Jump to content

Zaginarka do blach fototrawionych


Corsair
 Share

Recommended Posts

Od pewnego czasu chodzi mi po łbie myśl, by stać się posiadaczem takowego ustrojstwa. Dotychczas używałem imadełka, kombinerek itp. Jakoś dawało radę, ale .... Teraz moje pytanie w związku, że jest to dość drogawe ustrojstwo (jak na dwie blaszki i śrubkę ) może macie jakieś doświadczenia na co trzeba patrzeć przy zakupie, czy używa się tylko do gięcia prostych profili, czy w praktyce wykorzystuje się te łukowate wybrania ? Może możecie polecić jakieś konkretne firmy ? Jaka powinna być optymalna wielkość takiego ustrojstwa (zastosowanie głównie samoloty 1/48 - 1/32, ale nie wykluczam czegoś innego, ) ?

Link to comment
Share on other sites

Najtańsze zaginarki dostępne obecnie na rynku produkowane są przez naszą firmę ARMO, ceny od 50 zł. Są to jednak bardzo proste narzędzia, ale jednak lepsze niż klocki L...

Na potrzeby Twoich modeli musisz mieć zaginarkę z długą krawędzią gięcia, taką też znajdziesz w ofercie ARMO.

Pzdr

Ps. Zaginarki Armo dostępne w Jadarze.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Hmmm, to zalezy ile forsy chcesz na nią wydać. Ale skoro robisz samoloty 1/48 i 1/32, to nie może być, niestety, mała. Musisz kupić w miarę dużą.

Polecałbym tą sprzedawaną przez Gunze Polska - jest niewątpliwie najlepsza z dostępnych na rynku, ale też i najdroższa - ta, która by Ciebie interesowała kosztuje o. 250 pln. Musisz skontaktować się z Gunze Polska (www.gunze.pl - na stronie ich nie ma, więc napisz maila).

Albo próbuj szczęścia w tej aukcji - to zaginarka Mission Models - najwyższa jakość - doskonały amerykański produkt - tylko nie wiem do ilu pln dojdzie cena finalnie

 

http://www.allegro.pl/item470490630_zaginarka_do_elementow_fototrawionych.html

Link to comment
Share on other sites

Albo próbuj szczęścia w tej aukcji - to zaginarka Mission Models - najwyższa jakość - doskonały amerykański produkt - tylko nie wiem do ilu pln dojdzie cena finalnie

 

http://www.allegro.pl/item470490630_zaginarka_do_elementow_fototrawionych.html

 

Miałeś kiedyś może "osobisty" kontakt z tym wyrobem? Zobacz co znalazłem na jednym z forum internetowym :

 

"Wysłane przez wojtek_fajga poniedziałek, 15 października 2007, 18:54

Proponuję zapoznac się z tym:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=SS-5-WKS

Wychodzi lekko poniżej 200 zł (przesyłka za darmo). Jest bardzo dobra. Docisk na dwie sruby i cała fura zakamarków. Cholernie precyzyjna.

A plastikowa zaginarka Mission Models, to porażka..."

 

a cena już ponad 100 zł .... i jakoś zapał do licytowania po tej wypowiedzi mi przygasł ... Chyba trzeba się będzie przyzwyczaić do myśli o większym wydatku i kupić coś z metalu .

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Własnie zamówilem model z dodatkowym zestawem blaszek Voyagera i tu moja prośba o wybór zaginarki. Jaką wybrać by był to dobry zakup na lata i pozwalał na wiele.

myslę że cena tak do 150zł. Co mi doradzicie? Prosze o pomoc. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Po dłuzszym namyśle doszedłem do wniosku że zrobię taką zaginarke sam. Ale na centrym frezarskim Hassa. jak tylko zacznie się rok akademicki idę do techników z plikiem z Auto Cada skrobnę program i będzie zaginarka:). Mam tylko 2 prośby do Was.

 

Po pierwsze jeśli ktoś ma taką zaginarkę: http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=SS-5-WKS

To prosiłbym w miarę możliwości o naniesienie na zdjęcie tejże zaginarki wymiarów poszczególnych "ząbków" oraz główne gabaryty i grubość płytek.

 

I druga prośba to taka że chciałbym zrobić mini zaginarke do drobych elementów jak skrzynki amunicja elementy broni i zaczepów i tu prosiłbym o Wasze propozycjie wyglądu takiej zaginarki i też zaproponowanie wymiarów ząbków bo ja nie miałem z blaszkami i tym bardziej zaginarkami do czynienia i nie wiem jakie wielkości są najbardziej przydatne.

 

Pozdrawiam, Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.