Skocz do zawartości

Naczepa LAG


Szałek_CMG

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie działałem nad modelami, ale w końcu pora to zmienić. Zaczynam na rozgrzewkę od naczepy, która docelowo będzie podpięta pod Scanię. Od razu mówię, że będzie to odwzorowanie w max 70%, będzie ona wyglądać inaczej niż na zdjęciach, tak jak kiedyś gdy jeździła pod Scanią (niebieskie burty), do tego będzie trochę mojej inwencji, poza tym to moja pierwsza naczepa i pewnie nie wyjdzie za ciekawie...Jednak jak na mnie przystało, model prosto z pudła nie przejdzie, więc będzie tutaj sporo przeróbek, jak na naczepę.

1. Nowa przednia ściana

2. Nowy tył (plandeka+burta i nowy zderzak)

3. Nowe osłony boczne

4. Skrzynka na narzędzia z wyposażeniem

5. Podniesiona na stałe oś.

Dziś przez sobotę złożyłem wstępnie ramę, zrobiłem także podniesioną oś. Teraz czeka na mnie sporo szpachlowania, szlifowania itp. Czasu na modele niestety nie mam za dużo, po pierwsze szkoła, po drugie treningi....

Daję fotki oryginału i dwie z tego co mam

obraz373zm6.th.jpg dscf0138ra4.th.jpg dscf0951kr5.th.jpg dscf0135fs4.th.jpg

Model:

dscf0505aa0.th.jpg

dscf0506do4.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Szałek zapowiada się kolejny ciekawy model z historycznym odzwierciedleniem w rzeczywistości. Życzę powodzenia na pewno będę śledził ten wątek, bo jesteś jednym z lepiej zapowiadających się młodych modelarzy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę śledził Twoją relację bo podobała mi się Scania A tak w ogóle to jesteś "ziomek" bo ja jestem z Inowrocławia a to niedaleko pozatym mój tata pracuje w firmie w Mogilnie to tym bardziej jesteś "ziomek"!!!

Może przybliżysz sposób zrobienia podniesionej osi?

Pozdrawiam i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej firmie jeździ Twój tata Krzychu?

Podniesioną oś zrobiłem mało profesjonalnie, po prostu odciąłem przednie zawieszenie, wyciąłem kilka mm i przykleiłem z powrotem.

Dziś trochę popracowałem, zrobiłem wstępnie przednią ścianę. Czeka ją jeszcze trochę poprawek, szpachli i szlifowania. Ale ogólnie nawet jestem zadowolony jak na prawie cały wieczór pracy

dscf0512fw3.th.jpgthpix.gif

dscf0513cz1.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dawno mnie tu nie było, ale pracę nadal trwają, co prawda bardzo powoli, ale idę do przodu ;d

W sumie to chyba nie ma się co za dużo rozpisywać, fotki mówią same za siebie. Okablowanie w jakiś 75%. Dojdzie jeszcze elektryka do tylnych lamp oraz przewody odpowiedzialne za sterowanie zawieszeniem.

Tutaj może kiepsko widać, ale fotka przedstawia kabelki od obrysówek:

dsc01249ew3.th.jpg dsc01250tq3.th.jpg

A tu rama:

dsc01253vn8.th.jpg dsc01255um0.th.jpg dsc01256hv3.th.jpg

dsc01257dz9.th.jpg dsc01263ne9.th.jpg

 

No to tyle ; )

Zapraszam do krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie . Ciekawie i fajnie poukładane A kolego pomagasz sobie jakąś dokumentacją,schematem ? Czy tak ''z głowy'' ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie jest robione według logiki, w zasadzie w każdej naczepie jest tak samo, przewody idą do poduszek, ABSu, siłowników, elektryka i w sumie tyle.

 

A jeśli chodzi o Magnumkę, to owszem, mogłeś widzieć ten model, bo to był mój pierwszy Druga była Scania a trzecia jest naczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejny mały aktual. Obecnie sprawa wygląda tak: rama jest w sumie gotowa do malowania podkładem, tylko muszę ją odtłuścić. Elementy budy są sklejone i wyszlifowane , niedługo będą szpachlowane i przygotowywane do malowania. Zacząłem także prace nad tyłem naczepy, mianowicie nad zderzakiem. Niestety nie będzie z tyłu burty, ponieważ nie udało mi się zdobyć jednej ze ścian bocznych od burtofiranki. Chciałem dać drzwi od chłodni, ale okazało się, że nie pasują Wobec tego pozostaną oryginalne drzwi, niemniej jednak mam pytanie. Czy może macie jakiś pomysł żeby je choć delikatnie przerobić? Czy zostawić takie jakie są?

No to tyle jeśli chodzi o kazanie, teraz fociszcza ;D:

Tutaj te drzwi:

dsc01267eh0.th.jpg

Całokształt:

dsc01268pi5.th.jpg

Szczegółowo:

dsc01271cf1.th.jpg dsc01272kk2.th.jpg dsc01276qg8.th.jpg

Instalka do regulacji poduszek:

dsc01278of3.th.jpg

dsc01277zt1.th.jpg dsc01279xw8.th.jpg dsc01282yv4.th.jpg

A tutaj niby 'mechanizm' podnoszenia osi, prowizorka jak nie wiem...

dsc01285kn0.th.jpg dsc01286tz7.th.jpg

Oś jest uniesiona minimalnie, takie miałem założenie, proszę nie brać tego za błąd:

dsc01290xs8.th.jpg

A tak wygląda całość na chwilę obecną:

dsc01288yz7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ogólnie to nawet jestem zadowolony, może zdjęcia tego nie pokazują, ale wyszła mi na lakierze całkiem fajna faktura, taka delikatna morka. Cieszy mnie to, ponieważ nie chciałbym mieć lustra na ramie od naczepy, bo wszyscy wiemy, że takie rzeczy to tylko w Erze ;] Z kolei buda wstępnie jest psiknięta podkładem, jednak wymaga jeszcze pewnych poprawek. Ale nie ma co biadolić, wszystko na fotkach:

Oczywiście rama nie jest skończona, dojdzie wiele rzeczy. Mam również zamiar pomalować kable na czarno.

dsc04925a.jpg

dsc04926n.jpg

dsc04930p.jpg

dsc04932e.jpg

Buda:

dsc04948.jpg

dsc04946.jpg

dsc04950y.jpg

dsc04949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.