Skocz do zawartości

Ferrari F430 Novitec TuNero


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Ferrari F430 w wersji Novitec. Zestaw wzbogacony o elementy fotorawione dedykowane do tego modelu, skrzydło pochodzi z zestawu Aoshimy - jednak użyłem tylko głównej części skrzydła - mocowanie i boczne listwy robione ze styrenu. Końcówki wydechu z zestawu tłumików również aoshimy, znaczki na kierwonicy i masce - kolorowe samoprzylepne.

 

Wnętrze - wstawiona klatka ze styrenu 2mm, pomalowane Vallejo Air Black, Vallejo Aluminium, karbonowe łopatki zmiany biegów, naklejka z logo Ferrari, elementy fotorawione z zestawu:

DSC01506.jpg

DSC01508.jpg

DSC01507.jpg

Silnik - Aluminium, carbon Aoshimy, folia Bmf, elementy fototrawione z zestawu:

DSC01510.jpg

 

DSC01511.jpg

 

Karoseria - pomalowana Vallejo Air Black, :

DSC01513.jpg

DSC01514.jpg

DSC01515.jpg

DSC01516.jpg

DSC01517.jpg

DSC01519.jpg

DSC01520.jpg

DSC01521.jpg

DSC01522.jpg

DSC01523.jpg

DSC01524.jpg

DSC01525.jpg

DSC01526.jpg

DSC01527.jpg

DSC01528.jpg

DSC01529.jpg

DSC01530.jpg

Z racji iż zdjęcia przy świetle naturalnym dziwnie, niebieskawo wyszły, kilka przy sztucznym świetle:

DSC01531.jpg

DSC01532.jpg

DSC01533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie rewelacyjne, czyściutki i oryginalny model. Gdyby otwory w tarczach były zamalowane czarnym matem, a boczne kierunki błyszczące (chyba,że są, a na zdjęciach tego nie widać) to możnaby pomyśleć, że to skala 1:1.

Tak czy inaczej GRATULUJĘ kolejnego udanego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzy prostopadle do płaszczyzny tarczy (przynajmniej na tym zdjęciu ze zbliżeniem koła), to widać, że nie są wiercone na wylot, choć na innych fotkach pod kątem jest OK.

Kierunek chyba jednak powinien być przynajmniej semi gloss.

Trochę dziwnie mi tak wymieniać to, co mi się nie podoba, bo dla mnie i tak ten model (jak i chyba wszystkie w Twoim wykonaniu) jest na poziomie, którego jeszcze dłuuugo nie osiągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny, coś oryginalnego. Kolego Leopard a czemu nie można zrobić czegoś innego, świeżego? Nawet gdyby model nie był wzorowany na realnym aucie to i tak uważam, że warto popuścić wodze fantazji i stworzyć coś na swój sposób własnego pod względem stylistyki. Ostatecznie większość nie może wsiąść w obroty prawdziwego Ferrari by wypróbować na nim swoje koncepcje i pokazać je światu. Od tego tez jest modelarstwo ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, że jeżeli ktoś idzie do salonu kupić auto, to w markach z wyższej półki zrobią ci taki kolor jaki chcesz, co można wykorzystać w modelarstwie cywilnym A to, że auto koksika jest pomalowane na taki sam kolor jak ze zdjęcia to jest tylko jego plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.