Skocz do zawartości

Pigmenty kolory


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Mam pytanie do osób które uzywają pigmentów MIG-a. Bo nie wiem czy bawic sie w kupno pasteli i ścieranie ich na pył czy może zakupic pigmenty MIG-a w zestawach lub pojedyncczo?

 

A jesli jednak zdecydowć się na MIG-a to jakie pigmenty i dodatkowe płyny kupic do pancerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę więcej gotówki to lepiej się zaopatrzyć w Migowskie pigmenty. Jednak jak na moje to trochę inne osiąga się nimi efekty i inaczej z nimi obchodzi, więc im szybciej się z nimi oswoisz tym lepiej.

 

A co do płynów i w ogóle kwesti pigmentów to niech się jakiś ekspert wypowie, bo ja mam ledwo dwa to co ja tam wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem a w kwestii płynów do migowskich pigmentów już była mowa, no ale dobra:

Mig Thinner for washes oraz Mig Fixer ( z czerwoną etykietą).

Fixer sprawia, że pigmenty trzymają się podłoża, ale można jeszcze je zetrzeć, Thinner powoduje, że zostają tam na stałe.

Jeżeli chcesz tańszej alternatywy niż Migowskie pigmenty to poszukaj na aledrogo, też tam sprzedają gotowe zestawy.

Jeżeli chodzi o kolory no to na pewno wszystkie kolory "ziemne", "błotne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek weź te pierwsze. Przydatne do błocenia, brudzenia. Do robienia śladów rdzy i okopceń, w zupełności wystarczą farba olejna dla plastyków ( brąz van dycka i czerń kostna-do robienia zacieków) albo suche pastele ( w kolorach rdzy-sam musisz sobie dobrać-do robienia np. rdzawego tłumika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, niedawno pytałem o pigmenty MIG-a ake wypadła mi wymiana rozrządu w aucie i kasa pooooszła:(. I teraz chcę zakupić pigmenty kremera. JAkie kolory radzilibyście kiupić? Chciałbym zrobic zapas różnych przydatnych za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję uzyskać szarą farbę do pomalowania samolotu ale nie mam z skąd ja wziąć. Pomyślałem by kupić pigmenty, ale nie wiem jak je pomieszać w czym, co z nimi zrobić by nadawało się do malowania modelu. Czy w ogóle dobry to jest pomysł?

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę pomalować samolot wojskowy skala 1:72.

 

Mam problem z zakupem farby akrylowej i w sklepie facet pokazał mi że pigmenty mają tylko. Czytałem tu gdzieś że używacie pigmentów więc tak się zastanawiam czy w ten sposób pomaluje samolocik. Tyle że mam zasadniczy problem - nie wiem jak go przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem a w kwestii płynów do migowskich pigmentów już była mowa, no ale dobra:

Mig Thinner for washes oraz Mig Fixer ( z czerwoną etykietą).

Fixer sprawia, że pigmenty trzymają się podłoża, ale można jeszcze je zetrzeć, Thinner powoduje, że zostają tam na stałe.

Jeżeli chcesz tańszej alternatywy niż Migowskie pigmenty to poszukaj na aledrogo, też tam sprzedają gotowe zestawy.

Jeżeli chodzi o kolory no to na pewno wszystkie kolory "ziemne", "błotne"

 

Jest dokładnie na odwrót !

 

Mig Fixer z niebieską etykietą służy do utrwalania pigmentów, a Mig Thinner (z czerwoną) służy do robienia washy. Po zastosowaniu fixera bardzo ciężko będzie coś zetrzeć, a po thinnerze jeżeli tego nie czymś nie utrwalisz pigment odleci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro już o tym mowa to niedawno użyłem pierwszy raz pigmentu (Vallejo-siena naturalna) i utrwaliłem benzyną lakową. Jakoś to sie trzyma, nawet dobrze i dobrze wygląda, choć można zetrzeć i obawiam się, że z czasem może zacząć odpadać. Jeśli chciałbym utrwalić następnym razem to dać np. ten Fixer Miga bezpośrednio na pigment, czy trzeba go potraktować wcześniej Thinnerem? I jeszcze-czy na ten pigment utrwalony benzyną lakową podziała teraz Fixer, czy sobie darować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze-czy na ten pigment utrwalony benzyną lakową podziała teraz Fixer, czy sobie darować?

Zdecydowanie sobie nie darować

 

Zakładam, że w tym kontekście słowo utrwalanie oznacza utrwalanie tymczasowe, bo przy pomocy benzyny lakowej nie można trwale utrwalić pigmentu. Można natomiast go utrwalić wszelkimi fiksatywami, sidoluxami, lakierami bezbarwnymi itp., a nawet użyć fixera (drogi trochę jest). Warto zrobić próbę na boku, bo te preparaty te mogą w większym lub mniejszym stopniu zmienić kolor nałożonego pigmentu.

Zakładam tu, że nie chodzi Ci o błotka i inne efekty "3D" częściej spotykane przy dioramach i wozach Pancernych, ale o efekt piasku, kurzu, pyłu itp. Temat interesująco przedstawiony jest tu: viewtopic.php?t=9571&highlight=fixer

 

Pozdrawiam

 

dokładnie tak mój faux paux

Mierzu - zaczynam Cię coraz bardziej lubić i tak sobie myślę, że mówienie na pomyłkę faux paux, to jest właśnie faux paux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam tu, że nie chodzi Ci o błotka i inne efekty "3D" częściej spotykane przy dioramach i wozach Pancernych, ale o efekt piasku, kurzu, pyłu itp.

Dokładnie. O tego delikwenta mi chodzi:

1-7.jpg

Słyszałem, że właśnie utrwalenie lakierem może prowadzić do zmiany koloru.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.