Skocz do zawartości

Staghound Mk II - 1:72 - RPM


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się ukończyć model samochodu pancernego Staghod Mk II w barwach Pułku Ułanów Karpackich o nazwie własnej „Acroma” z zestawu RPM. Zestaw znany pewnie wszystkim nie najwyższej jakości. Robiłem go bardzo, bardzo długo i nie jestem z niego specjalnie dumny ale dołącza do kolekcji. Model wykonany w standardzie bez żadnych dodatków z kilkoma poprawkami mającymi go upodobnić do wozów używanych w PUK. Kalkomanie to firma Toro.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

image.thumb.jpeg.839f05e905d880d0c12a35eede5cdc1f.jpeg

 

image.thumb.jpeg.61c9d2379ca010a4bb6673daccd57831.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ce9478db8545601c1ac0b40a6fbb14a1.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ba98d8f1c86df7703c877a6339300041.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a96f52147410cc5e20453e1751c92d05.jpeg

 

image.thumb.jpeg.412c6619bb6a6c35f2d4807cbf0b6d58.jpeg

 

image.thumb.jpeg.1db78e00a00e20a2aca092bbded61b4d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f5f57ec96310d7b3d89663cc4371d78e.jpeg

 

Edytowane przez Endrju
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ten pojazd taki dziwno brzydki, że aż ciekawie ładny. Też i u mnie taki w planach jest. Jak na tą skalę to model wygląda całkiem fajnie, zapuściłbym jeszcze tylko filtro-washa żeby podbić detal w zagłębieniach. Ale jakiś delikatny kolor żeby nie przesadzić z kontrastem co często się zdarza na żółtawych pojazdach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Dziękuję, że się podoba niektórym kolegom. Tak jak wspomniałem na początku model jest z bardzo starego zestawu, niezbyt finezyjnego, którego rozpocząłem chyba z 10 lat temu i nie chcąc go wyrzucać do śmietnika starałem się go skończyć najlepiej jak potrafiłem. 

W dniu 18.06.2024 o 12:32, Adamo722 napisał:

Fajnie że w kolekcji :super: chociaż widać na nim sporo uproszczeń i tak się podoba :piwo:

Tak jak zauważyłeś model ma sporo uproszczeń, których nie poprawiłem ale jest duże prawdopodobieństwo, że zrobię jeszcze jednego Staghounda w barwach 1Dpanc i wtedy bardziej się postaram. :piwo:

 

W dniu 18.06.2024 o 17:27, halset napisał:

Fajna paskuda :super: Myślę, że warstwa matu (zwłaszcza na oponach) dobrze by mu zrobiła. 

Każdy ocenia to po swojemu. Dla mnie to najładniejszy samochód pancerny używany w PSZ.  Mat trzeba zrobić ale przyznać muszę że na zdjęciach wyjątkowo się błyszczy bo w oryginale tego błysku tak bardzo nie widać. Jak przyjedziesz na konkurs do Ścinawki to będzie już poprawiony.

 

2 godziny temu, TAW napisał:

Jest ten pojazd taki dziwno brzydki, że aż ciekawie ładny. Też i u mnie taki w planach jest. Jak na tą skalę to model wygląda całkiem fajnie, zapuściłbym jeszcze tylko filtro-washa żeby podbić detal w zagłębieniach. Ale jakiś delikatny kolor żeby nie przesadzić z kontrastem co często się zdarza na żółtawych pojazdach.

 

Filtro-wash był zapuszczony i to właśnie delikatnie. Na zdjęciach tego nie widać. Musze chyba poeksperymentować z żarówkami do lampek oświetlających.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na jakość zestawu wyjściowego to efekt jest naprawdę dobry. Z farbą olejną jeszcze by nawet można podziałać, póki się błyszczy. Ładny element w kolekcji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zdjęcia tego modelu wybitnie nie podobały mi się, więc przy okazji kolejnej sesji fotograficznej zrobiłem nowe zdjęcia i pozwoliłem sobie je podmienić. Może rewelacyjne nie są ale w moim mniemaniu są lepsze niż poprzednie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.