Skocz do zawartości

A6M2 EDUARD 1/48


Marek K

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marek K napisał:

Ten ostatni obrazek to  pomalowany gotowiec .

 

Wydawało mi się, że robisz własnoręcznie waloryzację edka. Czegoś chyba nie zrozumiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

 

Wydawało mi się, że robisz własnoręcznie waloryzację edka. Czegoś chyba nie zrozumiałem...

1 silnik będzie waloryzowany, 2 to pomalowany gotowiec. Nie mogłem się powstrzymać i kupiłem , jest bardzo ładny i  jest to sake12 , ten edkowy wygląda na 21 . 

Tak to wygląda i w sklepie jest taniej niż na allegro.

https://www.mojehobby.pl/products/A6M-Zero-silnik-Sakae-12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marek K napisał:

 2 to pomalowany gotowiec. 

 

A, no to dobrze bo już mnie zazdrość kujnęła w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że ten silnik jest przygotowany do wstawienia bez najmniejszych korekt  i przygotowany do kręcącego się śmigła ( w eduardzie trzeba to zrobić samemu).

Zapomniałem wstawić zdjęcia 2 kokpitu , oczywiście też przemalowany , dziwne jest to żę eduard nie potrafi zrobić taki sam kolor blaszki jak kolor polecanej farby.

 

 

image.jpeg.5e005161c7fe51a2a9b29e15b94eb14a.jpeg

24.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Marek K napisał:

dziwne jest to żę eduard nie potrafi zrobić taki sam kolor blaszki jak kolor polecanej farby.

 

Czeski błąd.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek K napisał:

Co do książek to mam inne zdanie,  zbyt wiele osob chce zaistnieć w temacie i bardzo często mijają się z rzeczywistością.  Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane bo chciałbym aby ktoś czasami skorzystał z tej wiedzy i nie robił  błędów  przy budowie A6M. 

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LuisNazarioDeLama napisał:

Ta książka to zapis badań nad farbą. Mieli oryginalne części i badali farbę.  Piszesz że nie kupujesz książek bo mijają się z rzeczywistością..

Nigdzie nie napisałem że nie kupuję książek , ale że nie wszystkie są ok. Tej nie miałem w ręku , ale nie oznacza to że jest wyrocznią. Z ciekawości zobaczę jej zdjęcia z kolorystyką farb i ich opisem. Porownam ze swoimi zasobami i powiem Ci czy warta jest uwagi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Ronaldo pojechałeś po bandzie, co i jak to ja wiem . Ale liczę że będzie dyskusja i dużo obrazkow  do pokazania. Więc się nie obijaj tylko rob zdjęcia z tej książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O monografii i innych gazet to mam pod dostatkiem , ale ciekawi mnie co napisali o kumogata green na A6M2, A6M3. Jakieś FS  lub plansze barwne mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 23:05, LuisNazarioDeLama napisał:

Nie napisali nic. Jak myślisz dlaczego?

W takim razie w dalszym ciągu to co kiedyś pisał JL jest mi aktualne. 

Oba modele w trakcie poprawek przed malowaniem. Wnioski.
-nie warto męczyć się z silnikiem , lepiej kupić gotowca , ale wklejenie go razem z osłoną musi odbyć się przed wklejeniem skrzydła ze względu na obracanie się śmigła).
-były problemy z wpasowaniem statecznikow poziomych
- malowanie wnęk podwozia przed sklejaniem ( na ramce)
- model nie lubi kleju extra thin , nie polecam przy krawędziach spływu na skrzydłach
- watro poprawić część nitow przed szlifowaniem na dole i gorze kadłuba. ( unikniemy nitowania po tej operacji)

 

31.jpg

32.jpg

30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap prac , pierwsze malunki za mną, czarnidło pokazało parę niedociągnięć . Te edkowe powierzchnie modelu niestety wymagają lekkiej polerki , a przy okazji tracimy nity -( . 

image.jpeg.f09eb4ad2739f2c5cea4a53b2abc7176.jpeg

36.jpg

37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.