Jump to content

Renault Vab 4x4 - Heller - 1:72


bloodmanpl
 Share

Recommended Posts

Oj, chyba przesadziłeś i to mocna z grubością farby...

Nierówna powierzchnia , smugi , zalane szczegóły, strasznie się świeci , niezaszpachlowane łączenie połówek kadłuba, mnie osobiście się nie podoba niestety...

Ale próbuj i ćwicz dalej

Link to comment
Share on other sites

Bloodman, wczytaj się dogłębnie i z pełnym zrozumieniem w poradnik Reggy'ego na temat podstawowych technik modelarskich i w temat "dekalog malowania pędzlem" i następny model będzie lepszy. Widać pośpiech w Twoich pracach (mówię też o samolotach), też kiedyś tak modele robiłem - byle skleić, byle jakoś tam pomalować i fruuuu model gotowy! Ale dziś tego żałuję. Nie miałem internetu i nie miałem pojęcia jak co robić, Ty dzisiaj masz i korzystaj z tego! Bo kiedyś zaczniesz robić lepsze modele a te pierwsze albo wyrzucisz albo odłożysz na dno "pudła wiecznego zapomnienia" tylko z sentymentu... Rób wszystko wolniej, przyglądaj się fotkom oryginału, czytaj poradniki na forum, przeglądaj warsztaty kolegów i podpytaj jak nie wiesz jak coś zrobić a Twoje modele będą ze sztuki na sztukę co raz lepsze! No i zainwestuj w warsztat a nie kolejne modele. Podczas nauki lepiej kupić tańszy model, mniej szczegółowy, ale do tego jakiś pędzel, farbe, rozcieńczalnik jakieś inne chemie - i będą efekty.

 

pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zgadzam się w 100%-ach z Barthassem, ale dopowiem jeszcze żebyś wstawiał relacje z warsztatów na to forum. Koledzy mogą ci doradzić, pomóc i wytłumaczyć trudne tajniki modelarskiego rzemiosła.

Link to comment
Share on other sites

Bloodmanpl

Żeby model w miarę się prezentował ( zakładam, że malujesz pędzlami), to nie trzeba mieć tony chemii, tylko można wykorzystać dwie podstawowe techniki i kilka podstawowych rzeczy:

a) wash ( albo gotowy Mig Productions, albo specyfik o nazwie white spirit+ze dwie farby olejne dla plastyków)

b) "suchy pędzel" ( pędzle płaskie najtańsze z możliwych nawet z "Biedronki")

+ ( oczywiście na samym początku) malowanie modelu ( w przypadku pędzla najlepiej moim zdaniem Pactrami) dobrze wymieszanymi farbami, rozcieńczonymi (lepiej położyć trzy albo i cztery warstwy).Unikniesz nierównych warstw.

Jak robić wash i suchy pędzel znajdziesz na tym forum. POSZUKAJ, A BĘDZIE CI DANE!

Link to comment
Share on other sites

Malowanie zostawiaj sobie na sam koniec, najpierw zajmij się ładnym sklejeniem. Później jak czyste klejenie nie będzie dla ciebie problemem, będziesz mógł sklejać części uprzednio pomalowane w ramkach, bo kropla kleju i farba się rozpuszcza. Nie wiem czy te farbki to były kupione jako połysk, jeśli nie to porządne wymieszanie( patyczkiem a później wstrząsanie) czasem pozwala uniknąć połysku a teraz model świeci się jak psu jajca. No nic, ćwicz, początki zawsze są trudne. Ale najpierw skup się na sklejeniu i pomalowaniu a dopiero po paru modelach na sztuczkach jak brudzenie czy wash.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.