Skocz do zawartości

F-14 D SuperTomcat - Revell - 1:144


bloodmanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kleję ten model.Jestem na etapie końcowym.Twój był malowany pędzlem

Tylko u Ciebie bomby mają dziwny kolor.W instrukcji pisze, żeby malować na biały matt a u Ciebie są szare.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć niewiele widać, ale kilka rzeczy chyba udało mi się dostrzec:

Jak na początkującego modelarza nie mogę powiedzieć, że jest źle. Jeśli będziesz się rozwijał w dobrym tempie, to kiedyś z pewnością Twoje modele będą wykonane profesjonalnie.

Jednakże, na początek, zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy:

- wydaje mi się, że model zbytnio się błyszczy, a według mnie powinien być matowy;

- być może to kwestia kiepskich zdjęć, ale zdaje mi się, że skrzydła nie trzymają symetrii (mają różny kąt skosu);

- zbyt dużo kalek nałożyłeś i wiele z nich jest na niewłaściwych miejscach (na przykład przed kabiną pilota na dziobie tej kalki nie powinno być, podobnie na prawym skrzydle od góry i lewym od dołu);

- zdaje się, że osłona kabiny pilota nie ma pomalowanej ramy (w tej skali to trudne, więc można początkującym odpuścić; sam dopiero od niedawna wykonuję malowanie na osłonach);

- stateczniki pionowe są chyba zbyt blisko siebie, ale na ten temat niech się wypowiedzą znawcy Tomcatów...

 

Nie przyjmuj mojej wypowiedzi jako docinki, tylko jako wskazówki na następne modele; model jest wykonany ogólnie w porządku, biorąc pod uwagę, iż jest to Twój trzeci model w życiu. Jednakże staraj się dokładniej czytać instrukcję, przeglądać zdjęcia oryginałów i na tym wszystkim się wzorować.

 

Oby następny model był lepszy od poprzedniego!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermicie ten samolocik ma taki sprytny updejcik.A mianowicie ma ruchome skrzydła. Przed sklejeniem kadłuba łączy się skrzydła trybikami.I jak sie jedno skrzydło przesunie to się przesuwa razem z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermicie ten samolocik ma taki sprytny updejcik.A mianowicie ma ruchome skrzydła. Przed sklejeniem kadłuba łączy się skrzydła trybikami.I jak sie jedno skrzydło przesunie to się przesuwa razem z drugim.
Chyba nie masz mnie za ignoranta? Wiem, jak to działa, też mam ten model. Nie o to jednak mi chodzi; pozwól, że zacytuję samego siebie:
skrzydła nie trzymają symetrii (mają różny kąt skosu)
Jeśli ktoś umie czytać ze zrozumieniem' date=' to wyczyta, że "skrzydła nie trzymają [b']symetrii[/b]", czyli "mają różny kąt skosu"; dla pozostałych wyjaśnię jeszcze bardziej: nie trzymają symetrii względem siebie; mają różny kąt skosu, czyli jedno jest ustawione pod większym kątem do kadłuba, drugie pod mniejszym. Tak, jakby jedno skrzydło bardziej się rozłożyło, wysunęło czy jak to tam jeszcze określić, a drugie mniej. Ale może to tylko złudzenie optyczne, nie ma zdjęcia ukazującego model dokładnie "od góry".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model sprytnie wykonany - kolorystyka maskuje ewentualne niedociągnięcia generalnie OK, też lata temu składałem ten model a propos skrzydeł - to chyba złudzenie optyczne, jeżeli tam wewnątrz kadłuba są zębatki to przeskoczenie o jeden ząb było by zdecydowanie bardziej widoczne,także już nie zamęczajmy kolegi wychwytywaniem niedociągnięć mała tylko uwaga ode mnie- zainwestuj w pędzel 00 lub 000 i próbuj powalczyć z ramami oszklenia - nie taki diabeł straszny jak go malują )

powodzenie przy następnym modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermicie ten samolocik ma taki sprytny updejcik.A mianowicie ma ruchome skrzydła. Przed sklejeniem kadłuba łączy się skrzydła trybikami.I jak sie jedno skrzydło przesunie to się przesuwa razem z drugim.
Chyba nie masz mnie za ignoranta? Wiem, jak to działa, też mam ten model. Nie o to jednak mi chodzi; pozwól, że zacytuję samego siebie:
skrzydła nie trzymają symetrii (mają różny kąt skosu)
Jeśli ktoś umie czytać ze zrozumieniem' date=' to wyczyta, że "skrzydła nie trzymają [b']symetrii[/b]", czyli "mają różny kąt skosu"; dla pozostałych wyjaśnię jeszcze bardziej: nie trzymają symetrii względem siebie; mają różny kąt skosu, czyli jedno jest ustawione pod większym kątem do kadłuba, drugie pod mniejszym. Tak, jakby jedno skrzydło bardziej się rozłożyło, wysunęło czy jak to tam jeszcze określić, a drugie mniej. Ale może to tylko złudzenie optyczne, nie ma zdjęcia ukazującego model dokładnie "od góry".

 

Pozdrawiam

Oczywiście nie mam Cię za ignoranta

Po prostu źle zrozumiałem to co napisałeś(chyba każdemu może się zdarzyć ).

Dzisiaj sprawdziłem u siebie w modelu(linijką i kątomierzem) i wyszło, że jest w takim samym położeniu względem drugiego.Wygląda na to, że to jednak złudzenie optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mam Cię za ignoranta

Po prostu źle zrozumiałem to co napisałeś(chyba każdemu może się zdarzyć ).

No ok, wszystko w porządku. Być może zbyt bardzo się uniosłem.
Dzisiaj sprawdziłem u siebie w modelu(linijką i kątomierzem) i wyszło, że jest w takim samym położeniu względem drugiego.Wygląda na to, że to jednak złudzenie optyczne.
Być może; jak już wspomniałem, nie ma zdjęcia ukazującego model całkowicie "od góry".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.