Skocz do zawartości

M48 A2C, 1/72, Revell


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zobaczymy...

Czy Ty chcesz mnie wyśmiać, albo coś w tym stylu. Jeżeli przykleiłem koła przed pomalowaniem, to chyba znaczy, że dam radę z późniejszym malowaniem. Jestem modelarzem idącym po najmniejszej linni oporu i robię tak, aby nie mieć więcej problemów niż uciechy z tego. Następnie proszę o wstrzymanie się z takimi komentarzami, bo wrzuciłem ten temat na warsztat, aby bardziej doświadczenie udzielali mi rad itp. co mam dalej zrobić, a nie co już zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przykleiłem koła przed pomalowaniem, to chyba znaczy, że dam radę z późniejszym malowaniem

 

No przecież, ja też maluję koła dopiero po ich przyklejeniu, zresztą jak wielu innych modelarzy

Mroko opanuj się trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Ci uświadomić że bardzo trudno jest pomalować pędzlem bandaże i przestrzeń za nimi

W tym modelu bandaże się łatwo pomaluję, bo jest dość miejsca między nimi na pędzel (wiem bo sprawdzałem, wejdzie spokojnie pędzel 0). Przestrzeń za nimi jest oddalona o 0.5 cm bo wanienka w szerz jest zaokrąglona. I moje pytanie, z czego zrobić ząbki do gąsek? Myśle o jakimś sztywnym papierze ale efekt będzie taki sobie.

To zdjęcie pokazuje jak to wygląda.

90009_M48Oslo_16_335lo1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli, ale do przodu. Przedstawiam skończoną w klejenie wieżyczkę. Przyznaję się bez bicia, że widać klej, ale wieża kosztowała mnie dużo nerwów. Co nie co trzeba było dokleić czy zmienić.

SDC10913.jpg

SDC10916.jpg

Jednak patrząc na fotki zorientowałem się, że muszę jeszcze coś zmienić w wieży, a dokładnie popracować na wizjerem. Dalej prowadzę prace nad górną płytą i układem jezdnym i nie mam jeszcze żadnego pomysły na ząbki od gąsek. Model wyląduję tak jak mówiłem czyli tylko dolne kółeczka będą w błocie. Jeszcze nie zdobyłem odpowiedniej farby, a chciałbym pomałować farbą od Revell-a, tylko że się numery wtych farbach zmieniły, bo składają się z 4 czy 5 liczb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, witam, na dziś mało. Trochę wczoraj z późnego wieczorka wróciłem do tego modelu. Podoklejałem trochę uchwytów. Dzisiaj może usiądę jeszcze przy nim, ale to zależy czy nauczę się na matematykę. Dorobiłem trochę ząbków do gąsek, ale jeszcze trochę mnie czeka nad nimi pracy. Nie mam jeszcze odpowiedniej farby, ale po świętach złożę zamówienie to dostanę farbę. Już mam wybraną farbę Humbrol-a, ale zastanawiam się nad akrylową Pactrą. Tylko, że nie wiem jaki nr farby będzie odpowiedni do amerykańskiego malowania mojego M48. I tu prosiłbym o pomoc do wybrania odpowiedniej farby. Na sucho poskładałęm całość w kupę i to tak wygląda:

SDC11032.jpg

SDC11036.jpg

SDC11037.jpg

SDC11040.jpg

 

Zastanawiam się jeszcze nad dorobieniem jakiegoś ładunku na tylnej klapie silnikowej, tak samo jak na Shermany były dawane skrzynki itp. Ja bym zrobił ze steropianu i całość przykrył czymś (jakś płachta).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zrobienia uchwytów, to drut tak na oko wziąłem, fotki pokazują różną grubość, a to taka co właśnie takie grube ukazuje.

89447_M48Oslo_4_412lo1.jpg

Tak samo długość, szerokość, niby to te same czołgi, ale te uchwyty właśnie inne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak by ci się chciało, to proponuję jednak trochę cieńszy drut.

Trochę się boję o plastik, bo klejone było na Super Glue (POWER), musiałbym poszukać cienszego drucika.

No i dlatego to była propozycja, rozumiem, można spierdzielić całe nabożeństwo, tym manewrem. Zostaw jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jeżeli chodzi o Humbrole, to jesli dobrze pamiętam kolorki nr 66 lub 75.

Powracam, mam oba te 2 kolorki tylko pytanie, którego użyć?? Pytam bo może jeszcze dzisiaj przed sylwestrową zabawą bym położył pierwszą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj H66.

Dobra. Spróbować zawsze można, a jak będzie zły to wyląduje w Krecie i po sprawie.

 

Ps. No nie jestem pewien czy H66 to dobry kolor, przypomina on jakby taki szarawy, a 75 już bardziej kolor zielono oliwkowy. to fotka puszeczek jak one wyglądają, kolory w środku są bardzo zbliżone do tych co przedstawia "zamykacz".

SDC11139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj H66.

Dobra. Spróbować zawsze można, a jak będzie zły to wyląduje w Krecie i po sprawie.

 

Ps. No nie jestem pewien czy H66 to dobry kolor, przypomina on jakby taki szarawy, a 75 już bardziej kolor zielono oliwkowy. to fotka puszeczek jak one wyglądają, kolory w środku są bardzo zbliżone do tych co przedstawia "zamykacz".

To może pomaluj najpierw od wewnątrz, połóż washa, zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.