Skocz do zawartości

[Relacja] Sovremenny 1/700 - Dragon


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

A to czemu

bo trza cie pozadnie wyegzorcyzmowac - sprzedales dusze diablu i tyle Z pomoca sil piekielnych to kazdy takie cos zbudowac da rade.

 

Lufy glownej artylerii - chyba kaliber przesadzony - jakos grubo to wyglada. Ludzieeee znalazlem cos u okonka

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okonku, tak oglądam kadłub swojego modelu i Twoje zdjęcia - dobrze tego na nich nie widać - zeszlifowałeś załamania kadłuba z przodu okrętu?

 

mam wrażenie, że przedobrzyłeś z bulajami, ich układ na obu burtach nie jest identyczny i różni się na śródokręciu (na lewej jest ich mniej)

 

kiedy będzie obiecane coś więcej o pracy z blaszkami?

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrek

 

Załamanie na burtach nawet w modelu 1/200 jest nieodpowiednie i też go tam nie poprawiałem. Tutaj natomiast jest prawie niewidoczne i powiem szczerze, że się tym wcale nieprzejołem. Co do bulaji to też z ręka na sercu powiem, że tylko trochę bardziej uwidoczniłem te już istniejące ale aby sprawdzać czy sie zgadza ich ilość i rozkład Zapomniałem Kurde tak ostatnio wałkujesz ten temat, że normalnie już się boje Twego modelu

 

Irek

 

Odnośnik masz na każdej fotce. Kratki maty maja 1cm x 1cm Co do fotek ...hmmm.... ja też chętnie bym takowe widział w Twoich relacjach Przecież jak coś zrobię to pokażę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonek

tylko troche bardziej uwidocznilem te juz istniejace

mam chyba inną wypraskę z kadłubem bo u mnie burty są gładkie... żadnych zaznaczeń bulaji, nawet złych

 

normalnie juz sie boje Twego modelu

e tam, nie dość że jeszcze prace przy nim tak naprawdę nie ruszyły to w dodatku nie mam takich zdolności manualnych jak Ty, więc bez obaw

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę dziwne. Bulaje robiłem na Kulakowie i tak lukając kątem oka na kadłub Sowremennego pomyślałem sobie ciachnij i te ale naprawdę były i to bardzo słabe. Inaczej bym to opisał a tak olałem wpis

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć.

Oj dałem sobie wczoraj sam kopa w tyłek. Aż wstyd tak długo nic nie robić.

 

Czas na dokończenie pokładu łodziowego i śródokręcia. Przybyły szalupy. Wymyśliłem sobie, że dam na nie pokrowce. Nie wszystkie okręty na dioramie muszą je mieć równe. Boczne wieże zaraz za nadbudówką główną nie otrzymały radarów. Nie ma też trapów prowadzących na ich pokłady a tylko relingi. Na fotkach oryginału nawet po okresie, który ma przedstawiać wygląd modelu ich nie widać. Całość uzupełnił trap łączący pokład łodziowy z główną nadbudówką oraz relingi na całym śródokręciu. Szczerze mówiąc model jest taki tępy,że mam już go dosyć. Z drugiej strony chyba za dużo chce pokazać i uzupełnić w tej skali

 

019.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac model jest taki tepy, ze mam juz go dosyc.

 

coś sam już wiem na ten temat

 

Z drugiej strony chyba za duzo chce pokazac i uzupelnic w tej skali

 

mam podobny problem...

 

a tak w ogóle to Twój Okonku całkiem ładnie już wygląda

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na Kaszubach mówią - wygląda jak go Tatk zrobie

Jadę dalej z relingami. Trochę musiałem pozmieniać ich układ w okolicy tylnego działka Ak-630 bo inaczej zawaliłbym nimi pól pokładu. Lepiej chyba ładnie oszukać niż dokładnie sp......... Siatka lądowiska jest trochę wielgaśna jak na skale ale nie miałem innej pod ręką. Jedynym jej plusem jest to, że widać przez nią oznaczenia na pokładzie.Zastanawia mnie też wygląd pokładu rakietowego. Ja tego normalnie nie widzę. Wygląda na to, że pod farba zalega jakiś mikroskopijny syf albo to wina samej farby. Chyba przygotuje nowa mieszankę Jak widać tylny maszt już na swoim miejscu i drzwi hangaru tez. Porobiłem im od środka wzmocnienia ale nie mam na to kwitów i proszę się na tym nie wzorować.

 

020.jpg

021.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Oj dalem sobie wczoraj sam kopa w tylek. Az wstyd tak dlugo nic nie robic.

 

 

No to może i mi tak po koleżeńsku , od dwóch tygodni nic nie skleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka ladowiska jest troche wielgasna jak na skale ale nie mialem innej pod reka.

 

zastanawiam się czy w swoim nie zrezygnować z tej siatki, jak nie ma na pokładzie śmigłowca to nie koniecznie pojawia się na fotkach

 

ładne cacko Tobie wychodzi

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej kurde, ten caly okrecik jest niewiele wiekszy od fajka
- no tak, ale trzeba sobie postawic pytanie jak duza jest ta fajka ? Wszystko jest wzgledne

 

Okonek

 

Pozdr.

Pawel

Pamiętam czaasy kiedy to papierosy były sprzedawane na wagę, a długość ich była nawet ponad 100 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czaasy kiedy to papierosy były sprzedawane na wagę, a długość ich była nawet ponad 100 cm

 

No hehe... były takie czasy i były takie fajki. Długość była rożna ale średnica zawsze taka sama Milo mi, ze się Wam podoba. Tak przez wieczorek robiłem Kamowa. Zaplanowałem , że będzie wytaczany z hangaru ale ciężko było go tam wpakować. Musiałem obniżyć podwozie i je trochę zwęzić. O ile w wysokości to pomogło o tyle w szerokości wpychany był na sile. Przeszkoda okazały się żeberka hangaru. Jakoś się udało i tak pozostanie. Poprawie jeszcze gwiazdy na statecznikach bo te z zestawu są jakieś wielgaśne, potem dodam obsługę pokładu lotniczego i będzie chyba git

 

022.jpg

023.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem obnizyc podwozie i je troche zwezic.
- cos mi sie tak kolacze po glowie - ktorys Kamow to czasem wlasnie nie mial hydraulicznie obnizanego podwozia do hangarowania ?

Faktycznie duze gwiazdy - ale tez male

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no tak, ale trzeba sobie postawic pytanie jak duza jest ta fajka ? Wszystko jest wzgledne
No ja tak wlasnie Okonka od dluzszego czasu podejrzewam, ze ma takiego jednego faja spreparowanego do odpowiedniego rozmiaru, pokazuje nam te modele przy nim i wciska kit, ze to niby takie malutkie...

 

Tak troche offtopic...

Pamiętam czaasy kiedy to papierosy były sprzedawane na wagę, a długość ich była nawet ponad 100 cm
Jako ze mam duzo do czynienia z branza tytoniowa, jako ciekawsotke powiem, ze zarowno papierosy jak i filtry wychodza z maszyny zwijajacej jako jeden "papieros" ograniczony na dlugosc przez ilosc bibuly na bebnie... Dopiero pozniej sa ciete na odpowiednie odcinki i zlepiane razem (filtr z fajkiem). W niektorych sytuacjach, np. przy rozruchu maszyny, zanim urzadzenie tnace sie zsynchronizuje ze "zwijaczka", czesc "produktu" wychodzi bokiem niepocieta... Taki odpad moze miec dlugosc kilku metrow nawet (zazwyczaj lamie sie sam na krotsze kawalki). Kiedys sprzedawali to, zeby odzyskac chociaz czesc poniesionych kosztow. Dzisiaj sa specjalne maszyny do odzyskiwania tytoniu z takich smieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sprzedawali to, zeby odzyskac chociaz czesc poniesionych kosztow. Dzisiaj sa specjalne maszyny do odzyskiwania tytoniu z takich smieci...

 

W latach 80-tych jak wiadomo papierosy były na kartki, więc zakłady pracy (dział socjalny) kupowały te śmieci aby nam palaczom ulżyć w niedoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie jeszcze gwiazdy na statecznikach bo te z zestawu sa jakies wielgasne, potem dodalm obsluge pokladu lotniczego i bedzie chyba git

 

pewnie, że będzie git, tylko jak te gwiazdy poprawisz?

 

wpychany byl na sile

 

będziesz go wyciągał z hangaru? pytam bo przy takiej operacji sam pewnie bym odłamał drzwi hangaru ze trzy razy, nie mówiąc o otarciach farby i innych uszkodzeniach...

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki , jedziemy dalej bo to i Slava w kolejce czeka i projekt jakiś ma być

 

Wszystkie siły wczoraj wieczorem poszły na dokończenie przedniego masztu. Niestety w zestawie blaszek zabrakło już radarów Palm Frond. Wszystkie poszły na Udaloy-a i pozostał jeden ale z nim nie będę cudował. Przez chwile był zamysł wykonania ich od podstaw ale dałem sobie na luz. Relingi zamontowałem w trochę uproszczonej ilości. Na koniec zamontowałem radar Top Steer składający się z 8-iu części. Maszt jeszcze nie do końca gotowy. Reszta czyli już drobniutkie anteny pojawia się na nim w czasie montażu anten pomiędzy masztami. Niby już blisko do końca ale tak naprawdę roboty jeszcze od groma

 

024.jpg

025.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i projekt jakis ma byc

 

jak to ma być?

 

proponuję wystartować od dziś z projektem "Okręty floty rosyjskiej / radzieckiej"

termin zakończenia: koniec czerwca 2007 (może być za krótki to przedłużymy)

okres historyczny: dowolny (byle okręt służył we wspomnianej flocie a z racji tego, że nas mało to obojęte czy za cara czy za Putina )

skala: dowolna

 

projekt wystartował, jeno data została przesunięta do końca roku

 

a radar wygląda cudnie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.