby COŚ !

 

 

No, to pofantazjowałem, czekam na ciąg dalszy, bo za cholerę nie moge dojśc co jest juz pomalowane, a co nie :p

_________________

Dopoki nie karaja to spoko pofantazjowac mozna. Na sepie sie nie rzutne, juz tym jest sporo kontrowersji i w ogole nie jest latwo (pomysl byl mojej samicy).

Tymczasem foty z postepu, przy okazji zauwazylem ubytki w malowaniu wiec sie jutro poprawi. Rozjasnienie robione pigmentami (poraz pierwszy i oj jak mi sie podoba juz sie nie moge doczekac proby w kolorze) na koniec bedzie jeszcze filtr z jasnoszarego. Zostalo mi jeszcze 2 figurantow i km na gore.

P1060807.jpg

P1060808.jpg

P1060809.jpg

P1060810.jpg

P1060813.jpg

P1060814.jpg

a do tego daze:

m25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.