Skocz do zawartości

Scania 142H Wrecker Revell 1:24


Kuba93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczynam nowy projekt. Scania Wrecker z Revella. Na razie zbieram dokumentacje i już mam prośbę, może mi ktoś podesłać jakieś schematy elektryki czy coś w tym stylu?.. jak idą te różne przewody i węże na silniku i na ramie. Chcę zrobić pełne okablowanie, tyle, że nigdy tego nie robiłem. Jest to moja trzecia ciężarówka i musi już "poważnie" wyglądać . Na pewno malowanie nie będzie z pudła, widzi mi się coś takiego...

 

Scania1424Wrecker.jpg

 

Jeszcze tylko na koniec fotka pudła:

 

feb12c18103f2301.jpg

 

Pozdrawiam!

 

PS. Prosiłbym o jakieś fotki silnika i ramy, bo nie mogę znaleść.

 

Dorzucam link do filmiku, gościu objeżdża sporo istotnych elementów. Już na pewno wiem że rama będzie ciemna (czarna) i silnik zielony tak jak na filmie. http://pl.youtube.com/watch?v=bwfY4PJiJOo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Efekty tygodniowej pracy:

 

Rama przed malowaniem

0689e864a37efd4e.jpg

 

Rama po malowaniu

f1f32044214c7ea2.jpg

 

Już wiem, że będę malował tak jak na fotce wyżej (biała i żółty pasek), myślę nad założeniem zwykłego zderzaka jak na zdjęciu real, bo jest taki w zestawie i mi się to nawet widzi. Chciałbym też założyć takie koguty jak na zdjęciu real i co się z tym wiąże nie zakładać tych "barierek" na dachu. Felgi będą w kolorze niebieskim, a tylne lampy chcę założyć europejskie. Wszystko to mam w zestawie truck accesorries. Niech ktoś się wypowie na temat mojej wizji. Czy nie zepsuję tej scani robiąc ją w taki sposób? Chciałbym, żeby wyglądała ona podobnie do tej ze zdjęcia, ale nie będę się wzorował na niej w 100%.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, zę ta na twojej fotce wygldą znacznie ładniej niż model revella. Jak narazie idzie ci bardzo dobrze (tylko czy okablowanie nie powinno być zrobine przed malowaniem)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie tylko jest jedno ale. Autko na zdjęciu na podnoszoną środkową oś, w skakance revella ostatnia oś jest wleczona. Na podnoszonej osi w oryginale są pojedyncze kola, u Ciebie są bliźniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba ... Czytaj ze zrozumieniem . Kolega napisał tylko, że z tej Scanii z fotki weźmie malowanie, więc nie wiem po co ma przerabiać oś?.

I potem kolega jeszcze dopisał, że nie będzie się wzorował na oryginale w 100% z oryginałem. Prace narazie idą Ci bardzo fajnie . Czekam na efekt końcowy

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu, że nie mam farby na silnik, zacznę powoli robić górę. (Wszystkie koła już są na swoim miejscu) Powoli zacznę przygotowywać budę itp. i w międzyczasie będzie już farba na silnik. Wziąłem się za przedni zderzak... nieźle się namęczyłem. Ogólnie wyszło średnio. Spróbuję poprawić tylko te miejsca, w których farba weszła pod taśmę, na to bezbarwny i koniec.

 

Zaczęło się od szkicu na kartce, później przeniosłem szkic na zderzak

413e956d89d445e3.jpg

 

Dalsza część przenoszenia

63c47bbe75a474bf.jpg

 

Odmierzanie kawałków taśmy

905d887d3b97c328.jpg

 

Gotowe kawałki taśmy

60434938c77c08aa.jpg

 

Całość zamaskowana

148e2adedb18bacd.jpg

 

No i zderzak pomalowany (potrzebuje poprawki)

5d15697698eec192.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

Zdjęcia całości, sory za kiepską jakość, robię zdjęcia przy sztucznym świetle, bo na dworze mgła i nie ma co... na tych zdjęciach zderzak jeszcze bez poprawek.

 

Przymiarka do ramy

70a951ff7b9b55bb.jpg

 

ab26a2d7b1b312fc.jpg

 

Zamocowane już na stałe koła

9c4db94ed0639944.jpg

 

dcf877754565a18f.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak był malowany w całości na żółto, bo jakbym pomalował go na czarno to czarny by przebijał i trzeba by było dawać kilka warstw. Te miejsca, w których farba weszła pod taśmę, delikatnie zeskrobałem nożykiem i wygląda to ładnie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylnymi piastami nie będę kombinował, nigdy nie robiłem czegoś takiego i nie chcę zepsuć :P. Kolorek rzeczywiście jest jaskrawy, w rzeczywistości nawet bardziej . Moim zdaniem nawet taki jaskrawy pasuje do pojazdu tego typu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciekawie i fajnie wykonany zderzak . Oby tak dalej ,przy kolejnych częściach modelu

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.