Skocz do zawartości

BTR-70 Zvezda 1:35 Afgańska historia start


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

szukaj zdjęć i rób jakąś modyfikacje co da Ci +2dni

szukam w 10 minut i znajduje co potrzebne,a modyfikacji nie robie

 

czekaj dzień na wyschnięcie kleju +1

CA szybko schnie

 

po pierwszej warstwie farby czekaj dzień +1

Akryle też po godzinie suche

 

po drugiej czekaj dzień +1

A po co?

 

postarzaj +1

brudź +1

1 wieczór

rób małą podstawke +2/3

 

rób figurke +2

żebym ja miał z czego

A co jak figurki nie ma?

rób poprawki +1

Model dostanie poprawki po wyjściu na forum

jak Ci sie nudzi to sie poucz albo książke poczytaj

nie lubie czytać

 

giere na kompie rozwal

 

mam tylko 2 które już kilkaset razy przechodziłem

 

na piwo idź

Na cole prędzej ale nie ma gdzie

 

z Bradleyem zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiesz, po pierwsze trzeba zastanowić się co się chce robić, zabawki czy miniatury, a wówczas modyfikacje to oczywizm w szczególności w tak tragicznych modelach jak Zvezda, Skif... Bo bez nich, to faktycznie chińskie zabawki lepiej wyglądają. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ;)

No to i ja wtrącę swoje 'trzy grosze' w tym wątku.

Model BTR-70 ze Zvezdy (stare formy Dragona, tylko już dość zjechane) nie jest wcale zły. Choć jak wspomniał chyba Kuba, blaszki sa niestety konieczne do niego. Zwłaszcza, ze teraz opłaca się je kupować, bo Eduard ma je w bardzo dobrych cenach.

A teraz w kwestii wykonania. Co do sklejenia sie nie wypowiadam, ale jesli chodzi o malowanie to jest ono niestety kiepskie - grubo nałożona farba, a w dodatku z połyskiem (błyszczy się po prostu, czy tego chcesz czy nie, ale tak jest). Kalkomania nałożona tragicznie - zacznij używać płynów zmiękczających. A jeżeli nie, to przynajmniej wycinaj pojedyncze cyferki i naklejaj je osobno. Poza tym wypadałoby nawiercić lufę No i nie spiesz sie tak z tym modelowaniem

I jeszcze jedno:

Kolory chyba nie najlepiej dobrane - ten szaro-popielaty jest "nie teges".

Kolory jak najbardziej 'teges' Jakubie. Te BTRy w Afganie tak właśnie były pomalowane (miedzy innymi) - widziałem kolorowe fotki. Zielony bazowy i na to malowali szare lub żółte plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem i ja coś napisać. Wiesz co mroko może ty i masz rację daj sobie spokój z modelarstwem, bo to co piszą koledzy modelarze to ni jak nie trafia do ciebie. Dają ci naprawdę dobre rady jak w miarę fajny model wykonać a i tak swoje. Np. schnięcie farby. Tobie się tylko wydaje, że po godzinie farba jest sucha, ja się bawię w modelarstwo około 20 lat i nigdy sobie nie pozwolę na to żeby malować następną warstwę po minimum 24 h schnięcia a czasami nawet dłużej. Tyle już na tym forum mówiło się o tym jak robić żeby kalki się nie świeciły, i wystarczy tylko włączyć opcje szukaj. Niestety twój pośpiech cię gubi i to niestety widać na twoich modelach. Piszesz że malujesz pędzlem i nie stać cie na aero. Ja to wszystko rozumiem, w końcu większość z nas zaczynała malowanie od pędzla. Znam gościa który tylko maluje pędzlem, i żeby mi o tym nie powiedział to w życiu bym tego na modelu nie rozpoznał. Odpowiednia technika i tyle. A nie "kilogram" farby na pędzlu. A potem są takie efekty. Aha i jeszcze jedna rada. Przed wykonaniem jakiegoś modelu przeczytaj trochę o nim, gdzie był używany, poszukaj jakiś fotek konkretnego pojazdu a nie opieraj się na schemacie malowania jaki podaję producent, bo z tym bywa różnie. A nazwanie interwencji radzieckiej w Afganistanie pokojową to zakrawa na kipnę, o ile ja pamiętam to wkroczyli na prośbę miejscowych komunistów i wcale nie pokojowo. Skoro interesujesz się tematem Afgańskim to sobie obejrzyj film "9 kompania". Naprawdę warto, jeden z nie wielu filmów które pokazują tę "pokojową" interwencję. Z modelarskim pozdrowieniem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiż to powód cię do tego skłania??!

No niestety ale okolicy nie ma żadnego sklepa a całe życie na internetowych to przesada

O ile się orientuję to Frombork leży godzinę jazdy od Trójmiasta także nie wiedzę problemu, żeby raz na jakiś czas odwiedzić tam sklepy modelarskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mroko94 widze że jedną warstwe farby kładziesz, za to bardzo grubą to mnie zgubiło w moim ZSU i na Strykerze ze 3 zrobie nie przejmuj sie tym że plastik prześwituje po 1 bo dlatego daje sie 2,

jak tak szybko Ci klejenie idzie to rób jakieś modyfikacje np. trzeba było zrobić do tego BTR klatke

poczytaj troche książek, ja też nie lubiłem czytać a teraz potrafie 100 stron dziennie pochłonąć (nie polecam czytania na lekcjach bo nie wiem czemu ale nauczyciele tego nie lubią ), przez brak wiedzy masz śmieszne wpadki i to nie tylko w modelarstwie (np. rosyjskich konwój ostrzelany przez talibów w innym wątku )

jak skończysz Mardera za 3 dni to sie załamie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"9 kompania"

Bardziej polecam "Afganskiy Izlom" - do oglądnięcia na youtube w 13 odcinkach. Pokazuje krwawą historię jaką był atak rosyjski na Afganistan, pokazuje tych którzy najbardziej na tym ucierpieli czyli cywilów - naprawdę jeden z lepszych filmów. 9 kompania, to film ogólnie średni. Minus to to że "krasnale" nadal są w nim ukazani jako ofiary, a nie agresorzy. Plus tego filmu to to, że pokazuje prostotę i totalne zagubienie przeciętnego ruskiego poborowego powołanego do służby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"9 kompania"

Bardziej polecam "Afganskiy Izlom" - do oglądnięcia na youtube w 13 odcinkach. Pokazuje krwawą historię jaką był atak rosyjski na Afganistan, pokazuje tych którzy najbardziej na tym ucierpieli czyli cywilów - naprawdę jeden z lepszych filmów. 9 kompania, to film ogólnie średni. Minus to to że "krasnale" nadal są w nim ukazani jako ofiary, a nie agresorzy. Plus tego filmu to to, że pokazuje prostotę i totalne zagubienie przeciętnego ruskiego poborowego powołanego do służby...

Ehhh, no jest jeszcze kilka filmów o Afganistanie. Jednym z lepszych jest 'Piekielny Afganistan'. Tam nawet Rosjanie zaangazowali do roli głównej włoskiego aktora Michele Placiodo . Ale film jest dobry - pokazuje jak wyglądał zwykły dzień służby w Afganie - wóda, wypad w góry - łomot od turbanów, wóda, wóda, sen. A od rana wóda, wypad w góry, z którego kilku nie wróciło, potem wóda, wóda, wóda ... i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było teraz to wielka dziura

Miasteczko jest ładne... Ale fakt faktem nic oprócz zabytków tam szczególnego nie ma... Z racji, że pochodzę z Braniewa powiem jako syn tej samej ziemi : Kolego - NIE REZYGNUJ ! Autobusy z Braniewa do Trójmiasta jeżdżą i to raczej nie jest problem Poza tym, z tego co mi wiadomo, w Braniewie przy Braniewskim Centrum Kultury istnieje klub modelarzy pod kierunkiem mojego guru modelarskiego Pana Piotra Butkiewicza a do Braniewa masz 10km i autobusy praktycznie co kwadrans...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, no jest jeszcze kilka filmów o Afganistanie. Jednym z lepszych jest 'Piekielny Afganistan'.
Bardziej polecam "Afganskiy Izlom"

Avi Piszemy o tym samym filmie: Afganskiy Izlom = Piekielny (morderczy) Afganistan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że kolega stara się znależć i udokumentować wszystko co ma go usprawiedliwić od zarzucenia modelarstwa.Bo stwierdzenia że tego się nie da,albo nie mam z czego zrobić podstawki zakrawa na ironię.Zresztą zdanie że nie inwestuje w aero bo kończy z tym interesem wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie mam z czego zrobić podstawki zakrawa na ironię

Fakt faktem... moja ostatnia winietka powstała na bazie... korkowej podstawki pod kubek, która była dosłownie pod ręką tak mniej więcej wygląda http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=10813

Ale nic na siłę... nie chce - to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawke bym zrobił, ale naprawde nie mam z czego, żadnych odpowiednich farb itp.

moja podstawka do ZSU z Afganistanu to

1.płytka (może być wszystko co płaskie)

2. pył

3.kamyki

więc nie p....... że nie masz z czego zrobić podstawki z Afganistanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wziąłem gryz z akwarium

tylko dobierz podobne do siebie i na wikol czy super gluuta przymocuj, styropian może być ale wikol by sie przydał (klej który na bank masz w jakimś warsztaciku czy coś a jak nie to do sąsiada idź, w ostateczności mamie lub siostrze lakier do włosów skrój )

piasek średnio ale na bezrybiu i rak ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.