Skocz do zawartości

Sd.Kfz.171 PANTHER A Dragon 1/35


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

skala72 a to widzę, że mieliśmy podobne pomysły Ja tego sposobu używam do robienia kamuflażu.

I jak to wychodzi ? Bo u mnie .. nie jest to, co chcę osiągnąć, chyba za wymagający jestem, chcę aby 1/72 wyglądał jak 1/1.

Błędach, a raczej w tym, co trzeba jeszcze poprawi pomagają zdjęcia, często to one pokazują, gdzie jeszcze trzeba domalować, co należy poprawić, wszystkiego gołym okiem, przy tej skali nie widzi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli chcesz wykonać rozmazane kamo robione w polowych warunkach lub nakrapiane (coś jak w malowaniu pojazdów włoskich) to całkiem nieźle. Ale tak jak napisałeś trzeba odpowiednio rozcienczyć i wymieszać farbę oraz uważać z siłą nacisku aby nie pozostały ślady gąbki lub prawie mikroskopijne pęcherzyki powietrza (zawsze wyłażą dopiero na zdjęciach ). I najważniejsze nadmiar farbki na gąbeczce powoduje, że na krawędziach plam będzie jej więcej - efekt podobny do tego jak w druku wypukłym - co czasami powoduje iż środek plamy jest jaśniejszy a krawędzie ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać jak robiłeś te gąski?

Na początku poskładałem proste odcinki na sucho. Po czym pokleiłem krawędzie cyjanoakrylem. Tak samo postąpiłem z tymi kawałkami na kole napędowym i napinajacym. Potem poskładałem wszystko do kupy na Kolach i tak samo jak wcześniej pokleiłem to ze sobą. Zostawiając niesklejone po jednym ogniwie z przodu. Rezultat widać na zdjęciach. Teraz tylko musze dokończyć malowanie gąsienic i będzie gotowe.

Bandaże jak od szablonu, gratuluje, ja nie mam takiej pewnej ręki.

Natomiast, jeżeli chodzi o malowanie bandaży to jest to ptostrze niż się wydaje. Trzeba jedynie rozcięczyć troszkę bardziej farbę. Działa to na takiej samej zasadzie, co wash napijecie się powierzchniowe rozlewa ładnie farbę wzdłuż krawędzi tak ze nawet nie dochodzisz do niej pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni nie wiele udało mi się stworzyć, ale zawsze coś. I tak oto wybrudziłem nieco wannę, poprzecierałem koła, pomalowałem narzędzia, dolepiłem dwie figurki i przerobiłem hełm z M40 na wzór luftwaffe.

df757db65905020am.jpg 3aec0cf11514994bm.jpg

0e4b01ecddcd146fm.jpg fe447e4ce2c9f85fm.jpg

6e0ba9624f452dacm.jpg 176a5f5cbe665edcm.jpg

a1e1dd280cd71b2dm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za post pod postem.

Dzisiaj dokończyłem malowanie koloru bazowego, pomalowałem drugą warstwę na gąsienicach koloru rdzawego jeszcze tylko przetrę je troszkę suchym pędzlem pobłotkuje będzie ok. A no i pomalowałem figurki podkładem.

 

1027d66bbb3cc246m.jpg 53f64c5db9576246m.jpg 94bdebf8f998a249m.jpg

f076b46e3ab589d4m.jpg 55c989dae0bcbd1cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee, rewelka, jak dla mnie bomba, teraz jakieś błotko pewnie jeszcze dojdzie, czy sam pył ??

Co do błotka to dalej się zastanawiam, bo nigdy tego nie robiłem, ale może cosik spłodzę? A dzisiaj skompletowałem cały układ jezdny i prezętuje się tak z tym, że na zdjęciach ten kolor gąsienic jest znacznie jaśniejszy niż w rzeczywistości.

02f6261a3a2d599bm.jpg bbfdf9a27b3533a3m.jpg a94da208c2eff696m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert, czy już dokleiłeś gasienice?

Jeśli tak, to możesz miec nieco problemu z wyslizganiem zewnetrznych i wewnętrzny chczęści kół, na styku z zebami gąsienic

Niestety tak całkiem mi z bani wyleciało. Cos może mi się uda wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj w ramach wolnej chwilki zrobiłem antenę tylko nie wiem, jakiej ma być długości??? I w którym miejscu ma być przyklejona??? Będę wdzięczny za podpowiedz. A no i zastanawiam się jeszcze czy pokazać moje figurki po tym, co ostatnio poczytałem u Rafała w temacie to pewnie zostanę publicznie poniżony z linczowany a na koniec ukamienowany, ale co mi tam jedno zdajecie pokażę. Co prawda nieskończone jeszcze. Miłego krytykowania.

a44b400c0a3082b4m.jpg

7c88c5ceca66a3a1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.