Skocz do zawartości

T-34 model 1942- HobbyBoss 1:48


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem jestem fanem tego modelu. I mam pytanie do ludzi zajmujących się czołgami a w szególności tym modelem. Czy tem model jest dostępny w skali 1:24 ?? Pytanie stąd że szukam modelu na naczepę niskopodwoziową do truka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cały czas nie dają mi spokoju te nieszczęsne koła napinające Na większości zdjęć są mniej więcej w takiej pozycji:

T-34-76-1943.jpg

Jednak znalazłem i takie na których widać, że są zadarte do góry:

t34_76.jpg

T-34-76-1940.jpg

 

 

Sprawdziłem kilka razy w instrukcji czy przypadkiem nie wkleiłem tych części nie w tą stronę ale według instrukcji takie położenie kół jest prawidłowe. Jednak z instrukcjami różnie to bywa więc przełożyłem je w drugą stronę (osią koła w dół) i niby koło jest w miarę prawidłowej pozycji ale brakuje dosłownie grubości włosa żeby stykało się z pierwszym kołem jezdnym a na gąskach z obu stron pojawiły się luzy. Teraz to zupełnie nie wiem co z tym fantem zrobić

 

Czy tem model jest dostępny w skali 1:24

Bodajże Tamiya robiła go w skali 1:25 ale jest raczej trudno dostępny. Warto poszukać go na eBayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troszkę ruszyło w temacie. Kadłub złożony i jutro dostanie warstwę podkładu:

Clipboard01-5.jpg

Clipboard02-1.jpg

Zacząłem prace przy wieży. Niestety i tutaj producent zostawił kilka niespodzianek:

Clipboard03-1.jpg

Co do malowanie to cały czas szukam niestety znaleźć zdjęcia tego modelu w dwubarwnym malowaniu jest trudniejsze niż myślałem i chyba skończy się na jakimś malowaniu SF. Myślałem o czymś w tym stylu:

t34_76-42.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem to co posiadam na temat t-34./42 na (lane koła) i ni cholery, tylko ten jest jest w takim malowaniu, reszta to zielone lub malowania zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
no to szpachlóweczka...

 

Niestety sama szpachlówka nie wystarczy. Myśle raczej o czymś w stylu szlifowania papierem ściernym pierścienia wieży lub wklejenie w te szpary kawałków zużytych kart telefonicznych. Dzisiaj jeszcze coś zdziałam w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAaaaaaaa Człowiek wraca ze zmiany popołudniowej i co słyszy w domu? " Wujku bawiłem się czołgiem ale wieża się rozpadła"

Clipboard01-9.jpg

 

Ech... najpierw pies a teraz chrześniak... jakby się zmówili. Budowę modelu dokończę jednak z zamkniętym włazem przez co wnętrze kadłuba będzie całkowicie zakryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.