Skocz do zawartości

Star 266 10 BLog - Tank Mania 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

No więc rama powiedzmy że w 98% skończona, teraz chyba czas na skrzynię. Wyciągarka na zdjęciu jest lekko krzywo, ale jest "wtyknięta" na druciku więc już poprawione. Poza tym zostały ze 2 przewody i jeden mały babol który zrobiłem na etapie klejenia ramy.

 

image.thumb.jpeg.fdfb5a719eabcfc6be16aed01078bc06.jpeg

 

image.thumb.jpeg.9fc8e81e43d3e381292b26d5ddf69728.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Ciąg dalszy, skrzynia powiedzmy że w 95% skończona.

 

Przy okazji zrobiłem sobie trochę delikatniejsze zamki burty.

Było:

image.png.9b911c82febc575226c3793a9b7ce734.png

 

Jest:

image.png.a38282d6e748ec06869b7ccb611fc354.png

 

I cała skrzynia:

image.thumb.jpeg.0abbd3bdc3f93ed37461e84bc2d24e18.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a6777eb2176ca8b9cd761f54df3a8cf2.jpeg

 

 

Przy okazji zastanawiam się czy dawać coś na pakę. Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?

Edytowane przez halset
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kamil K. napisał:

Ale piękna robota! 

 

Jeśli ładunek,  to musi być podstawa wojskowej logistyki i aprowizacji... 

SUCHARY WOJSKOWE SPECJALNE SU-2 88 paczek 

 

:D

Panzerwafle xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halset napisał:

Chciałbym ten model jednak w tym roku skończyć :D

No fakt zeszło by Ci z tym. Ale chyba byłbyś pierwszy z taką scenką. :pomysl:

Ale na poważnie to wojskowe STAR-y jeździły z plandekami założonymi regulaminowo czyli opuszczonymi.  W wojsku byłem prawie 20 lat i nawet nie pamiętam czy widziałem  STAR-a ze zdjęta plandeką tak jak na Twoim zdjęciu. Te samochody miały zdjęte plandeki chyba tylko na tę akcję powodziową.  Ciekaw jestem czy zdarzały się sytuację, że plandeki podciągano bokami jak w Twoim modelu. Może ktoś ma jakieś zdjęcia?

Osobiście mi się kojarzy tylko jeden samochód z tak podwiniętą plandeką.  W 1 Dywizji Pancernej jeździły samochody Bedford do przewozu żołnierzy na pace.

 

image.jpeg.7d94bbedeb683d51803e1e3a72d8126b.jpeg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Endrju napisał:

Ale na poważnie to wojskowe STAR-y jeździły z plandekami założonymi regulaminowo czyli opuszczonymi.  W wojsku byłem prawie 20 lat i nawet nie pamiętam czy widziałem  STAR-a ze zdjęta plandeką tak jak na Twoim zdjęciu. Te samochody miały zdjęte plandeki chyba tylko na tę akcję powodziową.  Ciekaw jestem czy zdarzały się sytuację, że plandeki podciągano bokami jak w Twoim modelu. Może ktoś ma jakieś zdjęcia?

 

 

Słuszna uwaga. Założyłem po prostu zestawową plandekę, ale rzeczywiście chyba nie widziałem zdjęcia gdzie tak byłaby ułożona. Jedynie coś w tym stylu, ale to nie do końca to samo:

 

image.thumb.png.00a26b470f745e35c65269d567d18efc.png

 

Trochę szkoda bo całkiem ciekawie to wygląda, ale wygląda na to, że rozsądniej będzie chyba jednak ją zdjąć kompletnie i ewentualnie zrobić tylko przód:

 

 

image.thumb.png.3992fee23b66c1b1063187f3282af533.png

 

I jeszcze pytanie - co było trzymane w tych skrzynkach pod paką (tych przed tylnym kołem)?

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

 

Słuszna uwaga. Założyłem po prostu zestawową plandekę, ale rzeczywiście chyba nie widziałem zdjęcia gdzie tak byłaby ułożona. Jedynie coś w tym stylu, ale to nie do końca to samo:

 

image.thumb.png.00a26b470f745e35c65269d567d18efc.png

 

Trochę szkoda bo całkiem ciekawie to wygląda, ale wygląda na to, że rozsądniej będzie chyba jednak ją zdjąć kompletnie i ewentualnie zrobić tylko przód:

 

Nie wiem na ile dbasz o historyczny aspekt budowanego modelu ale ten STAR 266 to cywil.  Bez wchodzenia w szczegóły poniższe zdjęcie wyjaśnia wszystko.

Oczywiście nie oznacza to, że nie można sobie takiego popełnić. :piwo:

 

star 266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Endrju napisał:

Nie wiem na ile dbasz o historyczny aspekt budowanego modelu ale ten STAR 266 to cywil.  Bez wchodzenia w szczegóły poniższe zdjęcie wyjaśnia wszystko.

 

 

Zgadza się, chodziło mi tylko o plandekę. Pozostanę jednak przy pierwotnym planie i w takim razie plandeka wylatuje, dorobię tylko ten przód jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TM48 napisał:

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Bo jest źle zwinięta?

 

Bo nie udało mi się znaleźć właśnie takiego zdjęcia :D 

Rzecz do przemyślenia, "mój" Star miał na wszystkich znanych mi zdjęciach założony tylko przód, wiec chcąc robić ten konkretny egzemplarz chyba jednak pasowałoby zrobić podobnie, chociaż nie ukrywam, że tak ułożona plandeka jak jest teraz bardzo mi się widzi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, makinen napisał:

Ta plandeka robi robotę. Rzadko się zdarza, ze elementy brezentowe o takiej powierzchni są dobrze zdobione. Ta wyglada na niezłą. Wykorzystaj ja. 

 

Na żywo też wygląda super. Mam dylemat 😛

 

4 godziny temu, Evildead napisał:

Fajnie, widać włożony wkład pracy, nie wiem tylko czy te uchwyty nad burtami nie powinny być troszkę mniejsze/cieńsze/węższe w stosunku do fotki oryginału, ale może to perspektywa taka i się zdaje :)

 

Racja, są trochę zbyt grube. Postaram się poprawić.

 

image.jpeg.b90151f7c1efc9033dd908f8150b27f7.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w zdecydowanej większości przypadków były właśnie tak jak na zdjęciach od @TM48, w tym też ten z 10 BLog. 

 

Przy okazji szperania za materiałami trafiłem na taki cytat:

"Jak to mawiali w wojsku, Star jest tak skonstruowany, że może biec za nim nieograniczona liczba szwejów"

:lol:

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak nie patrzyliście, udało mi się kupić od @TM48 lekko zmodyfikowany tył kabiny. 

Przed:

 

image.thumb.jpeg.a3759ceff19eb863d815a439a9a582f5.jpeg

 

Po:

 

image.thumb.jpeg.9a02c42894de5c644effd02d00fc4ab6.jpeg

 

Po czym zapętliłem się trochę w modelowaniu 3d i podrukowałem trochę detali, przez co przyszła pora na kolejne małe zmiany:

image.thumb.jpeg.5e8a95c1ceac3708151d3ccc867a1cd5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.b441de310cf55e8e7fe867ef3859f561.jpeg

 

Część detali, póki co przymierzone na sucho:

 

image.thumb.jpeg.bfaa103ee8fad6c11cf65d112a238b4a.jpeg

 

image.thumb.jpeg.6876a51c8f9a585c49588c8d10244433.jpeg

 

Kolejne detale niebawem 😛

 

Edytowane przez halset
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.