Skocz do zawartości

[relacja] A-7 Corsair II Hasegawa 1:48


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej kolejnej relacji!

 

Daję sobie co prawda spokój z wszelkimi realnymi konstrukcjami ale chcę też pokończyć to co mam w magazynie.

Początkowo miałem zaprezentować już gotowy model w galerii ale zmieniłem zdanie.Powód jest zasadniczy...odpalam nasze forum i co widzę? Niemal codziennie nic innego jak pancerka pancerka pancerka, pojazd wojskowy i czasem jakiś okręt Jednym słowem coś tej pancerki za dużo Nie mam nic do niej ale nie pasi mi ten stan rzeczy Ruszam dziś z (moją drugą już,a za za niedługo dojdzie trzecia) relacją modelu samolotu A-7E Corsair II firmy Hasegawa w skali 1:48.Z tego co widziałem to ten samolot nie ma jeszcze ŻADNEJ galerii ani warsztatu tutaj (z niezrozumiałych dla mnie powodów, czyżbym miał aż taki skopany gust że tylko mnie się podoba? ).Dokumentacja zebrana więc bez dalszych wywodów ruszam jak na razie małym ciągiem Specjalnie do tego modelu zakupiłem klej Tamyia Extra Thin i jestem zachwycony jego działaniem.Genialny wynalazek

 

Oto pudło:

ce4953567d1687ec.jpg

 

Model produkcji Hasegawy wydaje się być wykonany bardzo dobrze (jak jest naprawdę wyjdzie w praniu ).Jest możliwość otwarcia przedziałów awioniki i złożenia skrzydeł.Można też zostawić kabinę otwartą.Wyposażenie kabiny jest całkiem fajne (rzecz jasna wszystko wypukłe,żadnych kalek), pilot też ładnie odlany.Detale wg mnie na 5 Nawet części fototrawione są (całe trzy ) Mój będzie w konfiguracji:awionika otwarta,złożone skrzydła i otwarta kabinka. Problemy postaram się opisać podczas klejenia na bieżąco.Pierwszym z nich jest wlot powietrza do silnika.Jest łączony w taki sposób że konieczne jest szpachlowanie a że ma być biały to każda nierówność będzie widoczna.Powalczę z tym...

Oto wlot wraz z ładną wnęką podwozia:

4fe79c3978d4ba99.jpg

539d172d57150484.jpg

 

Tutaj jeden z luków z awioniką, całkiem całkiem

94bd4eac191805bb.jpg

 

Tutaj sklejone skrzydło:

73db2206bd074352.jpg

 

A tu fotel i pilot w fotelu:

ffdb7a9fe11bf562.jpg

64a835e11b9bae08.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powód jest zasadniczy...odpalam nasze forum i co widzę? Niemal codziennie nic innego jak pancerka pancerka pancerka, pojazd wojskowy i czasem jakiś okręt Confused Jednym słowem coś tej pancerki za dużo Smile Nie mam nic do niej ale nie pasi mi ten stan rzeczy

No dokładnie. Już miałem zakładać temat na placu zabaw. Nie pomogły też moje zawoalowane próby rozruszania działu lotniczego w postaci zalewania go co raz większa ilością moich postów ;p

 

Mnie się też ten samolot bardzo podoba, więc nie jesteś sam

 

Na konkurs zimowy jak się uda załatwię Gripena w 48. A wkrótce ostrzej rusza prace nad Foką a i Fokker dostanie relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie A-7 się nie podoba, ale też popatrze, a może się przekonam?

 

a co do warsztatów to w środę jade do jadara po 2 część blaszek do karasia więc też zrobie jego relacje

narazie mam w warsztatach StuGa viewtopic.php?t=10592 (choć mało popularny ten mój temat)

i póki co wstrzymany podwodniak viewtopic.php?t=10085

 

i tak myśle z tym Karasiem czy go nie walnąć na konkurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no to się trzymamy ...poza tym uważam że najwyższy czas wypuścić w powietrze kilka A-10 oraz kilka Iłów 2 i Iłów-10 oraz z pięć AH-64 ...niech zrobią porządek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wróciłem ze szkolenia na prawko i prawdę powiedziawszy padam.Pomalowałem poszczególne "skrzynki w dziale awioniki i właściwie to tyle bo umordowałem się przy nich.Ciężko dostać się tam z pędzlem i nie umazać czegoś niepotrzebnie...Próbowałem też jakoś pomalować tablicę przyrządów i panele boczne ale bez efektu (tzn efekt był ale tragiczny,wylądowały w cleanluxie).Ma ktoś jakiś sposób na to? Krok po kroku? Skleiłem też sloty i jest to kolejny minus zestawu...BARDZO TRUDNO się je skleja...Składają się z dwóch połówek a krawędź styku ma mniej niż 1 mm szerokości...Moje sloty były wykrzywione więc musiałem je do klejenia ścisnąć i zaczęła się ponad dwugodzinna walka...chciałem już użyć cyjanoakrylu ale udało się w końcu...Poniżej fotki awioniki,jeszcze do wykończenia...szkoda że Hasegawa nie zrobiła poszczególnych "skrzynek" ich osobno.Dużo łatwiej byłoby malować...Jest jak jest,będę poprawiał i podmalowywał...Kable i szczegóły pomaluję jak przedziały wyschną.

 

e002221332a01c57.jpg

 

77d4bd7a6ac1654e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Te nocki zarywane do 3 nad ranem mnie wykończą ale cóż...przynajmniej efekty są Poniżej efekt dzisiejszej nocki.Pomalowałem (w końcuuu panele boczne i tablicę.Jeszcze czeka mnie malowanie poszczególnych przycisków itp i pewne poprawki ale efekt mi się podoba i zostawiam...no chyba że będą jakieś drastyczne sprzeciwy

 

Oto fotki:

 

89baf9db2a5b4682.jpg

 

d640690d133e2989.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło dużo lepiej niż myślałem Sprawdziła się ta Twoja.. technika Zwracam honor. [choć moją (tą drugą) też by wyszło]

 

Pozdro. Przynajmniej po części wyjdziesz z dołka niepowodzenia modelarskiego. Albo już wyszedłeś? Ja tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyższy czas wypuścić w powietrze kilka A-10

 

W tym temacie nie będziesz sam, ale póki co są ważniejsze wydatki niż modele, np. tunning mojego ASG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie Czekam aż wyląduje tam fotel z pilotem

 

No i wyląduje jutro lub pojutrze.Maluję pilota a fotel już w 90% skończony (pomalowany i po washu).Ponadto przeleciałem suchym pędzlem tył kokpitu.Uplastycznił się nieco.Dziś niestety bez zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chciałeś P@wel Oto kokpit, już zwashowany,zostały jeszcze szczegóły.Pilot też już dostał washa bo był na potwornym głodzie i już zaczynał się wydzierać Dostał trochę czarnej mikstury i się uspokoił

 

Oto zdjęcia:

Kokpit (spodobało mi się bezklejowe mocowanie fotela)

 

82308fda24b7bad4.jpg

 

Pilot (już się wyluzował )

 

f3cbcdccb50ffbc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update...

 

Zaszpachlowany i wyszlifowany wlot wylądował w połówce kadłuba.Muszę jeszcze pomalować burty kokpitu i zamykam kadłub.Dyszę da się wkleić po sklejeniu kadłuba.Poniżej fotki.Na pilota pójdzie jeszcze mat.Usadziłem go w fotelu bo łatwiej mi malować.

 

e0a2a7c0e7775661.jpg

 

4f5b5f900fae533a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...to są jakieś dziwne zagłębienia które wyglądają na szwy ale stroju pilota Nie wiem czy to błąd ale nie będzie ich widać jak dojdzie tablica więc dałem sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.