Skocz do zawartości

pomóżcie naprawić kompresor


seba_t

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jest sprawa. Mam kompresor MA 1000. O jego awaryjności naczytałem się już sporo. Otóż jakiś czas temu musiałem w nim wymienić regulator ciśnienia razem z odwilżaczem (nie wiem jak się to dokładnie nazywa). Żeby to zrobić musiałem rozkręcić cylinder. Po skręceniu kompresor zdechł . Dla mnie wygląda to jak zwykłe rozszczelnienie. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Napiszcie jak mogę sobie z nim poradzić ponieważ w Lublinie nie ma chętnych na naprawę a do Łodzi go nie będę wysyłał bo taniej wyszło by mnie kupienie nowego. Piszcie, radźcie bo wystawa w Lublinie coraz bliżej i było by lipnie nic w tym roku nie pokazać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów poroszę. Jak się zachowuje maszyna??? Najważniejsze to w jakim stanie jest tłok i tuleja cylindra, jeśli nie ma widocznych uszkodzeń to powinno chulać. Sprawdz czy podczas montażu nie uszkodziłeś uczelek tulei cylindra miedzy korpusem i gowicą. Mogłeś też odwrotnie zamontowac samą głowicę i zawory nie trzymają...... i może by ć jescze 147 innych powodów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skręceniu kompresor zdechł . Dla mnie wygląda to jak zwykłe rozszczelnienie.

 

Jak mam to rozumieć - wogóle nie włącza się, czy tylko powietrze wali bokami

 

Ps.

Gdzie kupiłeś regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy kompresor nie żyje a tak na serio to blaszka puszczająca powietrze z tłoka wykrzywiła się, uszkodziła cylinder (poważna rysa) i uszczelkę na tłoku. Fachowcem nie jestem w tej sprawie ale coś mi się zdaje że szykuje mi się nowy zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesz sie w ogole Seba, ze rozkreciles swoj kompresor, zeby zobaczyc problem. w moim ma-1000 ta sztuka sie nie udala, bo srubki zrobili chyba z miekiego olowiu - po prostu porazka, a tez mam problem ze slbym cisnieniem powietrza i nie moge sie dostac do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie ma sensu zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Mam problem z kompresorem MA-2000. Gdy maluję farba normalnie wylatuje z dyszy ale razem z wodą zbierającą się w tym zbiorniczku i nie najlepiej to wygląda

Czy da się go odkręcić i wytrzeć. Nie ma w nim tyle wody aby było można ją spuścić przeznaczonym do tego otworem na dole. więc pytam się was czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.