Skocz do zawartości

Mig-29 (Academy 1/48)


wujo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy 29+02 był jakiś szczególny jeśli chodzi o malowanie

 

Ze zwykłej ciekawości pytam

Ten samolot jest mi bardzo bliski. I nie odbiegajmy wiecej od tematu budowy MiGa przez kolege wujo.

Tak czy owak - co jest nie tak z końcówką skrzydła?

koncowka skrzydla w MiG-29

kat pochylenia glownej goleni podwozia o czym pisalem wczesniej tu w MiG-29 z podwyzszonym garbem czyli SMT 9-17

 

Jak Ci sie nie spieszy to mam gdzies plyte CD i jest tam zbiornik ze wszystkimi detalami, lacznie z "fartuchem" ktory jest pomiedzy kadlubem a zbiornikiem. Ma on na celu skierowanie gazow wylotowych z TS'a przez otwor w zbiorniku, widac tam tez to, ze otwor nie jest na srodku zbiornika tylko lekko z boku. Adres do wyslania podasz mi na pw.

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pod tym adresem znajdziesz kilka zdjęć, które mogą być przydatne przy budowie - m.in. połączenia skrzydła z kadłubem.

 

http://www.cybermodeler.com/aircraft/mig-29/mig-29_walk.shtml

 

Z góry uprzedzam, że nie znam się na współczesnych odrzutowcach, więc nie wiem, czy to jest ta wersja Miga 29, którą budujesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem znajdziesz kilka zdjęć, które mogą być przydatne przy budowie - m.in. połączenia skrzydła z kadłubem.

Dzięki! Zdjęcia zaszumione, ale widać o co chodzi .

 

A sprawdzałeś nasze walkaroundy?

Sprawdzałem, nie ma.

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy jak skończysz już APU-73 to mógłbyś pożyczyć mi ją do żywicznego skopiowania? Bo po co mam robić drugą taką samą... Chyba że sam robisz jedną i kopiujesz, to jakbyś mógł mi za opłatą skopiować też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas HS, czy ja też mogę ustawić się w kolejce? Bardzo chętnie odkupię od Ciebie 4 szt.

 

Czy pozostałe pylony są prawidłwe, nie trzeba ich poprawiać?

 

Pozdrawiam

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klonowania to nie wiem, zresztą nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu.

 

APU-470 w zestawie są wyraźnie za długie i tylny węzeł jest za krótki, ale jeśli ktoś nie jest super wybredny, to może je spokojnie poprawić. Kazan ma lepiej wyprofilowane węzły i jakieś detale, ale jak mówię: na mój gust to jest terytorium dla wyczynowców; jakbym nie miał Kazana to bym się nie bawił w robienie tych prowadnic od nowa. Jak będę się zbliżał do uzbrojenia, to zrobię zdjęcie porównawcze.

 

APU-60 są moim zdaniem całkiem znośne, przynajmniej z profilu. Nie przyglądałem się im przez lupę, więc może czegoś nie wiem.

 

 

Natomiast coraz mniej mi się podoba moje skrócone podwozie. Im dłużej się patrzę na zdjęcia, tym bardziej wydaje mi się, ze nos w modelu (po skróceniu goleni) jest "zbyt rownoległy" do podłoża (jeśli to ma sens ).

Chodzi mi o to, że na zdjęciach często widać że odbiornik ciśnień jest wyraźnie nachylony w dół, a u mnie jest prawie równoległy do ziemi. Czyli albo za bardzo skróciłem podwozie, albo źle wkleiłem nos albo geometria kadłuba jest trochę "za płaska". Czy ktoś zna średnicę opon w Migu? W 4 Plus nie widzę.

 

Porównam model z planami z 4 Plus. Jakby ktoś miał zdjęcie robione z większej odległości "bardzo z boku", byłbym wdzięczny za podzielenie się.

 

Czy to jak samolot "siedzi" na ziemi bardzo się zmienia w zależności od ilości paliwa i podwieszonego uzbrojenia?

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jak samolot "siedzi" na ziemi bardzo się zmienia w zależności od ilości paliwa i podwieszonego uzbrojenia?
Co do nacisku na podwozie główne to nic nie umiem powiedzieć, ale wiem, że podczas kołowania samolot buja się trochę - przednie podwozie się ugina, zwłaszcza podczas hamowania. Widać to pod koniec tego filmiku:

http://pl.youtube.com/watch?v=KJI07j86h48&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujo !

 

Przepraszam, pytanie o 4 szt. pylonów i o różnice, było oczywiście do Ciebie a nie do Lucas HS. Jak za szybko coś się robi, lub za dużo na głowie to właśnie tak wychodzi .

Generalnie mam zamiar ten model popełnić, ale właśnie takie "kwiatki" mnie powstrzymują.

Z dużą uwagą będę śledził dalsze twoje poczynania.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości !

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne koła KT-100 - 84x29cm

z przodu KT-150 - 57x14cm

Dzięki! Czyli to co daje Academy jest bardzo dobre wymiarowo. Największa różnica to średnica głównych kół - w modelu 17.8mm zamiast 17.5, ale to dla mnie pomijalne.

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem i chyba za bardzo skróciłem podwozie. Zrobiłem zdjęcia modelu na oryginalnych i skróconych goleniach i nałożyłem na nie rzut boczny z 4 Plus.

 

Tu są dwie kopie tego samego zdjęcia, gdzie plan z 4 Plus jest mniej i bardziej widoczny na tle modelu.

th_msp_x.jpg

Strzałki wskazują problematyczne regiony.

1 - nos modelu jest wyżej niż na planach

2 - garb za kabiną jest niżej niż na planach

3 - dalej garb jest wyżej niz na planach

4 - golenie podwozia są bardziej z tyłu niż na planach

 

Model stoi tu na skróconych goleniach, ale pod koła podłożyłem linijkę, o grubości prawie 1mm. Wychodzi mi, że golenie wypada skrócić o jakieś 2.5mm, a ja skróciłem o ponad 3mm.

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym bardzo, gdyż "nosy" są na różnej wysokości zależy od egzemplarza. Różnice są około 15 cm (mierząc OCP: odbiornik ciśnień powietrza). Bierze się to ze stopnia zużycia przedniej golenia, a w zasadzie ciśnienia w amortyzatorze. Zazwyczaj jest ono od... do... , jeżeli jest mało nos "wisi" i odwrotnie.

Te 0,5mm goleni to też nie problem: zatankuj podwieszany zbiornik, jako żywo w realu ugięło by się około 2...3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym bardzo, gdyż "nosy" są na różnej wysokości zależy od egzemplarza.

Dziękuję za wyjaśnienie i pocieszenie . Nie zamierzam się przejmować odchyłkami kształtu, bo ich poprawianie byłoby zbyt czasochłonne. Przedłużę natomiast główne golenie, żeby OCP był choć trochę pochylony do dołu, bo to mi się rzuca w oczy .

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ugiecie amortyzatora przedniej goleni ma wplyw wiele czynnikow, jednym z nich jest np: temperatura powietrza. W amortyzatorze poza olejem jest rowniez azot, jak wiadomo gazy zmieniaja swoja objetosc pod wplywem temperatur. Ladowanie azotu tez ma swoje "widelki" przedzial od do taki +/- jak napisal kolega TOYO, byle miescil sie w normach z instrukcji. Pozdrawiam M.

Takie male pytanko czy dostepna jest kalkomania do MiG-29 chodzi mi o n/b 77?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie - zupełnie nie miałem czasu na modelarstwo. Dokleliłem stateczniki pionowe, co prawda nie jestem przekonany czy całkiem prosto. Jak przymierzałem to wydawało mi się, że pasuja "bez wątpliwości", a jak zacząłem kleić to mnie to przekonanie zaczęło opuszczać. Jak wszystko wyschnie to zmierzę i zobaczymy czy będę płakał .

th_DSCF3550.jpg

 

Na zdjęciach dobrze tego nie widać (zbliżenia mi nie wyszły - poprawię się niebawem!), ale zakryłem wyrzutniki flar. Na zdjęciach które mam są one prawie zawsze zasłonięte, a zresztą są w modelu trochę za szerokie.

 

Zacząłem też dorabiać detale do zbiornika paliwa - na podstawie materiałów od kolegi BRh_positive (jeszcze raz dziękuję).

 

Coraz bliżej malowania .

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Znowu miałem przerwę w zyciorysie, ale teraz przynajmniej zrobiłem kawałek prowadnicy. Najpierw wyrzeźbiłem jedną w plastiku, a potem z ciekawości sprobowałem innej drogi.

 

th_DSCF4333s.jpg th_DSCF4330s.jpg

 

Jak widać nie skończona i trochę krzywa .

 

Wujo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.