Skocz do zawartości

SCANIA 113 360 Topline wspomnień czas


PrzemekG

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowałem bazę z palety farb dedykowanych motocyklom Harley Davidson, miałem już pomalowaną Scanię w tych barwach z zastosowaniem lakieru bezbarwnego tu go oczywiście nie użyłem, porównałem ten kolor z oryginałem na silniku i w miarę pasował odcień, więc zastosowałem.

 

5aae470dc7502ede0c58ad1e8ae2401c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Silnik wyszedł Ci świetnie, ale przy takiej ilości pracy mogłeś też poprawić mocowanie silnika do ramy na wysokości sprzęgła. Łapy powinny być tylko na silniku a italeri zrobiła je na silniku i skrzyni.

 

No to chyba się mylisz, na dowód fotki.

 

fa972e793a7afaf1med.jpg

 

9e0e83851305dabdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, ja bym na Twoim miejscu tylko delikatnie przyrdzawił kolektory wydechowe. W końcu warto, żeby model wyglądał jak najpiękniej, a co za tym idzie, prawie jak nówka ; )) Bynajmniej takim założeniem ja się kierowałem budując moja Scanię ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzymy na zdjęcia i widzimy różne rzeczy. Miałem na myśli to, że skrzynia wygląda tak:

 

P80005_1.jpg

 

Czyli nie ma elementów, za które jest przymocowana do ramy.

Silnik wygląda tak:

 

110124.jpg

 

Łapy na obudowie sprzęgła.

 

Italeri zrobiła silnik i skrzynie w taki sposób, że mocowanie do ramy jest też na skrzyni, co nie odpowiada oryginałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie widzisz, że skrzynia biegów, obudowa sprzęgła jak i miska olejowa w budowanym silniku pochodzi od silnika V8? Biorąc pod uwagę, że te same skrzynie były montowane do silników v8 jak i do r6 można wnosić, że obudowa sprzęgła, czyli miejsce łączenia silnika i skrzynie jest identyczne w tych silnikach? Nie miałem zdjęcia silnika r6 z tak dobrze widoczną obudową sprzęgła wiec wstawiłem zdjęcie silnika v8 licząc na to, że zanim ktoś się wypowie przeanalizuje wszystkie zdjęcia a nie spojrzy i zakomunikuje ze przecież to nie ten silnik.

Dla jasności silnik r6. zdjęcie pochodzi z allegro wiec, kiedy zniknie z serwera.

 

http://photos02.allegroimg.pl/photos/oryginal/657/04/41/657044176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebastianm ma racje w modelu łapy są na skrzyni i na silniku to powinno być lekko podpiłowane(tz. usunąć kawałek plastiku ze skrzyni biegów), ale teraz to już po zawodach silnik już jest pomalowany, a co do brudzenia to przydałby się lekki wash, aby uplastycznić całą bryłę, kolektor lekko rdzą pokryć i lekko przykurzyć pigmentami

tu poprawione łapy

pic06345mg6.jpg

brudny silnik(ja proponuje mniejszy stopień zużycia)

pic06918tz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.