Skocz do zawartości

SCANIA 113 360 Topline wspomnień czas


PrzemekG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały dylemat z budowy modelu, czy skleić przednią belkę, tylne zawieszenie i most z ramą i dopiero pomalować na niebiesko, czy pomalować ramę na niebiesko a podzespoły na czarny mat. Dodam, że oryginał miał niebieskie podwozie tylko nie wiem czy całe czy tylko ramę. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Według mnie lepiej wyglądała by rama pomalowana na niebiesko a reszta rzeczy na czarny mat.Chyba że bedzie to jakiś ciemniejszy odcień to można by było pomalować wszystko na jednakowy kolor. Jednakże wybór pozostawiam tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teoretycznie jest to podwozie od Scani Streamline, które w dużym stopniu zmieniam zgodnie z dokumentacją.

A niebieski jaki zastosuje na podwoziu to ten sam kolor jaki jest na kabinie (ten najciemniejszy) więc podwozie będzie dość ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nom fajnie się zapowiada...

Zgadzam się z przedmówą:

 

widać że znasz się na sprawie i fajnie że robisz "tak jak to ma być" zasiadam i kbicuję.

 

 

Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po długiej przerwie, trochę się zmieniło przy modelu:

 

1 Wykonałem praktycznie od podstaw skrzynkę akumulatorów/zaworów, wszystkie pokrywy będą zdejmowane, brakuje jeszcze akumulatorów i instalacji pneumatycznej, zaworów.

 

6ec915fc2edfb9dfmed.jpg

 

618327aee56eedc2med.jpg

 

50e8c9d57aea08admed.jpg

 

b24eb22f2be91c2fmed.jpg

 

a5323b6fd0741472med.jpg

 

2 Zbiornik powietrza z nowym mocowaniem zgodnym z oryginałem.

 

1e630c54105f69demed.jpg

 

9b7aac446ebe40c5med.jpg

 

3 Mocowania błotników tylnych, zrobione od podstaw zgodnie z dokumentacją.

 

ca5f844c65c23e4dmed.jpg

 

de1b5562fc39eb90med.jpg

 

a13d3acd7c66b7ffmed.jpg

 

4 Mocowanie koła zapasowego tak jak reszta zrobione od podstaw zgodnie z dokumentacją.

 

4e34b218c300f3a6med.jpg

 

5 Na koniec rama ze złożonym zawieszeniem jeszcze niepolakierowana, ale niedługo to się zmieni.

 

9bbe07187509101amed.jpg

 

157215a2cfae4974med.jpg

 

f9eaa31e4dbdb341med.jpg

 

4a43c41628b46717med.jpg

 

4ab85cc88374341fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo dobrze. Znacznie podwyższyłeś poziom budowanych przez siebie modeli.

Cieszy to, że wreszcie dbasz w takim stopniu o realizm wyglądu-to bardzo ważne w modelarstwie na takim poziomie. Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz kur... ja też tą skrzynkę przerabiałęm ale nie aż tak!! Takie pytanie moje masz taką przed domem jako dokumentację ?? Niue no zasiadam i czekam na resztę prac, zapowiada się model z górnej pólki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ramach treningu zrobiłem pierwszy w życiu brudzing silnika, jak na pierwszy raz jestem zadowolony z efektu, muszę jeszcze popracować nad rdzą, ale smar i brud na silniku jest ok. Od razu chciał bym zaznaczyć że TEN SILNIK NIE BĘDZIE ZAMONTOWANY W MODELU KTÓRY AKTUALNIE SKLEJAM !!!

 

c26a538b2a8c0de9med.jpg

 

19650e0cce0fd05amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza do bani no i nie powinno być ani jednego miejsca bez rdzy na turbinie (taki placek srebrny jest).

 

Co do smaru itd. to jest w miarę ok, ale jeszcze to nie to... Powinno być go więcej raczej w zakamarkach i zagłębieniach, a nie np. na pokrywach zaworów.

 

A tak BTW, to wydaje mi się, że w prawdziwym samochodzie przy takiej ilości rdzy na kolektorze wydechowym i turbinie, byłaby obdrapana farba na samym silniku, na pokrywach zaworów, na bloku może...

 

Ale ogólnie, to wrażenie pozytywne. Rdzy ciut mniej i smar w zakamarki i będzie super No i należałoby ubrudzić skrzynię jak zauważyli koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.