Skocz do zawartości

A6M2 EDUARD 1/48


Marek K

Rekomendowane odpowiedzi

Po zabawie w konkursie na PWM postanowiłem odreagować czymś szybkim ,łatwym i przyjemnym.  Okazało się że przyjemny jest tylko temat , reszta to jak zwykle - za dużo wnikam. 

Mają być 2 szt , 

image.jpeg.272bc918ae472d67d942575b1cd642a3.jpeg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie malowanie przykuwa mą uwagę. Od zawsze podobały mnie się te zdezelowane zera w ciapki, pochowane gdzieś na filipinach czy malajach. Może sobie kiedyś sprawie takie w mniejszej skali. Zasiadam na grzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem na chwilę zrobić przerwę z wstawianiem zdjęć.  Kokpit gotowy do brudzenia . Edkowe blaszki przemalowane , ma 2 w jednym . Taki sam kolor jak reszta wnętrza i zdecydowanie ładniejszy nadruk.

 

 

 

image.jpeg

6.jpg

7.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeszcze odnośnie przemalowywania i kolorystyki wnętrza producenta . Co blaszka to inny kolor. 1 z lewej przemalowana. Zaznaczam że wszystkie są do mitsubishi , w gornym rogu po prawej stronie qanita. 

 

 

image.jpeg

Edytowane przez Marek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lipa napisał:

To drugie malowanie przykuwa mą uwagę. Od zawsze podobały mnie się te zdezelowane zera w ciapki, pochowane gdzieś na filipinach czy malajach.

Sorry, nie mogłem się powstrzymać, może właściciel wątku wybaczy mi kiedyś jego lekkie zawłaszczenie, ale popełniłem kiedyś tego właśnie Eduarda we wspomnianym camo (choć w niezbyt zdezelowanej wersji). Pochwalę się małą fotką poniżej, może zasugeruje twórcę do podążenia w tym kierunku, a może wręcz przeciwnie 😁.

Póki co, Twój projekt zapowiada się fajnie, kupuję popcorn.

 

P3221749.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest , ale tak z uprzejmości donoszę że przy wytarciach brakuje mi typowej dla IJN podkładowki . Przy tym modelu zastanawiam się też nad kolorem wnętrza i lotek.  Może ktoś ma zdjęcie tego zawodnika . 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek K napisał:

Fajny jest , ale tak z uprzejmości donoszę że przy wytarciach brakuje mi typowej dla IJN podkładowki .

Dzięki i zapewne masz rację. Nie mam żadnych zdjęć tego egzemplarza i dowodów na to czy i jak był on zagruntowany. Jak widać, brak tej wiedzy mnie nie powstrzymał (😁), ale oczywiście  to tylko "artystyczna wizja". Z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki Twojego dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kelly9mm napisał:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać, może właściciel wątku wybaczy mi kiedyś jego lekkie zawłaszczenie, ale popełniłem kiedyś tego właśnie Eduarda we wspomnianym camo (choć w niezbyt zdezelowanej wersji). Pochwalę się małą fotką poniżej, może zasugeruje twórcę do podążenia w tym kierunku, a może wręcz przeciwnie 😁.

Póki co, Twój projekt zapowiada się fajnie, kupuję popcorn.

 

P3221749.jpg

Bardzo ładny. To jest zdezelowany samolot. Brudny, spłowiały kamuflaż i obity przy kabinie. Mam dwa zera w 1/48, z których zmyłem kiedyś farbę.... Prawdopodobnie są z tamyi. Zastanawiałem się czy by ich jakoś nie ukończyć ale... Od samego patrzenia się nie chce. Rycie linii podziału, dorabianie zgubionych elementów.... Do tego nie ma ich gdzie postawić:haha:

DSC01164.JPG.a706bd6628a27bcff0e65a77ad8a4e29.JPG

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek K napisał:

przy wytarciach brakuje mi typowej dla IJN podkładowki

 

A ja bym poprosił Kolegę o jakieś, choćby skrótowe, omówienie tematu podmalówki.

Czy tylko Zera Marynarki, czy inne (bombiki) też...

Wówczas, zamiast rozkminiać ten enigmat będę miał dane z pewnego źródła. Zawczasu dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Ci o B5N2 z PH. W tym czasie one w większości były srebrne i przed nalotem na szybkiego dostały camo. Co grupa lotniskowcow to inaczej. 

Z tym podkładem widziałem sporo samolotow na pływakach  ( jake, emily, pete,rufe ) . Jeśli chodzi o zero to wszystkie z 1 lat wojny , powiedzmy tak-jednobarwne camo ( temu ciężko jest zobaczyć podrapany taki samolot) .  Poźniej to nawet aotake nie zawsze dawano do wnętrza , oszczędności , czas życia i przeznaczenie zrobiły swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marek K napisał:

Zapewne chodzi Ci o B5N2 z PH.

 

Raczej z czerwca 1942. Się trochę zaniepokoiłem, bo żadnych czerwieni - poza pulpetami - nie przewidywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.  Uważaj przy montażu płata z kadłubem, tam jest trochę gimnastyki, u mnie nie poszło gładko ale może to z mojej winy, może wcześniej gdzieś lekko coś uciekło i później było już mocno pod górkę...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RogerM napisał:

Hej.  Uważaj przy montażu płata z kadłubem, tam jest trochę gimnastyki, u mnie nie poszło gładko ale może to z mojej winy, może wcześniej gdzieś lekko coś uciekło i później było już mocno pod górkę...

Dzięki za ostrzeżenie, każdy komentarz mile widziany. W moim przypadku jest bez problemu. Klocki LEGO.  Kadłub ze skrzydłami nie przyklejony , zdjęcie do proby.

 

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nastąpi dłuższa przerwa . Będzie uzupełnianie nitow i polerka całego modelu. Niestety powierzchnia edkowych modeli ma bliżej dragona niż hasegawy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W  modelu prawie się nic nie zmieniło bo utknąłem przy silniku. Na razie przegrywam z montowaniem kabli ( 2 podejścia i lipa).  Obejrzałem sporo zdjęć silnika sake i chciałbym się zapytać znawcow tematu o kolorystykę cylindrow.  Całe srebrne, całe czarne czy doł czarny a gora srebrna. 

 

 

 

image.jpeg

WW-Ii-Imperial-Japanese-Army-Navy-SAKAE-21-ENGINE-SPARK-PLUG-A6M-Zero-RARE-394344020119-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko góra metal, dół czarny. Oczywiście, jeśli mam na myśli właściwy silnik (znawcą nie jestem, więc się wypowiedziałem, ale czy dobrze to nie wiem).

 

1501687762_Sakae12_3.thumb.jpg.1c49a5ddc3ddbb25c7294e9299397d31.jpg

 

1185405179_Sakae12_4.thumb.jpg.cfb27365a3c507eb4de2cae74f9248a8.jpg

 

1776093662_Sakae12_5.thumb.jpg.46ed1c8293249015d5ca9f6042b43edf.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek K napisał:

chciałbym się zapytać znawcow tematu

... oj ale to pan tu robisz za znawcę.

Dobra, jak masz możliwość druku to pan Gronczewski udostępnia plik; silnik razem z okablowaniem.

Pomalował podobnie do instrukcji Eduarda, ja też. Pocieszam się że finalnie mało co widać kolor i moje nieudolne kable. :mrgreen:

https://pme.org.pl/2023/03/15/a6m2b-zero-model-21-akagi-kokutai-masao-taniguchi-eduard-1-48/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek d napisał:

... oj ale to pan tu robisz za znawcę.

Dobra, jak masz możliwość druku to pan Gronczewski udostępnia plik; silnik razem z okablowaniem.

Pomalował podobnie do instrukcji Eduarda, ja też. Pocieszam się że finalnie mało co widać kolor i moje nieudolne kable. :mrgreen:

https://pme.org.pl/2023/03/15/a6m2b-zero-model-21-akagi-kokutai-masao-taniguchi-eduard-1-48/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Marku , panowie to przed wojną byli.  Fajnie że pokazałeś link , bo moim zdaniem ten silnik pomalowany jest od czapy. 

 Zdecydowanie popieram to co napisał zaruk !

A wydruk jest super , mam go więc wiem co mowię.  Natomiast malowanie tego to jest nie lada wyzwanie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.04.2024 o 12:20, Marek K napisał:

W  modelu prawie się nic nie zmieniło bo utknąłem przy silniku. Na razie przegrywam z montowaniem kabli ( 2 podejścia i lipa).  Obejrzałem sporo zdjęć silnika sake i chciałbym się zapytać znawcow tematu o kolorystykę cylindrow.  Całe srebrne, całe czarne czy doł czarny a gora srebrna. 

 

 

 

 

image.jpeg

WW-Ii-Imperial-Japanese-Army-Navy-SAKAE-21-ENGINE-SPARK-PLUG-A6M-Zero-RARE-394344020119-7.jpg

 

IMG_20240425_142318_edit_224285604545462.jpg

IMG_20240425_142415_edit_224265891354320.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.