Skocz do zawartości

Zaginarka do blach fototrawionych


Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu chodzi mi po łbie myśl, by stać się posiadaczem takowego ustrojstwa. Dotychczas używałem imadełka, kombinerek itp. Jakoś dawało radę, ale .... Teraz moje pytanie w związku, że jest to dość drogawe ustrojstwo (jak na dwie blaszki i śrubkę ) może macie jakieś doświadczenia na co trzeba patrzeć przy zakupie, czy używa się tylko do gięcia prostych profili, czy w praktyce wykorzystuje się te łukowate wybrania ? Może możecie polecić jakieś konkretne firmy ? Jaka powinna być optymalna wielkość takiego ustrojstwa (zastosowanie głównie samoloty 1/48 - 1/32, ale nie wykluczam czegoś innego, ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to zalezy ile forsy chcesz na nią wydać. Ale skoro robisz samoloty 1/48 i 1/32, to nie może być, niestety, mała. Musisz kupić w miarę dużą.

Polecałbym tą sprzedawaną przez Gunze Polska - jest niewątpliwie najlepsza z dostępnych na rynku, ale też i najdroższa - ta, która by Ciebie interesowała kosztuje o. 250 pln. Musisz skontaktować się z Gunze Polska (www.gunze.pl - na stronie ich nie ma, więc napisz maila).

Albo próbuj szczęścia w tej aukcji - to zaginarka Mission Models - najwyższa jakość - doskonały amerykański produkt - tylko nie wiem do ilu pln dojdzie cena finalnie

 

http://www.allegro.pl/item470490630_zaginarka_do_elementow_fototrawionych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo próbuj szczęścia w tej aukcji - to zaginarka Mission Models - najwyższa jakość - doskonały amerykański produkt - tylko nie wiem do ilu pln dojdzie cena finalnie

 

http://www.allegro.pl/item470490630_zaginarka_do_elementow_fototrawionych.html

 

Miałeś kiedyś może "osobisty" kontakt z tym wyrobem? Zobacz co znalazłem na jednym z forum internetowym :

 

"Wysłane przez wojtek_fajga poniedziałek, 15 października 2007, 18:54

Proponuję zapoznac się z tym:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=SS-5-WKS

Wychodzi lekko poniżej 200 zł (przesyłka za darmo). Jest bardzo dobra. Docisk na dwie sruby i cała fura zakamarków. Cholernie precyzyjna.

A plastikowa zaginarka Mission Models, to porażka..."

 

a cena już ponad 100 zł .... i jakoś zapał do licytowania po tej wypowiedzi mi przygasł ... Chyba trzeba się będzie przyzwyczaić do myśli o większym wydatku i kupić coś z metalu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Własnie zamówilem model z dodatkowym zestawem blaszek Voyagera i tu moja prośba o wybór zaginarki. Jaką wybrać by był to dobry zakup na lata i pozwalał na wiele.

myslę że cena tak do 150zł. Co mi doradzicie? Prosze o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuzszym namyśle doszedłem do wniosku że zrobię taką zaginarke sam. Ale na centrym frezarskim Hassa. jak tylko zacznie się rok akademicki idę do techników z plikiem z Auto Cada skrobnę program i będzie zaginarka:). Mam tylko 2 prośby do Was.

 

Po pierwsze jeśli ktoś ma taką zaginarkę: http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=SS-5-WKS

To prosiłbym w miarę możliwości o naniesienie na zdjęcie tejże zaginarki wymiarów poszczególnych "ząbków" oraz główne gabaryty i grubość płytek.

 

I druga prośba to taka że chciałbym zrobić mini zaginarke do drobych elementów jak skrzynki amunicja elementy broni i zaczepów i tu prosiłbym o Wasze propozycjie wyglądu takiej zaginarki i też zaproponowanie wymiarów ząbków bo ja nie miałem z blaszkami i tym bardziej zaginarkami do czynienia i nie wiem jakie wielkości są najbardziej przydatne.

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.