Skocz do zawartości

Rządowe Śmigłowce


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na googlach ale jakoś nie mogłem znależć.Ma ktoś z modelworkowców( ) fotki jakiś rządowych smigłowców głównie chodzi mi Mi-2 i Mi-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wiem zdawało mi się kiedyś że widziałem Mi-2 w malowaniu takim jak rządowy Mi-8.Mogłem mieć przywidzenia!a ktoś produkuje model Mi-8 .Bo bym sobie poslkiego zrobił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wiem zdawało mi się kiedyś że widziałem Mi-2 w malowaniu takim jak rządowy Mi-8.Mogłem mieć przywidzenia!a ktoś produkuje model Mi-8 .Bo bym sobie poslkiego zrobił!

To faktycznie Ci się musiało zdawać z tym Mi-2

A jeśli będziesz chciał zrobić rasowego rządowego Mi-8, to okna są tam kwadratowe, a z tego co wiem, takich nikt nie robi. Ale z przeróbką nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiku może widziałeś Mi-2 albo PZL Kania w malowaniu straży granicznej Co do Mi-8 to najlepszy model robi Zvezda ostatnio pakowany przez Revell. Jeśli chcesz coś taniego i dobrego to kup sobie Mi-8 KP/Mastercraft.

 

http://www.allegro.pl/item122136156_super_model_helikoptera_mi8_sar_meet.html

 

Bardzo fajna cena, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi! Z tym rzadowym Mi-2 to mi się pewnie przywidziało.A tego Mi -8 kupie i sobie zrobie!

pzdr Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A nie wiecie jakmi śmigłowcami podzczas pielgrzymek do poslki latał Jan Paweł II???albo ajkimi samolotami cywilnymi i są jakies zestawy z takimi samolotami ???Bo do szkoły chce zrobic model na wystawe o papieżu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie papieskich śmigłowców, to Jan Paweł II podróżował po Polsce przeważnie różnymi Mi-8S m.in. 619.

Raz zdarzył się Bell-412SP czyli taki jak ten ze zdjęcia tyle, że na kołach

bell4125mq.jpg

Natomiast w czasie pielgrzymki na Litwę udało się, by śmigłowcem papieskim był W-3 Sokół 414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bell 412 na kołach to wersja HP a nie SP. W 1993 wymieniono go na obecnego SP nr.02. Pomiędzy majem i wrześniem 1991 był używany pierwszy SP nr.02, wypożyczony od Bella, który został później kupiony przez Słowenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokoła szukaj w antykwariatach (vaku z Broplanu ew. żywica z TopGun`a, czeskie Legato narazie nie robi - mają formy TopGuna lekko zmienione)

Bell - podobno jedyna sensowna przeróbka to kanadyjski Griffon Italerki Grzesiu właśnie chyba z tego zestawu robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bell 412 na kołach to wersja HP a nie SP. W 1993 wymieniono go na obecnego SP nr.02. Pomiędzy majem i wrześniem 1991 był używany pierwszy SP nr.02, wypożyczony od Bella, który został później kupiony przez Słowenię.

 

Radzę zweryfikować swoje dane:

http://www.36splt.mil.pl

http://lotnictwo.net/foto.php?id=128532

 

Dwa Belle 412 wypożyczono i sprowadzono do Polski przed pielgrzymką papieża w 1991roku. Egzemplarz 412HP "02" został zwrócony zakładom Bella we wrześniu 1991. Drugi śmigłowiec Bell-412SP "01" (z podwoziem kołowym) został oddany w czerwcu 1993, a zastąpiono go obecnym HP "02".

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokoła szukaj w antykwariatach (vaku z Broplanu ew. żywica z TopGun`a, czeskie Legato narazie nie robi - mają formy TopGuna lekko zmienione)

Bell - podobno jedyna sensowna przeróbka to kanadyjski Griffon Italerki Grzesiu właśnie chyba z tego zestawu robił

 

Wszystko się zgadza, zarówno co do dostępnych zestawów, jak i tego, że mój modelik to przerobiony Griffon z Italerki 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
A nie wiecie jakmi śmigłowcami podzczas pielgrzymek do poslki latał Jan Paweł II???albo ajkimi samolotami cywilnymi i są jakies zestawy z takimi samolotami ???Bo do szkoły chce zrobic model na wystawe o papieżu!

Witam, nie wiem czy to prawda ale słyszałem że Jan Paweł II latał Sokołem ze straży granicznej, a dokładniej SN-30XG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przerabiać Mi-8 na wariant z prostokątnymi oknami żeby mieć go w malowaniu 36 SPLT, jest Mi-8 z okrągłymi oknami z numerem bocznym 660,wystarczy dopasować kalki z wydawnictwa Kagero gdzie jest numer boczny 630.

edcd57e7467b6ae5med.jpg

408fe357c5fe02b5.jpg

Pozdrawiam.

Krystek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.