Skocz do zawartości

TU-154M


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Chciałbym zaprezentować moje najnowsze dzielo zwane modelem samoltu TU-154M w barwach PLL LOT.

Jeśli chodzi o sam model to naprawde niemoge nic temu zestawowi zarzucić. Fajnie wszystko pasuje do siebie , niema zawiele detali ale jest i tak wystarczająco szczegółowy jak na tą skale. Jeśli idzie o zgodność wymiarową to nie sprawdzałem. Od siebie dodałem tylko wysunięte reflektory pod przednią częścioą kadluba i parę czujników na bokach kadłuba oraz anteny.

Malowanie wykonałem z użyciem kalek dedykowanych do tego modelu firmy

TWOSIX DECALS o numerze STS 4465. Kaleczki są świetnie zrobione i dobrze się nakładają. Trzeba uważać przy nakładaniu bo są dość cienkie ale nie są przy tym podatne na targanie się. Wszystkie ubytki i pęknięcia kalki których się nie ustrzegłem zamalowałem farbką Pactry navy blue która idealnie pasuje kolorystycznie do druku na kalce.Po zalakierowaniu naprawdę niewidać zabardzo miejc malowanych.

Oto fotki. Sorry za moze nie najlepsze tło ale nic lepszego nie wymyśliłem.Wszelkie komentarze mile widziane.

Pozdrawiam.

66e872d5a9eece59m.jpga44e17d59e9b25e3m.jpgb42d39da3d2c976em.jpg

bde03721b6c11a49m.jpg791ccd09a259e4b4m.jpg587680c2b41242c4m.jpg

ce994b0a4369b5aem.jpge3ed625ee3d7500bm.jpg8c2467b03924989em.jpg

a23f1de2f8d3a1e7m.jpg27b391429b650e77m.jpg1437d5f90146f291m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczająco szczegółowy jak na tą skale
No właśnie, jaką skalę?

 

Bardzo fajnie powychodziły wszelkie światełka i anteny. A i powłoka białej farby fajna. Kalki fajnie siadły. Wszystko jak trzeba generalnie. Jakieś małe niedoskonałości w malowaniu ram kokpitu ale nie szkodzi efektowi końcowemu. Wash też fajnie zrobiony, delikatnie - podoba mi się.

 

pzdr i gratuluje udane modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie napisałem jaka skala. 1/144 a zestaw Zwezdy.

Co do ramek kokpitu no to mi też się nie podobają zabardzo ale weście koledzy pod uwage że zdjęcia są dość duże i wszystko jest bardzo powiększone. W oryginale tak to się w oczy nie rzuca.Aczkolwiek to nie jest usprawiedliwienie. Tak wogóle to modelik w rzeczywistych wymiarach jest naprawdę subtelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramek kokpitu no to mi też się nie podobają zabardzo ale weście koledzy pod uwage że zdjęcia są dość duże i wszystko jest bardzo powiększone. W oryginale tak to się w oczy nie rzuca
Toteż napisałem, że nie szkodzi Zgrabnie wszystko. Pzdr jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny !

Ale... z tego co pamiętam to końcówki skrzydeł były bardziej pomarańczowe.

No i czystość, "stonogi" były czyste tylko zaraz po myciu. Pierwszy start - brudna rufa, pierwsze ladowanie budne kola.

Ale "brudzing" to kwestyja autora modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pionierowi! Nareszcie model odrzutowego samolotu cywilnego w polskich barwach Ponieważ sam obecnie go składam i jestem już na etapie przyklejenia wszystkiego do kadłuba i malowania więc pozwolę sobie na co nieco małej krytyki, gdzie może dowiem się też czegoś od ciebie, żeby nie popełnić zbyt dużo błędów Więc... Wykonanie dobre i widać nawet wkład własny jak antena za kokpitem, światła lądowania i beacony, ale gdzieś dodałeś gdzieś odjąłeś - brak elementu za "kierownicą" tuż przy lotkach. Malowanie świetne:), ale nie wiem skąd wziąłeś ten kolor podwozia? Na kolorowych zdjęciach jakich znalazłem jest tylko odcień bardzo jasnego szarego, a bardziej kremowego. Co to jest to coś sterczącego przed szybką kabiny? No i patrząc na kalkomanię literki "T" na prawej stronie, trochę się boję ich dotykać jak napisałeś, że są delikatne - chyba będę je nakładał w stanie przedzawałowym bo ma tylko jeden arkusz

Ogólne wrażenie to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model

Mój czeka na malowanie. Miałeś jakieś problemy na łączeniu skrzydeł w rejonie gondoli podwozia? Mnie się cosik rozjechało.

Cały czas czekam na kalki do rządowej Tutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł, gratuluję. No i malowanie okejos , zaskakująco fajnie prezentują się zapuszczone linie. Trzeba wreszcie się do sklepu po tupolewa wybrać... Czy masz jakieś przestrogi praktyka w stylu np "uwaga na silniki, bo niespasowany jest element e45 z e63 ?"

Co to jest to coś sterczącego przed szybką kabiny?
No właśnie, bo na fotkach jakoś tego nie widać za bardzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Dziękuje za mile dla mnie słowa krytyki. Panowie .Ta tutka mi się tak bardzo podoba że na pewno jak tylko będą kalki do rządowej to zrobie. Na bank.Jest to mój pierwszy modelik pasażera i chyba mnie już wciągło w temat.

Co do sklejalności to naprawdę nie mam zastrzeżeń. Robiłem a ściślej jestem w trakcie robienia sokoła z AJ Modelu i musiałem trochę od tego badziewia odpocząć .I naprawdę odpoczołem. To sama przyjemność kleić ten model. Wszystko do siebie pasuje ,nic mi się nie rozłaziło .SUPER.To informacja dla hadziego.

Falkon- 7f6a8f6aced83ddam.jpg

Może na zdjęciach wyszedł ten kolor zbyt intensywny ale tym zdjęciem się sugerowałęm.Wiesz jak jest ciężko z fotami do polskiego lotowskiego sprzętu z minionej epoki a ja trafiłem na jakimś angielskim forum na walkaraund o tutce .Wszystko by było fajnie gdyby nie to ż e co zdjęcie to innego egzemplarza,ba innej wersji nawet. I z tąd pewne nieściśłości na modelu. Między innymi to coś przed kabiną.

b36f03c615184796m.jpg

To na usprawiedliwienie.

Noto było by na tyle.

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Szczerze mówiąc to sam jak szukam tego odcieniu koloru na podwozie to czuję się już prawie jak daltonista Cieszy mnie coraz bardziej, że "pasażerów" pojawia się coraz więcej na forach, a Twój należy do rarytasu Czekamy na kolejne twoje dzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jeszcze nie nabylem, czekam, az sie jakies pojawia a byla plotka ze jedna firma szykuje - nie pytaj jaka, bo pisze te odpowiedz siedzac na tylnim siedzeniu samochodu w podrozy sluzbowej - z tad brak polskich znakow - moze moderator wybaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A jakich to problemów z kalkomanią się spodziewasz ?

Najtrudniejsze w/g może być flaga na ogonie oraz czerwone pasy ciągnące się przez cały kadłub i łączące w okolicach przedniej goleni ( new aeroflot ).

Co do tego ostatniego to mam plan , żeby je namalować. Będzie łatwiej zsynchronizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.