Skocz do zawartości

M48 A2C, 1/72, Revell


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam mój pierwszy warsztat na forum czołgu (dokładne informacje w tytule). Najbardziej zdziwiło mnie to w mojej osobie, że biorę się za nielubianą przeze mnie skalę, ale jednak, bo może w tej uda mi się zrobić coś dobrego. Jest to moja druga 72-ka i trzeci czołg w życiu.

REV_03170_M48_GA2_A2_A2C_A51.jpg

To ten zestaw. Pokazuję to co udało mi się na razie wykonać. Układ jezdny, nad którym praca trwała wyjątkowo długo:

SDC10891.jpg

I koła napinające, ale te dopiero wkleję razem z gąskami. I już przy tych kółkach użyłem szpachli.

SDC10892.jpg

Prace na płycie wentylatorów czy silnika, do wykonywanej przeze mnie wersji muszę zlikwidować cztery kwadraciki, z czego na razie zlikwidowałem jeden.

SDC10894.jpg

Ogólny widok pododdziałów, nad którymi pracuję

SDC10889.jpg

I malowanie, które muszę wykonać. Instrukcja mówi, że jest to kolor oliwkowo-szary i nr farby od Revella 66, ale ja maluję Model Master i Humbrolami, jaki kolor ztych dwóch firm będzię najlepszy?

SDC10895.jpg

To na razie tyle, ale proszę o rady i uwagi. Przepraszam za jakość zdjęć, ale wykonywałem je w pośpiechu (baterie mi się rozładowywały) i przy sztucznym świetle.

Pozdrawiam Kacperek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wreszcie coś w moim stylu Jeżeli chodzi o Humbrole, to jesli dobrze pamiętam kolorki nr 66 lub 75. Czy ten model to na pewno Revell? Ma on tabliczkę gdzieś w wannie kadłuba z rokiem produkcji? Jeśli nie to chyba mamy do czynienia z Matchboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobrze, że współczesny. Ale co ja tam widzę, czyżby koło jezdne składa się tylko z 1 koła, a nie z dwóch-zewnętrznego i wewnętrznego??

Jeśli tak, no to niezłą fuszerę odwalili kolesie z Revella (chociaż nie wiem czy to nie przepak Italki czy może ESCI) , to samo tyczy się rolek podtrzymujących gąsienice...

 

I koła napinające, ale te dopiero wkleję razem z gąskami.

 

To są koła napędowe, napinające są z przodu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz teraz żywiczne koła i będzie git.

Ale te kółka są już przyklejone. I w ogóle są takie kółeczka żywiczne?

 

Na przyszłość polecam ich M60A3

Na przyszłość to ja chyba cofnę do 2 wojny, ale skończę ten czołg i zrobię Leoparda .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek315 -> to jest na 100% przepak ESCI. Szkoda, że Revell nie poprawił tego i owego (koła jezdne wołąją o pomstę do nieba).

No i cena...w wydaniu Italeri ten model kui się za 23-25 złociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za ten model dałem 10 zł., bo to od znajomego byłego modelarza i dlatego mnie ta cena skusiła, chociaż widziałem wypraski. I raczej zrezygnuję z dokupienia żywicznych kół, bo i gąski są przystosowane do 1 kóleczka i nie mają tych ząbków, więc efekt nie będzie za ciekawy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jako uczeń liceum nie mam za wielu funduszy i chyba zrezygnuję z zakupu dodatkowych części. Przecież to dopiero moja druga 72-ka, ale mam pewien pomysł. Zastanawiam się przed władowaniem tego czołgu to wielkiej kałuży błoto, trochę się zasłoni, a resztę zasłni się jakimiś krzaczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Sklej go pięknie i pomaluj. Jeśli całośc będzie wyglądała atrakcyjnie to nikt nie zwróci uwagi na podwozie. A zresztą w korei jest gorąco, mokro i mnóstwo błocka. O krzaczory też nietrudno. Czyli najpierw go zbuduj a potem pomyśl jak to ustawić.

Co do kół - to wcale nie trzeba wydawać kasy na żywiczne. Ich przeróbka jest banalna: wystarczy wypiłować rowek przez środek. Zęby na gąsienicy też można zrobić samemu! Osobiście polecam pójście w tym kierunku. Nie wszystko trzeba kupować a i satysfakcja znacznie większa! Zdecyduj sam: jeśli ten układ jezdny Cię denerwuje i spać po nocach nie daje to oderwij te koła i zrób poprawki, o których mówię. Wydasz na to 0 zł (słownie: ZERO) a będziesz miał satysfakcję. Budowa modelu będzie trwła dłużej ale dokąd tu się spieszyć?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołami się nie przejmuj. zrób tak jak któryś z kolegów doradzał, lub jak chcesz zrobić czyścioszka to po prostu wyfrezuj na środku "bieżnika" rowek i będziesz miał imitację dwóch kółek :-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wypiłować rowek przez środek.

Już o tym myśałem, ale koła w środku są puste i wypiłowanie odpowiedniego rowka może doprowadzić do przecięcia w połowie i chyba z przeróbki dolnych kołek zrezygnuję, ale chyba przerobię tak górne kółka, bo są do tego warunki i dorobię ząbki do gąsek dzięki czemu w błocie wylądują tylko dolne kółka, a koło napinające się zasłoni. Wielkie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła w środku są puste i wypiłowanie odpowiedniego rowka może doprowadzić do przecięcia w połowie i chyba z przeróbki dolnych kołek zrezygnuję,

 

Można te koła zalać szpachlówką lub napchać tam masy modelarskiej. Możesz potem nacinać ile wlezie.

 

ale chyba przerobię tak górne kółka, bo są do tego warunki i dorobię ząbki do gąsek dzięki czemu w błocie wylądują tylko dolne kółka, a koło napinające się zasłoni. Wielkie dzięki za rady.

 

Też w sumie niezły pomysł.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można te koła zalać szpachlówką

Do tego musiałbym dobrze obsługiwać się szpachlą, czego jeszcze nie umiem. Z tą szpachlą jeszcze mógłbym się spróbować, ale boję się o to czy odrywanie kółek mi czegoś nie uszkodzi i że będę miał później same problemy z tego powodu, a u górnych kółeczek jest możliwość przeróbki bez odklejania.

 

napchać tam masy modelarskiej

Tego nie posiadam w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.