Skocz do zawartości

[relacja] A-7 Corsair II Hasegawa 1:48


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś skleiłem kadłub i zamocowałem skrzydła.Miałem nadzieję że Hasegawa będzie jako tako pasować.Przeliczyłem się niestety.Są szpary pomiędzy centropłatem a kadłubem.Trzeba szpachlować. Pomiędzy połówkami kadłuba jest uskok (na szczęście już go usunąłem).Teraz wygląda to tak:

185b0b5c14875236.jpg

be986b4bbcbbcd6a.jpg

 

Pomalowałem też pokrywy luków z awioniką.Malowane pędzlem kosmetycznym.Po raz kolejny zachęcam do zakupu i wypróbowania.Nie robi w ogóle smug !

cabb5bdd6c22bf65.jpg

 

To tyle teraz i nie koniec dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Malowane pędzlem kosmetycznym.Po raz kolejny zachęcam do zakupu i wypróbowania.Nie robi w ogóle smug !

 

Kiedyś podkradłem żonie kilka takich pędzelków - faktycznie są super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę wypróbować te pędzelki

 

Polecam gorąco Nadają się i do malowania normalnego i do suchego pędzla.Bardzo dobre sprzęty

 

Tymczasem następny update.Zaszpachlowałem co było trzeba oraz popastwiłem się nad elementami fototrawionymi.Nie mam szczęścia do nich i nigdy nie udało mi się zrobić ich tak żeby przy okazji wiązanki nie szły.Nawet przy tych najprostszych elementach mam problemy.Efekt jaki jest każdy widzi.Ponadto prawy kabel był ułamany i się nakombinowałem żeby skleić go jako tako.Muszę jeszcze zaszpachlować przerwę w nim.

08cce192c0f11cc9.jpg

b434b27603c65bbb.jpg

a1346b39e37156c5.jpg

 

Ponadto walnąłem washa na pokrywach luków z awioniką.Mocny wyszedł...i zdarłem farbę.Muszę poprawić...

9eca77928a68ff56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu.Ta brzydula strasznie mi się podoba Im dłużej nad nią siedzę tym bardziej

 

PS:

 

Ma ktoś 12 niepotrzebnych bomb mk-82 w skali 1:48?Chętnie przygarnę. Hasegawa nie dała Corsairowi uzbrojenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po sugestii Lucasa HS postanowiłem zmyć trochę ten wash na pokrywach...niestety nie udało się to tak jak chciałem i musiałem wrzucić pokrywy do cleanluxa.Teraz są już pomalowane na nowo i tym razem zrobię washa nieco inaczej.Był akrylowy, będzie olejny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1 grudnia coraz bliżej więc przyspieszam nieco Jutro pewnie będę pół dnia siedział nad A-7.Myślę że jutro zacznę malowanie i na początek pójdzie H128, potem wnęki podwozia na biało.

W każdym razie SLUF nabiera już kształtów.Dziś dostał sloty klapy i stery wysokości.Tak to wygląda:

57b229b4c6016304.jpg

 

Pomału zaczynam kombinować żeby postawić go na pokładzie lotniskowca.Nie chcę tylko kupować eduardowskiego pokładu.Chciałbym zrobić wycinek od podstaw i myślę jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Koks dzięki za linka:piwo: Znam tę stronę ale tego akurat nie czytałem.Zobaczę,coś powinienem wykombinować.Może nie ze szpachlą ale coś podziałam.

 

Tymczasem kolejny update.Po raz trzeci zmyłem farbę z pokryw przedziału awioniki.Znów mi się nie podobało.Może za trzecim razem wyjdzie.Zrobiłem mocniej rozrzedzonego washa akrylowego na mniejszej pokrywie na próbę i tym razem jakoś wygląda,nie jest tak mocny:

a092a9b25dabe0d7med.jpg

 

W przedziałach awioniki też już wylądował wash:

173df9547881cf5amed.jpg

6ade94194e417e3bmed.jpg

 

SLUF dostał skrzydła i teraz wygląda tak:

33a347a063ed3406med.jpg

 

A na koniec dysza(gunmetal,czarna i suchy pędzel srebrnym)

125eda050e6b1648med.jpg

 

To tyle na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Mój warsztat ma chwilowo romans z A-10 (taki projekt what-if (baaardzo what-if razem z historią alternatywną ) ale o tym sza ) ale działam też z A-7.Zakończyłem cleanluxową kąpiel pokryw od awioniki i zaraz będę malował.Jak na razie SLUF dostał golenie podwozia i muszę powiedzieć że w tym modelu zrealizowane są one naprawdę dobrze.Wszystko pasuje i się nie krzywi:

d1b654c6b6dfc301med.jpg

de926756f520a719med.jpg

 

Testowałem też wash na prawym skrzydle:

95dec8eecea58bc5med.jpg

 

To tyle na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wash to był tylko test.Mogę go wytrzeć do czysta ale takie smugi się chyba pojawiają na samolotach...zobaczę jeszcze jak to na farbie będzie wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Wash będzie zrobiony właśnie tak jak próbny z małą tylko modyfikacją ( Lucas HS dzięki za spostrzeżenie i podpowiedź).

 

Dziś znów za dużo A-10 a za mało A-7 ale jest dalszy update Ponieważ wcięło mi szybkę od zasobnika rozpoznawczego wkleiłem tam odpowiednio ukształtowaną blaszkę zakropioną obficie sido.Tak wygląda zasobnik:

dae6a8ce0d74b3admed.jpg

 

Złożyłem w całość elementy A-7 tak by pomalować je za jednym zamachem.Zostały mi tylko belki na bomby ale właśnie z nimi teraz się bawię.Tak wygląda SLUF kompletny w 75% i czekający na H128:

9701f459be342ff5med.jpg

 

A tu te wielokrotnie kąpane w cleanluxie pokrywy:

27ef747873c614afmed.jpg

 

20.30

 

Właśnie zakończyłem mękę z brzechwami bomb.Masakra.Poniżej zdjęcie.Trzeba popracować jeszcze pilnikiem...każda z nich składała się z 13 elementów:jednego dużego i 12 maleńkich.Hasegawa postarała się,za to ja jestem kłębkiem nerwów :|

1c7123ddd60eb81f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po długiej przerwie!

 

Ponieważ Yamato zdechł i chyba się nie podniesie postanowiłem pomęczyć Korsarza.Wczoraj dostał H128 na razie tylko z góry(dziś lub pojutrze wezmę się za powierzchnie dolne i za okolice luków awioniki).Tak to wygląda:

kolorek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Polecam modelik gorąco , klei się sam.W tym momencie na całości leży już H128 i pomalowałem wszelkie pokrywy.Teraz położę sidola żeby mi farby taśma nie zdarła zamaskuję i pomaluję białym.A po korsarzu popełnię chyba mały skok w bok od lotnictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Postępów brak przez taśmę maskującą która się skończyła :( W przyszły wtorek wypłata więc nabędę co trzeba.Tak czy siak , Korsarz stoi i mnie denerwuje bo nic nie mogę przy nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć!

 

Niestety zapowiada się dłuższa przerwa przy Korsarzu i przy innych modelach też. Nie jestem obecnie w stanie nic robić przy modelach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć!

 

Znów mnie wzięło.Muszę skurczybyka skończyć. Póki co maźnąłem wnęki podwozia i białą szlag trafił tzn skończyła się.Biały jak to biały nie kryje za dobrze więc muszę pomalować raz jeszcze :/ Ale za to zdjąłem farbę z okna zasobnika rozpoznawczego i prezentuje się całkiem całkiem.Strzępki farby z brzegów zostaną zlikwidowane.

 

PC120003-1.jpg

 

PC120002.jpg

 

PS:

Muszę znów kupić aerograf za 29 zł.Nie potrafię malować pseudoiwatą ,to co bez problemów robiłem na starszym sprzęcie,tu sprawia mi trudności.Żadnego elementu nie mogę pomalować bez ciężkich wiązanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.