Skocz do zawartości

[Relacja] Sovremenny 1/700 - Dragon


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy niedziele a to oznacza trochę wolnego czasu na modelowanie

Miałem trochę zabawy z antenami. Te pomiędzy masztami jak zwykle to spiralka. Chciałbym wykonać je inaczej ale poległem. Może Jedrus wymyśli jakiś sposób Kolejne anteny i liny powstały z rozciągniętych na ciepło ramek. Na fotkach są białe aby łatwiej widać było ich ilość. W tej chwili są pomalowane ale pokażę w następnym poście jak odzyskam wzrok

 

026.jpg

027.jpg

028.jpg

 

Na koniec całość z punktem odniesienia co do wielkości modelu.

 

029.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moze Jedrus wymysli jakis sposob

 

jaasssne... chyba w ogóle nie będę robił olinowania

 

pięknie już wygląda Twój okręt... jak sobie pomyślę jaka długa droga jeszcze przede mną...

 

a na Twoim już las anten, są super

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek ty jesteś palący

 

Palący tak ale nie modele

Obiecałem fotkę pomalowanych anten co czynie i to tylko dlatego, że odzyskałem wzrok Jak widać teraz już nie walą tak po oczach

 

032.jpg

 

Na koniec dnia pomimo, że jeszcze nie ukończony nie moglem sobie odmówić i postawiłem go na podstawce Udaloya. Nie będę robił specjalnej podstawki dla tego modelu bo i tak kiedyś stanie na większej. Potem naszło mnie jeszcze coś i postawiłem obok kolegę z floty

 

030.jpg

031.jpg

 

PS. Strach mnie bierze jak lukam na ta ostatnia fotkę i myślę o obietnicy danej Wojtkowi

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach mnie bierze jak lukam na ta ostatnia fotke i mysle o obietnicy danej Wojtkowi

Ja zacząłem wycinać elementy z ramki przy Sov, zaczynam od nadbudówek tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają. W międzyczasie pewnego poranka ( specjalnie wybrano taki termin aby koledzy z NATO nie przylukali co i jak ) miał miejsce pierwszy rejs stoczniowy

 

050a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o so chodzi brawa to dla Okonka się należą... i to duże

 

Jędrek

No tak, zapomniałem że Ty używasz takiego nicku i w dodatku też kleisz okręty ale Okonek ma na imię Andrzej - potocznie Jędrek, wiec chyba wszystko pasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się spotkało trzech Jędrków

Jak pisałem, model jeszcze nie gotowy. Pozostało parę dup..... ( Jędrek mnie trochę zmotywował z tym swoim bliźniakiem ) cześć podwodna , no i chyba wszystko. Banderę i załogę dam już chyba na dioramie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffff.....jeszcze trochę

Cześć rufowa ukończona. Trochę ją uzupełniłem ale nie na tyle co Jędrek przy swoim modelu. Zrezygnowałem z trapu i małego pomostu zaraz za tylnym pokładem rakietowym. Nie do wykonania już na tym etapie z racji na przebieg toru amunicyjnego zaraz za nadbudówką. Trzeba by ja skrócić ale już po ptakach. Na fotce widać trochę inny odcień pokładu od strony relingów. Jest to efekt powtórnego malowania. Mam nadzieje, że po końcowym naniesieniu półmatu na całość różnica zniknie. Zapomniałem też wcześniej usunąć oczko ustalające pozycje pod maszt banery i teraz mam takie dziwne koło na pokładzie. Pozostała jeszcze cześć podwodna a potem już dalsze prace przy Slavie i projekcie grupowym

 

033.jpg

034.jpg

035.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję Okonku, że robiłeś wcześniej przymiarki bo u mnie część podwodna z nawodną to tak się średnio zgrały... szpachla była potrzebna w największej ilości na dziobie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i wiem, że będzie do bani ale jak wiesz u mnie nie mogą obie części zostać połączone wiec do czasu budowy dioramy stanie sobie na niej luzakiem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudeńko

 

jakżeś zrobił, że tak Ci "góra z dołem" spasowała? i to bez sklejenia

 

zamiast się cieszyć ze skończonego modelu to się po głowie bije , co za czasy?

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakżeś zrobił, że tak Ci "góra z dołem" spasowała? i to bez sklejenia

 

Nijak Dwie kropelki gluta na dziobie i dwie na rufie i się trzyma. Przed lądowaniem na dioramie się oddzieli. Chyba Z pasowaniem nie było tak źle i naprawdę trzeba by się wpatrywać przez lupę aby zobaczyć ta małą szparkę. Ta pała to z radości, że się udało skubańca skończyć. Dodaje jeszcze jedna fotkę z odnośnikiem co do wielkości gotowego modelu

 

039.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.