Skocz do zawartości

A6M2 EDUARD 1/48


Marek K

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marek K napisał:

Ten ostatni obrazek to  pomalowany gotowiec .

 

Wydawało mi się, że robisz własnoręcznie waloryzację edka. Czegoś chyba nie zrozumiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

 

Wydawało mi się, że robisz własnoręcznie waloryzację edka. Czegoś chyba nie zrozumiałem...

1 silnik będzie waloryzowany, 2 to pomalowany gotowiec. Nie mogłem się powstrzymać i kupiłem , jest bardzo ładny i  jest to sake12 , ten edkowy wygląda na 21 . 

Tak to wygląda i w sklepie jest taniej niż na allegro.

https://www.mojehobby.pl/products/A6M-Zero-silnik-Sakae-12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marek K napisał:

 2 to pomalowany gotowiec. 

 

A, no to dobrze bo już mnie zazdrość kujnęła w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że ten silnik jest przygotowany do wstawienia bez najmniejszych korekt  i przygotowany do kręcącego się śmigła ( w eduardzie trzeba to zrobić samemu).

Zapomniałem wstawić zdjęcia 2 kokpitu , oczywiście też przemalowany , dziwne jest to żę eduard nie potrafi zrobić taki sam kolor blaszki jak kolor polecanej farby.

 

 

image.jpeg.5e005161c7fe51a2a9b29e15b94eb14a.jpeg

24.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Marek K napisał:

dziwne jest to żę eduard nie potrafi zrobić taki sam kolor blaszki jak kolor polecanej farby.

 

Czeski błąd.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek K napisał:

Co do książek to mam inne zdanie,  zbyt wiele osob chce zaistnieć w temacie i bardzo często mijają się z rzeczywistością.  Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane bo chciałbym aby ktoś czasami skorzystał z tej wiedzy i nie robił  błędów  przy budowie A6M. 

Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LuisNazarioDeLama napisał:

Ta książka to zapis badań nad farbą. Mieli oryginalne części i badali farbę.  Piszesz że nie kupujesz książek bo mijają się z rzeczywistością..

Nigdzie nie napisałem że nie kupuję książek , ale że nie wszystkie są ok. Tej nie miałem w ręku , ale nie oznacza to że jest wyrocznią. Z ciekawości zobaczę jej zdjęcia z kolorystyką farb i ich opisem. Porownam ze swoimi zasobami i powiem Ci czy warta jest uwagi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Ronaldo pojechałeś po bandzie, co i jak to ja wiem . Ale liczę że będzie dyskusja i dużo obrazkow  do pokazania. Więc się nie obijaj tylko rob zdjęcia z tej książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O monografii i innych gazet to mam pod dostatkiem , ale ciekawi mnie co napisali o kumogata green na A6M2, A6M3. Jakieś FS  lub plansze barwne mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 23:05, LuisNazarioDeLama napisał:

Nie napisali nic. Jak myślisz dlaczego?

W takim razie w dalszym ciągu to co kiedyś pisał JL jest mi aktualne. 

Oba modele w trakcie poprawek przed malowaniem. Wnioski.
-nie warto męczyć się z silnikiem , lepiej kupić gotowca , ale wklejenie go razem z osłoną musi odbyć się przed wklejeniem skrzydła ze względu na obracanie się śmigła).
-były problemy z wpasowaniem statecznikow poziomych
- malowanie wnęk podwozia przed sklejaniem ( na ramce)
- model nie lubi kleju extra thin , nie polecam przy krawędziach spływu na skrzydłach
- watro poprawić część nitow przed szlifowaniem na dole i gorze kadłuba. ( unikniemy nitowania po tej operacji)

 

31.jpg

32.jpg

30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap prac , pierwsze malunki za mną, czarnidło pokazało parę niedociągnięć . Te edkowe powierzchnie modelu niestety wymagają lekkiej polerki , a przy okazji tracimy nity -( . 

image.jpeg.f09eb4ad2739f2c5cea4a53b2abc7176.jpeg

36.jpg

37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak się ten podkład będzie prezentował na gotowym modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.