Skocz do zawartości

A-7 H corsair Hobby Boss


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Leciał do mnie ,lecial i dolecial.

a602e55459b873b8.jpg

Kalkomanie są super aczkolwiek niezbyt cienkie. Jest duża z kamuflarzem tygrysim i mała na uzbrojenie:

62fe72d6d6bdc2bc.jpg

af5cf30d9a49fa84.jpg

Ramki czyste bez najmniejszych nadlewków:

40abb3e485632fa8.jpg

b8e4dcdfe83054c6.jpg

4200376ad7b60dba.jpg

ta z uzbrojeniem razy dwa

9678d934ceb450e1.jpg

Instrukcja przejrzysta

37a4d26aeab58dd8m.jpg1b8e2d6b36503bf0m.jpg83d3272c8ef5faaam.jpg8a9df592b7002eecm.jpg

Dwa schematy malowania:

585a3b4ad5c2086em.jpg501c3a38a0b6d348m.jpg

Zgodności wymiarowej jeszcze nie sprawdzałem ale zrobię to jak tylko czas na to mi pozwoli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skośni uznali, że hiszpańskie LowVis ?

Martwią mnie trochę te tygrysie kalki - przy tej grubości może być problem z ładnym ułożeniem się na modelu, co w tym malowaniu ma chyba kluczowe znaczenie. tees, zgaduję, że wybierasz wersję z kociakiem ;) ? Będziesz nakładał kal[e]ki czy malował paski samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy "tygrysim" malowaniu w opisie jest "England". Nie znam dokładnie tematu, ale to są chyba malowania samolotów z pokazów lotniczych (ew. wspólnych manewrów). HB w opisie sugeruje miejsce, w którym taki "ptaszek" występował a nie kraj pochodzenia maszyny.

 

Co do samego modelu to, wypraski na zdjęciach robią bardzo pozytywne wrażenie. Jakiegoś Zooma do kabiny tylko wsadzić i powinien się pięknie prezentować - w obydwu malowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tygrysowaty to wg. magazynu "Lotnictwo" z lutego 2006 corsair w wersji A7E , nr. boczny 825, z 335 eskadry, 116 skrzydła stacjonującego na lotnisku Araxos - malowanie otrzymał na pokazy "Archangel 2005". Informacje za artykułem "Zmiany w lotnictwie greckim" P. Bondaryka - są tam też 2 zdjęcia tej maszyny.

Wygląda na to, że nawet wersja się nie zgadza :/ ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Powiem a właściwie napisze tak. Na rurach zachodnich się zabardzo nieznam bo bliższy mi jest temat wschodni z racji wykorzystywania tych maszyn w Polskich Siłach Powietrznych a ten modelik traktuje niejako jako wybryk z racji super malowania.Napewno będę dążył do jak największej zgodności z oryginałem podczas budowy modelu na tyle na ile dokumentacja mi pozwoli a na ten temat mówiąc szczerze niemam zawiele.Może zanim za niego się zabiorę to jeszcze coś mi w ręce wpadnie na temat oczywiście tego kociaka bo tylko to malowanie mnie interesuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to jakiś bubel...

Z naszego punktu widzenia- chyba tak, ale dla nich ...Hiszpania czy Grecja, jeden pikuś, w końcu wedle mojego kolesia,który do Chin na zawody kungfu czy inne kopaniny mykał, są tam ludzie , którzy do szkół udawali się parę tysięcy kilosów busikiem i chodzi o odpowiednik naszego gimnazjum/liceum, a nie studia. Nadal się modelmanii uczą- pamiętacie chyba pierwsze modele z Chin? I tak tempo rozwoju mają niezłe... choć europocentryczny\zachodni pogląd na świat dłuuuugo jeszcze będzie dla nich nie do końca do zrozumienia, a co za tym idzie - pewne niuanse [dla nas będące sprawami fundamentalnymi!] nie do pojęcia Stąd moja sugestia, że znaki greckie uznali za hiszpańskie kukardki low vis ...

Mnie to teraz bardziej techniczna strona tych kalkomanii interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.