Jump to content

pomóżcie naprawić kompresor

seba_t
 Share

Recommended Posts

Panowie, jest sprawa. Mam kompresor MA 1000. O jego awaryjności naczytałem się już sporo. Otóż jakiś czas temu musiałem w nim wymienić regulator ciśnienia razem z odwilżaczem (nie wiem jak się to dokładnie nazywa). Żeby to zrobić musiałem rozkręcić cylinder. Po skręceniu kompresor zdechł . Dla mnie wygląda to jak zwykłe rozszczelnienie. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Napiszcie jak mogę sobie z nim poradzić ponieważ w Lublinie nie ma chętnych na naprawę a do Łodzi go nie będę wysyłał bo taniej wyszło by mnie kupienie nowego. Piszcie, radźcie bo wystawa w Lublinie coraz bliżej i było by lipnie nic w tym roku nie pokazać. Pozdrawiam.

Więcej szczegółów poroszę. Jak się zachowuje maszyna??? Najważniejsze to w jakim stanie jest tłok i tuleja cylindra, jeśli nie ma widocznych uszkodzeń to powinno chulać. Sprawdz czy podczas montażu nie uszkodziłeś uczelek tulei cylindra miedzy korpusem i gowicą. Mogłeś też odwrotnie zamontowac samą głowicę i zawory nie trzymają...... i może by ć jescze 147 innych powodów

pozdrawiam

Po skręceniu kompresor zdechł . Dla mnie wygląda to jak zwykłe rozszczelnienie.

Jak mam to rozumieć - wogóle nie włącza się, czy tylko powietrze wali bokami

Ps.

Gdzie kupiłeś regulator

Regulator kupiłem w tej firmie co kompresor, elektryka działa, kompresor pracuje ale w ogóle nie pompuje powietrza. Dzisiaj go jeszcze dokładnie obejrzę, ale ani tłok ani tuleja nie wyglądają na uszkodzone.

Drodzy koledzy kompresor nie żyje a tak na serio to blaszka puszczająca powietrze z tłoka wykrzywiła się, uszkodziła cylinder (poważna rysa) i uszczelkę na tłoku. Fachowcem nie jestem w tej sprawie ale coś mi się zdaje że szykuje mi się nowy zakup

Producent jest zwykłym szujem bo od mnie nie chcieli kompresora na gwarancje przyjąć bo pudełka nie miałem

Dobrze ze kolega miał bo było by pica-paf

p.s

Powodzona w twojej walce "Niech powietrze będzie z tobą"

ciesz sie w ogole Seba, ze rozkreciles swoj kompresor, zeby zobaczyc problem. w moim ma-1000 ta sztuka sie nie udala, bo srubki zrobili chyba z miekiego olowiu - po prostu porazka, a tez mam problem ze slbym cisnieniem powietrza i nie moge sie dostac do srodka

• 3 weeks later...

Nie ma sensu zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Mam problem z kompresorem MA-2000. Gdy maluję farba normalnie wylatuje z dyszy ale razem z wodą zbierającą się w tym zbiorniczku i nie najlepiej to wygląda

Czy da się go odkręcić i wytrzeć. Nie ma w nim tyle wody aby było można ją spuścić przeznaczonym do tego otworem na dole. więc pytam się was czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się tej wody.