Skocz do zawartości

Aichi M6A1 Seiran Tamiya 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobić zrobiłem, ale patrzeć na tą "kaszane" nie mogę, dlatego już znalazł zaszczytne miejsce w pokoju młodszego brata. Całą zabawę zaczynałem z radością a kończyłem dławiony odruchami wymiotnymi. Wszystko zaczęło się, gdy nie pojawiły się zamówione blaszki i maski, potem były problemy z klejem który nie trzymał, a na dodatek nie wiem czy to ja go tak fatalnie kleiłem, czy może Tamiya się nie popisała ale szpachli poszło całkiem sporo.

Jednym słowem z wielkich chęci i dziecinnego zapału zrobiła się wielka kicha.

 

00dd78874580e2a3.jpg

f4abc9d6b56c9b01.jpg

dc75b227d823047c.jpg

4f8f9af690c901fb.jpg

c2582492f2473ad1.jpg

725f9777af61fa59.jpg

0694a727d8b5e9bd.jpg

5494a935105596fe.jpg

bf09cfed03f1b282.jpg

58a34c1fe719dc15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz ..

spoko modelik ...

jedyne co, to troche mi nie pasują te odpryski ... jak dla mnie to zbyt gładkie krawędzie mają ... gdzies na forum widziałem jak ktos zrobil fajnie za pomocą soli ktora posypał miejsca ktore chce miec srebrne ... potem pomalowane wszystko a po zdrapaniu soli bardzo fajny efekt ...

 

ale ogolnie bardzo ladny model ...

chetnie zobaczyłbym go jeszcze w innych ujeciach pkazujacych cala sylwetke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski faktycznie wyszły nieciekawie. Nie podoba mi się także hinomaru, które nie powinno być odrapane bo Japończycy skrupulatnie je odmalowywali. Zresztą wystarczy przejrzeć zdjęcia japońskich samolotów - nawet na tych gdzie pozostały tylko śladowe ilości farby posiadały hinomaru było jak nówka (no chyba, że trafi się zdjęcie jakiejś porzuconej maszyny).

Jeżeli chodzi o malowanie to z tego co widzę radiostację masz srebrną (?) a powinna być czarna. Napisz jeszcze czym malowałeś wnętrze (kolor) bo jakiś taki jasny się wydaje. No i wiatrochron jakoś krzywo pomalowany jest.

Może spróbujesz zmyć farbę i pomalować całość jeszcze raz? Bo temat ciekawy i szkoda byłoby zostawić to tak jak jest.

 

Wspomniałeś też o słabym spasowaniu. Przyznam, że się wystraszyłem i szybko wyjąłem swój egzemplarz Seirana (tyle, że w 1:72). Z ulgą stwierdziłem, że "mniejszy brat" składa się jak przysłowiowe klocki na "L".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z daleka to nie wygląda pewnie źle ale z bliska są zbyt gładkie...

 

może ma ktoś link do tego jak zrobić te odpryski przy pomocy soli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ma ktoś link do tego jak zrobić te odpryski przy pomocy soli

Nie wiem czy chodzi o moje próby z solą, ale tutaj masz link do realacji z budowy B7A2. Metoda z solą jest dobra - ale tylko do małych odprysków/obić farby. Większe złuszczenia moim zdaniem lepiej robić za pomocą gąbki i płynu maskującego.

Obicia robione za pomocą soli na wspomnianej Grace wyszły mi nie do końca tak jak chciałem (bo były moim zdaniem zbyt regularne). Wbrew ostrzeżeniom (a później błaganiom) Spitona, który twierdził, że nie są takie złe zacząłem je poprawiać i w efekcie model do dzisiaj leży gdzieś w szafie czekając na kąpiel w cleanluxie i ponowne malowanie Ale jeszcze do niego wrócę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski faktycznie wyszły nieciekawie. Nie podoba mi się także hinomaru, które nie powinno być odrapane bo Japończycy skrupulatnie je odmalowywali

 

I tu jest cały szkopuł. Kalki byłysz strasznie sztywne ( jak karton ) a jednocześnie tak kruche że przy lekkim dotknięciu pękały lub łuszczyły się. Nawet próba lekkiego dociśnięcia ich kończyła się malutkimi rozdarciami, a na dodatek siadły okropnie.

 

Jeżeli chodzi o malowanie to z tego co widzę radiostację masz srebrną (?) a powinna być czarna.

 

Radiostacja jest malowana według schematu z instrukcji i nie jest srebrna, być może zbytnio przetarta i to wszystko.

 

No i wiatrochron jakoś krzywo pomalowany jest.

 

Niop i to jeszcze jak Ale to wypadek przy pracy spowodowany odpadnięciem farby wraz z taśmą maskującą którą okleiłem szkiełko przed pryskaniem lakierem matowym. Poprawiałem to wszystko byle jak pędzlem.

 

Może spróbujesz zmyć farbę i pomalować całość jeszcze raz? Bo temat ciekawy i szkoda byłoby zostawić to tak jak jest.

 

Ani mi się śni Nie chcę już dotykać tego ustrojstwa. Niedobrze mi się robi na samą myśl że mógłbym z tym mieć jeszcze coś wspólnego. Może kiedyś pokuszę się o jeszcze jednego i wyjdzie lepiej. A na razie wiem jedno: jeśli w przyszłości będę chciał robić tak duże odpryski to muszę jeszcze potrenować i to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mi się śni Nie chcę już dotykać tego ustrojstwa. Niedobrze mi się robi na samą myśl że mógłbym z tym mieć jeszcze coś wspólnego.

 

Wcale Ci się nie dziwię.Mimo to pomyśl nad zmyciem samej Pactry.Napewno wyszłoby mu to na zdrowie...spirytus i wacik chyba starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ma ktoś link do tego jak zrobić te odpryski przy pomocy soli

Nie wiem czy chodzi o moje próby z solą, ale tutaj masz link do realacji z budowy B7A2.

 

leń jestem - nie chce mi się czytać, czym przykleiłeś sól do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poniosło, bo mam go czasami dość

 

To zupelnie tak jak moderatorzy maja dosc wyzywania i awantur na forum publicznym. W zaufaniu Ci powiem, ze paru moderatorom to juz nerwy puszczaja, pewnie kogos wywala. Rokowania na "wylot" masz calkiem spore...

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym avatarem to faktycznie przegiecie pały ...

- jezeli jest tu autor grafiki/zdjecia uzytego w avatarze to proponuje dochodzic swoich praw na drodze prawnej. Widze ze macie jakies "zaleglosci" z innych for - jednak przenoszenie ich tutaj nie jest dobrym pomyslem. Wyjasniajcie je sobie w innych miejscach, internet doskonale to ulatwia. Kazdy kolejny post, nie dotyczacy tematu, bedzie edytowany przez moderatora.
no ale niektorych nawet na to nie stac ...
- mam nadzieje ze wszystkich stac na rzeczowa dyskusje na tematy modelarskie. Czego sobie i Wam zycze...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.