Skocz do zawartości

Neon Genesis Evangelion - Eva 01


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam z góry za foty ale dopiero organizuje studio do fotografii.

Malowanie farbami Gunze z zestawu dedykowanego do tego egzemplarza, Clear również Gunze półmat, Linie podziału - czerwone vallejo, czarne pisakiem do linii podziału.

DSC01613.jpg

DSC01614.jpg

DSC01615.jpg

DSC01617.jpg

DSC01619.jpg

DSC01620.jpg

DSC01621.jpg

DSC01622.jpg

DSC01623.jpg

DSC01624.jpg

DSC01625.jpg

DSC01626.jpg

DSC01627.jpg

DSC01628.jpg

DSC01629.jpg

DSC01630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o dioramce ale każdy robot będzie w osobnej gablotce. To jest ogólnie mówiąc "japoński robot" z japońskich filmów animowanych. Mateusz o jakie wanny ci chodzi? Skala to mniej więcej 1/100 bo 144 mają zazwyczaj 15-16cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Evka ;) Moja ulubiona. Shinji w niej wymiatał ostro!!

Bardzo udane malowanie. W sumie to chyba byłoby trudno dobrac te odcienie (te fiolety specyficzne). Te komplety farbek Gunze to bardzo fajne rozwiązanie.

p.s.

a gdzie "uciszacz tłumów" (gatling)?? Gdy pierwszy raz widziałem ten model (na HLJ chyba) miałem taką wizję na dioramę: Eva stoi z działkiem gdziś w Neo-Tokyo, zasypując ulice setkami łusek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło bardzo mi sie podoba, planujesz jeszcze jakiegoś evangeliona ? muszę też sobie takiego sprawić a że tak spytam ile kosztowały te farby do modelu ? ten komplet.

 

Mam już dwa anioły, na pewno jeszcze kupię EVE 00 i 02, 04 (lub w wersji 13 anioła ), teraz mam na oku parę fajnych mechów. Co do farbek to zapłaciłem jakieś 30zł za komplet, ale musiałbym poszperać żeby sprawdzić dokładnie.

Jacer - nie robiłem nic poza nożem. Reszta uzbrojenia leży w pudełku ;) Co do odcieni - gdy dałem najciemniejszy na początku przeraziłem się że jest piekielnie ciemny, ale jak dałem ton jaśniejszy...efekt masz na zdjęciu. Resztę formalności dopełnił pół mat.

p.s. Jakby ktoś chciał kupić taki model - mogę odsprzedać te farbki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Anioły to chyba z pięć razy większe będą nie? Niewiele z mangi pamiętam ale jeden to aż przerażający był swoją wielkością. Wielkie gratulacje za prace, ja jednak najbardziej za Asuką przepadałem

 

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział mech pochodzi z mangi/anime Neon Genesis Evangelion opisującej walkę o pokój na ulicach miasta Neo Tokio między korporacją NERV a Aniołami (dość demonicznymi, jak na przykład ten na krzyżu bez głowy) niszczącymi wszystko co się da. Polecam szczególnie mange bo film troche za dosłownie pokazuje różne rzeczy i sie nie da tak bardzo wczuć w świetny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam już dwa anioły, na pewno jeszcze kupię EVE 00 i 02, 04 (lub w wersji 13 anioła ),

Wiesz może czy EVA 00 jest gdzieś do kupienia w tym pierwszym niebieskim malowaniu? Od dawna mam ochotę kupić ale nie moge takiego modelu znaleźć. A możesz napisać gdzie kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah! Niezły model Zupełnie jak z serialu ;) I do tego świetnie wykonany. Jedyne ale..... zresztą nie tyczące się Twojej roboty, a.... Te kolory - mi się nie podobają, ale cóż począć, hehehe. Zresztą w Evangelionie też mnie drażniły - i była to jedyna rzecz, która w serialu irytowała

Nie wiem jak jest z filmem kinowym (tym nowym) - nie widziałem, ale podejrzewam, ze też takie są

A tak btw - widział go ktoś? Dobry jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.