Skocz do zawartości

K9A1 Thunder - 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej


wojtek78555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 😜

Projekt polskiego Goździka skończony, więc czas na kolejny 😉

W końcu na rynku modelarskim pojawił się model K9A1 od Hobby 2000. 

Tak jak wcześniej model będzie z 14 Dywizji Artylerii Samobieżnej.  Dodatkowo został zamówiony zestaw do waloryzacji dla K9 od Orange Hobby.

Wstawiam kilka fotek podglądowych i czas zacząć kolejny model 😉

 

IMG_1425.thumb.JPEG.91fc3d896116b3456cfddae03a0e0906.JPEG

IMG_1426.thumb.JPEG.b28494fb8bd169312853d51738af77be.JPEG

IMG_1428.thumb.JPEG.de9469aca67991db2c78a7e7412beed2.JPEG

IMG_1427.thumb.JPEG.5e1cbeda948da710003b78b89cad6380.JPEG

IMG_1424.thumb.JPEG.00a215d4735970b373f488bd8e3f2939.JPEG

IMG_1423.thumb.JPEG.f27f87d8810dc70ce5f2d91d088c0733.JPEG

IMG_1429.JPEG.4af170e0b2b051f75a01acd4bebf578a.JPEG

IMG_1410.thumb.JPEG.406ca160ed8965693bf6dd12b51b13a2.JPEG

IMG_1434.thumb.JPEG.3596adb3bcf0a9873ef165be0fb0c396.JPEG

 

 

 

Edytowane przez wojtek78555
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GrzegorzAleksander napisał:

Mój czeka na polski kamuflaż, bo ten koreański ... to nie moje klimaty. Niemniej bacznie będę obserwował, bo kiedyś tam będzie jak znalazł.

Egzemplarze z ostatniej dostawy są całe zielone, więc masz już opcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem, ale pytanie, czy będzie NATO brown jak k2 i Abramsy, czy Greish Sand jak Kraby i reszta, więc poczekam, bo mam co ciąć, szlifować i kleić, więc mi się nie śpieszy.. No i mogę podglądać i uniknąć błędów🙃

PS

Zielony mi wygląda na Greish Green od Hataki, ale dokładnie się nie przyglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minut temu, GrzegorzAleksander napisał:

Wiem, widziałem, ale pytanie, czy będzie NATO brown jak k2 i Abramsy, czy Greish Sand jak Kraby i reszta, więc poczekam, bo mam co ciąć, szlifować i kleić, więc mi się nie śpieszy.. No i mogę podglądać i uniknąć błędów🙃

PS

Zielony mi wygląda na Greish Green od Hataki, ale dokładnie się nie przyglądałem.

Firma Ammo of MIG Zestaw farb REPUBLIC OF KOREA ARMY MODERN COLORS. Numer katalogowy: A.MIG-7173 ma na tym forum dużo przeciwników, ale to chyba jedyny gotowiec na rynku.

 

republic-of-korea-army-modern-colors-set.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź daj spokój i poleć chłopakowi hatake zestaw do merc a nie to gówno!!!  Aero pluje i się zatyka . Firma rusofila musiała wydać specjalny poradnik jak malować tym bublem. No kur##, szanujmy się. https://plastmodel.com/27188-hataka-htk-cs51-us-army-paint-set-merdc-camouflage-8x17ml

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Weź daj spokój i poleć chłopakowi hatake zestaw do merc a nie to gówno!!!  Aero pluje i się zatyka . Firma rusofila musiała wydać specjalny poradnik jak malować tym bublem. No kur##, szanujmy się. https://plastmodel.com/27188-hataka-htk-cs51-us-army-paint-set-merdc-camouflage-8x17ml

Farb HATAKA oczywiście biją na głowę wyroby Pana Miga Kleksa, ale kolory MERDC camouflage za wyjątkiem białego i czarnego trochę nie bardzo pasują.  Może coś z tego się z tego dobierze .......trzeba próbować!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Farb HATAKA oczywiście biją na głowę wyroby Pana Miga Kleksa, ale kolory MERDC camouflage za wyjątkiem białego i czarnego trochę nie bardzo pasują.  Może coś z tego się z tego dobierze .......trzeba próbować!!!!!


Gdzie Ty na koreańskich współczesnych pojazdach widzisz kolor biały?
Aktualny kamuflaż koreański to:
FS 34094 czyli amerykański standard NATO Green
FS 37030 czyli NATO Black
FS 33105 czyli MERDCowy Field Drab po reformie z końca lat 80-tych - nieodróżnialny od poprzednika, czyli FS 30118 (który jest obecny w wielu dostępnych na rynku paletach farb modelarskich)
FS 33303 czyli MERDCowy Sand po reformie - bardzo podobny do poprzednika*, czyli FS 30277 (który jest obecny w wielu dostępnych na rynku paletach farb modelarskich)

* porównując we wzorniku 33303 i 30277 ja dostrzegam jakąś tam różnicę, wirtualne porównywarki też ją wskazują, natomiast w jednym z dokumentów dotyczących owej zmiany jest notka:
"The colors have not been changed, only the 5 digit identification numbers"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białego najczęściej używa się w kamuflażu zimowym. Wszystkie kolory kamuflażu są podobne do innych. Tak samo, jak kolory współczesnych pojazdów wojska polskiego. Wszystkie barwy są zgodne ze STANAG NATO, a na defiladzie każdy inny. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:


Gdzie Ty na koreańskich współczesnych pojazdach widzisz kolor biały?
Aktualny kamuflaż koreański to:
FS 34094 czyli amerykański standard NATO Green
FS 37030 czyli NATO Black
FS 33105 czyli MERDCowy Field Drab po reformie z końca lat 80-tych - nieodróżnialny od poprzednika, czyli FS 30118 (który jest obecny w wielu dostępnych na rynku paletach farb modelarskich)
FS 33303 czyli MERDCowy Sand po reformie - bardzo podobny do poprzednika*, czyli FS 30277 (który jest obecny w wielu dostępnych na rynku paletach farb modelarskich)

* porównując we wzorniku 33303 i 30277 ja dostrzegam jakąś tam różnicę, wirtualne porównywarki też ją wskazują, natomiast w jednym z dokumentów dotyczących owej zmiany jest notka:
"The colors have not been changed, only the 5 digit identification numbers"

 

Dokładnie takich farb miałem użyć ,które powyżej wymieniłeś. 

Hataka NATO Green i Black, Merdcowy Field Drab i myślałem żeby użyć do piaskowego Tamiyowskiego Buffa ale może jednak się skuszę na zakup Merdcowego Sand a Buff do rozjaśnienia 😉

 

EDIT:

Propozycją koloru piaskowego w instrukcji jest Tamiyowski Buff lub HTK-C060 USMC Sand. 

Edytowane przez wojtek78555
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 19.07.2024 o 03:01, wojtek78555 napisał:

Błotniki zamontowane :D

Fajnie wyglądają ale porównując obie fotki to wydaje się iż różnią się kształtem , górna część błotnika jest bardziej w poziomie a ta skierowana ku dołowi jest krótsza i ma wzmocnienie boczne dla usztywnienia elementu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Fajnie wyglądają ale porównując obie fotki to wydaje się iż różnią się kształtem , górna część błotnika jest bardziej w poziomie a ta skierowana ku dołowi jest krótsza i ma wzmocnienie boczne dla usztywnienia elementu.  

To raczej kwestia perspektywy. Przejrzałem zdjecia z wątku o tworzeniu dokumentacji i nie odniosłem takiego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 minut temu, grzesioc napisał:

To raczej kwestia perspektywy. Przejrzałem zdjecia z wątku o tworzeniu dokumentacji i nie odniosłem takiego wrażenia.

 

Ja mam trochę inne  zdanie, ale każdy może mieć swoje. Za to hitem jest podpis, ,, chinskie czołgi na ulicach Rzeszowa,, 😂

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez bulik58
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lipstein napisał:

Nie maja tego prostokątnego otworu w dolnej części 

Widziałem te otwory ale nie wspominałem o nich gdyż jest to drobna rzecz ale trudna do skorygowania.  Poza tym chyba nie wszystkie go  maja , choć kształt błotnika jest ciągle ten sam.

Poniższe pojazdy opisano jako K9 , stąd może ta sytuacja z brakującymi otworami.

resize?type=optimize&height=1780&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2023%2F01%2F19%2F1754021hddb9.jpg

estonia_K9.jpg02-KT21-2-2248.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bulik58 napisał:

Widziałem te otwory ale nie wspominałem o nich gdyż jest to drobna rzecz ale trudna do skorygowania.  Poza tym chyba nie wszystkie go  maja , choć kształt błotnika jest ciągle ten sam.

Poniższe pojazdy opisano jako K9 , stąd może ta sytuacja z brakującymi otworami.

resize?type=optimize&height=1780&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2023%2F01%2F19%2F1754021hddb9.jpg

estonia_K9.jpg02-KT21-2-2248.jpg

Dodam jeszcze, że w zestawie błotniki też nie posiadają tych otworów. Z pewnością w plastiku byłoby łatwiej zrobić ten otwór ale w blaszce to już trudna sprawa żeby to wyciąć a nie mam odpowiednich narzędzi do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wojtek78555 napisał:

Dodam jeszcze, że w zestawie błotniki też nie posiadają tych otworów. Z pewnością w plastiku byłoby łatwiej zrobić ten otwór ale w blaszce to już trudna sprawa żeby to wyciąć a nie mam odpowiednich narzędzi do tego. 

Dlatego napisałem Widziałem te otwory ale nie wspominałem o nich gdyż jest to drobna rzecz ale trudna do skorygowania.  Poza tym chyba nie wszystkie go  maja , choć kształt błotnika jest ciągle ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli masz jakąś dobrą technikę i go ulepszysz a nie pogorszysz to można się pobawić. Ale lepsze często jest wrogiem dobrego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.