Skocz do zawartości

Naczepa LAG


Szałek_CMG

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie i czysto, bez dziwactw (jak truckman zauważył). Dla mnie bomba.

Nie rozumiem tylko dlaczego najpierw wkleiłeś przewody, pomalowałeś całość na czerwono i teraz będziesz się męczyć z malowaniem ich na czarno... nie łatwiej było pomalować je na czarno i dopiero po pomalowaniu ramy zamontowanie ich??

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, fajna robota. Powiedz mi, jak wygląda spasowanie boków budy z dachem. Bo u mnie w firance trzeba było się sporo napracować, żeby zabudowa wyglądała jako tako, a w szczególności właśnie przy połączeniu dachu z bokami. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przymiarka wyszła konkret Lakier nieźle wygląda na ramie.

 

P.S. A co do jego faktury,to też mi taki wyszedł na ramie Scanii ,nie wiem może czerwony tak już ma, jeżeli malowałeś Motipem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ogólnie to można powiedzieć, że rama jest w sumie skończona. Jedyne co jeszcze dojdzie to kliny pod koła oraz belka z tyłu. Reszta będzie przyklejona do budy. Szczerze powiedziawszy to już wiem czemu ludzie kleją tak mało naczep, a w szczególności właśnie burtofiranki. Rama jeszcze ujdzie, ale buda jest tak kiepsko spasowana, że masakra. Prawie nic do siebie nie pasuje, po sklejeniu dachu są takie szczeliny, że bez tony szpachli nie ma co podchodzić do tego. Ale mniejsza o to, jakoś ogarnąłem, całość jest w podkładzie oraz dach jest już pomalowany. Jak na moje to wyszedł w miarę. Dziś maskuję i maluję czarnym matem. Koniec mojego marudzenia, pora na fotki ukończonej ramy.

dsc05384c.jpg

dsc05391.jpg

dsc05390c.jpg

dsc05386i.jpg

dsc05385v.jpg

dsc05389m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę pomysł (bądź wierne odwzorowywanie naczepy) z rozerwaną oponą jest świetny Okablowanie też nieźle wygląda.

Podsumowując, rama nic dodać nic ująć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie sklejona i pomalowana rama Również i mi spodobał się pomysł z rozwaloną oponą ale przydało by się pomalować druty na srebny kolor. I jeszcze jedno - skoro dałeś na zapas rozerwaną oponę to znaczy się naczepa nie jest "nówka nieśmigana" , w takim razie przydało by się troche ją przykurzć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie sklejona ramka. Ja też sklejałem ostatnio naczepę (firankę) i mogę Ci powiedzieć, że z zabudową też nie jest za wesoło - tak, jak napisałeś szpachla, szpachla, szlif itd...(zwłaszcza łączenie dachu z bokami). Ale warto Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę nad naczepą trwają zawzięcie, głównie ze względu na pogodę oraz na to, że chciałbym ją pokazać na MT. Na pewno nie będzie ukończona w 100%, ponieważ nie wyrobię się z malowaniem. Buda będzie tak pomalowana jak teraz , aczkolwiek po powrocie wszystko ładnie pomaluję ; )

Przed chwilą skończyłem odklejać całe maskowanie. Zdjęcia na szybko robione, jutro za dnia postaram się o coś lepszego oraz pokazać dalsze efekty prac:

 

Na początku był chaos....

dsc05484y.jpg

Szło wolno, lecz dokładnie ; )

dsc05486q.jpg

A tak jest obecnie. Prawda, że piękna? ;)

dsc05488v.jpg

dsc05491y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot zestaw taki jak można spotkać na codzień na naszych drogach - podoba mi się Dokładniej przyjrzę mu się w niedzielę na MT w Opolu, wtedy więcej będę mógł powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra, ale szkoda, że czysty Mi się taki zestaw bardzo widzi trochę sponiewierany (ale tylko ciutkę).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.