Skocz do zawartości

Mig-29 (Academy 1/48)


wujo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

A jak Ci wyszło łączenie części z kabiną do centropłata ? No i gondoli silnika do do dolnej części kadłuba... Jak dla mnie ACADEMY w tym miejscu masakrę urządziło modelarzom ;) Jest jeszcze ta nieszczęsna część z wylotem działka co trzeba przykleić od dołu, jednym słowem rzeźnia I duuuuuużo szpachli ;) Pozdrawiam !

P.S. Ja też w takim tempie robię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci wyszło łączenie części z kabiną do centropłata ? No i gondoli silnika do do dolnej części kadłuba... Jak dla mnie ACADEMY w tym miejscu masakrę urządziło modelarzom ;) Jest jeszcze ta nieszczęsna część z wylotem działka co trzeba przykleić od dołu, jednym słowem rzeźnia I duuuuuużo szpachli ;) Pozdrawiam !

P.S. Ja też w takim tempie robię :P

Części rzeczywiście "pasują inaczej". Gondole były łatwiejsze, przykleiłem jak się dało i łatałem dziury szpachlówką epoxy. Kadłub wymagał więcej szpachli i potem szlifowania. Podobnie jak dziób. Jak będę miał jakieś zdjęcia to wrzucę.

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki na uzbrojenie nie mają żadnego wzniosu, czyli punkty mocowania powinny mieć taką wysokość, aby po uwzględnieniu krzywizny dolnej powierzchni płata belka była w poziomie.

Rozumiem zasadę, i ten tylny robiłem niższy - tylko wydaje mi się, że przesadziłem i różnica wysokości jest zbyt duża. Tylny ma kolo 1.3 mm wysokości, przedni ze dwa razy więcej - a chyba rożnica powinna byc mniejsza. Nie mam żadnych wymiarów rzeczywistych, robie wszystko na podstawie zdjęć, gdzie często perspektywa trochę miesza.

 

Przy podwieszaniu pewnie można kombinować wklejając coś pod skrzydło, ale jak je przyczepiłem do prowadnicy to jakoś mnie to kłuje w oczy .

 

Czy te dynksy fachowo nazywają się "punkty podwieszenia"?

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. punkt podwieszenia to określenie na każde miejsce, w którym coś podwieszasz pod samolot. Te elementy, na moje oko. to po prostu dystanse odsadzające belkę od płata na taką odległość, żeby zmieścić pod skrzydło rakietę (R-27 ma przecież skrzydła o stosunkowo dużej rozpiętości). Sądzę, że są to belki z dwustronnymi okuciami, do mocowania zarówno do okuć w skrzydłach i belkach wraz z owiewkami. Tak z inżynierskiego punktu widzenia. A czy mają jakąś nazwę własną? To by trzeba było popatrzeć w dokumentację techniczną.

 

Powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przymiarka do tego co jest za fotelem. Nie mam zdjęc pokazujących co dokładnie jest pod spodem w środku, tak że dorobie tylko to co po bokach. Wszystko wyszło bardzo zabrudzone, ale widać że droga dobra i na razie o to mi chodziło.

 

th_int_1.jpg th_int_2.jpg

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciąłem pudło za fotelem, pod którym okazała się być dziura. Zaślepiłem plastikiem, ale nie dalo mi się jej dobrze wyrównać bez szlifowania, co z kolei usunełoby uszczelki.

th_mig-29_20091105_1.jpg

 

Po namyśle usunąłem część Edka i zastąpiłem swoją.

th_mig-29_20091105_2.jpg th_mig-29_20091105_3.jpg

 

Postawiłem półkę...

th_mig-29_20091105_4.jpg th_mig-29_20091105_5.jpg th_mig-29_20091105_6.jpg

 

...a na niej pudło z bezpiecznikami.

th_mig-29_20091105_7.jpg th_mig-29_20091105_8.jpg th_mig-29_20091105_9.jpg

 

Przy okazji zdjęcie Edkowej tablicy przyrządów.

th_mig-29_20091105_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.