Skocz do zawartości

MB Actros MPII 6x4 + Broshuis Trailer


NobelEXC

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!!

 

Jak w temacie chce Wam pokazac moja relacje z budowy-przebudowy Actrosa i naczepy... Modeli nie robie niestety w takim tempie jak Tornado, ale co jakiś czas bedą updaty

W modelu wykonuje przeróbka z 4x2 na 6x4, przedłuzenie ramy, bak na olej, schodki do kabiny (drzwi chyba beda otwarte) ...oraz wykonałem imitacje instalacji pneumatycznej...

Tak wygląda oryginał:

schaumann_mts_99.jpg

 

 

rama2.jpg

zbiornik.jpg

ososos.jpg

wnetrzee.jpg

To już przeróbka przednik kół na szerokie laki ( 385 )

opona.jpg

ra.jpg

przod.jpg

lalalaaa.jpg

Tu mamy przeróbke na EURO-4

Zdjcie77.jpg

Tak sobie złozyłem do kupy kilka części...

Zdjcie75.jpg

 

Tak wygląda naczepa, prace są chwilowo wstrzymane, ale niedługo ruszą pełną parą...

Zdjcie43.jpg

Zdjcie57.jpg

Zdjcie18.jpg

Zdjcie15.jpg

Zdjcie17.jpg

Zdjcie16.jpg

 

Pozdr. Nobel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Siema!!

 

Sorki, ze mało pisze, ale ma wiecie... szkoła, szkoła, nawet w weekend ciezko znalesc troche czasu... miałem troche problemów z brakujacymi czesciami, wiec spowolnilo to jeszcze bardziej prace. Teraz mam wszysto co potrzeba. Normalny tryb pracy bedzie dopiero po imprezie w Ostrowie, bo na nia znajomy przywiezie nowa sprezarke...

 

Powoli wykonuje od podstaw bak paliwa, troche ciezko idzie...

Ca58bu7z.jpg

 

addfdfeee.jpg

 

Tutaj mamcie gotowe nadkola, jeszcze przemaluje piasty , wkleje kola i bedzie mozna załozyc nadkola.

 

ecd302ac.jpg

dsdsfefsdfz.jpg

 

a to juz moj najnowszy nabytek. Tylne nadkola do Volvo FH od H.A. Niestety musialem je kupic bo italeri zrobiło model FH z 2000 r. z nadkolami z od F 12 z 1990.....

 

qqqqwww.jpg

 

Pozdr. Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siema!!!

 

 

Dawno nic sie tu nie działo... szkoła itd. oraz prace wykończeniowe nad FLD ( foty juz niedługo) ...Powoli jednak zaczynam wracać do normalności..

Tylne nadkola sa gotowe, brakuje tylko rejestracji, zamontowany jest również zbiornik na olej...

Przedni zderzak i kabina idzie na kompiel w Krecie. Wkoncu mam nowa spreżare ( foty juz niedługo), wiec trzeba poprawic co nie co...

 

 

Pozdr.

 

Zdjcie14.jpg

Zdjcie21.jpg

Zdjcie23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za odwagę zrobienia czegoś innego niż jest dostępne fabrycznie.

Popieram w 100% za robienie konwersji z krytyką się wstrzymam do obejrzenia tego modelu na własne oczy myślę, że ten model gdzieś się pojawi na zawodach. Popracuj nad starannym wykączeniem.

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

No cóż mamy kilka ciekawych wozów i naczep. Na marginesie ta nooteboomka którą robisz jest super. Z niecierpliwością czekam na efekty. Jeżeli będziesz chciał mogę Ci obfotografować ciągnik ze wszystkich stron. I jeszcze jedno, ten zbiornik na olej o którym piszesz wcześniej to nic innego niż drugi zbiornik paliwa. Nie pamiętam jaką ma pojemność, bo u nas od razu je zdejmowaliśmy. Podstawowy ma 1100 litrów pojemności - wystarcza. A potrzebne jest miejsce na wiele rzeczy z wyposażenia samochodu. Zwróć uwagę na dodatkowe skrzynki montowane za kabiną, których nie ma w samochodach opuszczających fabrykę. Kierowcy przechowują tam łańcuchy, pasy, pachołki, znaki i cholera wie co jeszcze. Ponadto często montuje się na ramie pomiędzy siodłem i kabiną takie jakby koryto na łańcuchy i ściągacze. Jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

No i wszystko gra jak widze na fotkach musisz poprać jakość naczepy !!!!! pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Was!

 

Powróciłem na warsztat robota pali się w rękach, więc zacyznamy:

 

Przygotowany warsztat:

 

69ae91167568344cm.jpg

 

Robiąc pierwsze fele na super single z przodu przegiałem troche z szerokoscią... teraz używam opon z naczepy i trzeba bylo troche skrócić, wiec najpierw odciałem rant, później zbyteczny kawalek felgi i przykleje spowrotem rant:

 

4ea52b4c19b2f332m.jpg c7cbb715648d3591m.jpg 1cb270f764a4ba01m.jpg 74f9250b5f8bd6c2m.jpg

7612079aa6e69ad0m.jpg 5721c3c56fcc91c7m.jpg

 

Kolejny problem wynikajacy z mojej przerobki felgi to wyjscie jej poza obrys kabiny. Rozwiązanie jest proste, wystarczy skrócić wewnętrzą czesc nachodzącą na oś. Do skrócenia poslużył mi skalpel, ktorym wybralem o 2 mm co widac na fotkach poniżej:

 

Przed:

824cf4772b4e3611m.jpg

 

Po:

803f5db2b5854684m.jpg

 

Sorki, za troche słabe fotki, bedą lepsze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo widze ze masz rózne częsci do modeli oraz kartonik po volvo. masz może silnik do volvo fh 12

 

Troszke czesci mam, ale wszystko na potrzeby aktualnych projektów... silnik FHcza jest jakby to powiedziec... mocno rozczłonkowany, gdyż przerabiam go na D12D, jeśli się nie myle to D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobel z tego co widze to nie ma znaczenie miejsce byle by tylko kleić

 

A tak na serio to model świetny. Bardzo podoba mi się idea tego projektu. Z niecierpliwością czekam na dalszą relację

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.