Skocz do zawartości

[Relacja] Sovremenny 1/700 - Dragon


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy, którzy odwiedzają ten dział wiedza pewnie, że wspominałem kiedyś o dioramce morskiej. Diorama taka potrzebuje paru okrętów a u mnie jak do tej pory tylko Kalinin gotowy Spiełem się trochę i ruszyłem ze Slavą ale aby jej nie było smutno samej na pochylni stocznia w Okonioniewie rozpoczęła budowę kolejnego okrętu. Tym razem to Niszczyciel rakietowy typu 956 - Sarych. Jako, że robiłem już model tego typu okrętu w skali 1/200 mam trochę ułatwione zadanie co do materiałów itp. W przeciwieństwie do "Бесстрашный" -go, który był ostatnim okrętem z serii dla marynarki rosyjskiej wybrałem sobie jednego z młodszych braci. Dioramka ma pokazywać Atlantyk czyli potrzebne mi okręty z floty północnej a do takich zaliczał się trzeci okręt z serii czyli "Отличный" i jego właśnie wybrałem.

Czas pokazany na dioramce to rok 1988 czyli numery burtowe muszą też pasować. W tym okresie okręt nosił numer 434. Jakiś znajomy co nie

 

0001.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zobaczymy co da się zrobić. Nie chodzi tu tylko o pokazanie np. śmigłowca w powietrzu ale i jego rotorów w czasie pracy.

Główna cześć modelu przybrała już kolorki i tak jak we wcześniejszych okrętach pokład kadłuba stal się brązowo-czerwony a pokłady nadbudówek czerwono-pomarańczowe

 

002.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś nie przeczytał . Tak myślę z tym smigłowcem , fajnie by jednak było jakby sobie taki leciał na dioramce . Są takie cieniuteńkie stalowe druciki , albo może zrobic test z żyłką usztywnioną cyjanoakrylem ? Kręcący się wirnik można zrobić tak jak było w tej japońskiej dioramce w samolotach - ( z krażków pleksi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zaproponować to: widziałem kiedyś w sklepie modelarskim takie cienkie okrągłe pręty z przeźroczystego tworzywa, były w różnych grubościach, z tego co pamiętam były sztywne, jeśli chcesz mogę podejść do sklepu zobaczyć po ile są takie i jak bardzo są sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytał, przeczytał, chodzi mi o to, że na innym, poprzednim modelu była większa różnica pomiędzy kolorami, niż jest w tym Sovriemiennym.

To Wy nie doczytaliście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....i i tak jak we wczesniejszych okretach poklad kadluba stal sie brazowo-czerwony a poklady nadbudowek czerwono-pomaranczowe

 

oraz

 

No wiec , byly dwa sposoby malowania pokladu. Pierwszy, nazwijmy go wczesnym, gdy nazwa okretu byla jeszcze malowana na bialo, polegal na pomalowaniu wszystkich pokladow na kolor czerwono-brazowy.

Drugi, czyli pozny (zolta nazwa okretu) to w/g mnie przemalowanie glownych pokladow na szary z pozostawieniem czerwono-brazowych listw na nadbudowkach (cos w rodzaju listw podlogowych). Poklady na nadbudowkach pozostaly w poprzednim kolorze.

 

Teraz jest OK. Kto jednak nie czyta ten nie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robotnicy w stoczni latają jak porąbani pomiędzy trzema dokami. Teraz właśnie zatrzymali się tutaj i cosik tam zrobili Wykonanie wyprasek kadłuba umożliwia malowanie ścian nadbudówek i wyposażenia pokładu tylko i wyłącznie pędzlem

 

003.jpg

 

...... cienkie okrągłe pręty

 

Michał to dobry pomysł ale muszą być bardzo cienkie !

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal to dobry pomysl ale musza byc bardzo cienkie !

 

Będę dzisiaj w sklepie, zobaczę i powiem Ci jakie są średnice i jak bardzo są sztywne

 

Teraz wpadło mi do głowy jeszcze, że można by użyć do tego światłowodu 1mm lub 0,75mm. Również są sztywne szczególnie ten 1mm, taki mały śmigłowiec na wysokości około 15cm myślę że by utrzymało bez problemu, bez większych zachwiań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O światłowodach już myślałem i będą chyba najbardziej odpowiednie. 15 cm to zdecydowanie za wysoko. O ile się zdecyduje do pokaże jeden śmigłowiec podczas startu czy lądowania oraz drugi w niskim przelocie nad woda. Można pokazać śmigłowiec z opuszczonym sonarem i wtedy nie będzie problemu, tylko co on by robił pośród płynącej floty ? Nie jestem pewien czy taka scenka pojawi się przy niszczycielach i krążowniku. Wcześniej zdecyduje sie na to przy Kievie czy Kuzniecowie a do tego czasu to coś wymyślimy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie ale powiem szczerze że nie nadają się za bardzo te przeźroczyste pręty, najcieńszy ma 1mm ale jest o wiele bedzie giętki niż światłowód, a i przede wszystkim jest taki bardziej mleczny niż przeźroczysty...

 

Więc stwierdzam że światłowód bedzie się do tego najlepiej nadawał.

 

PS. jeśli nie masz światłowodu, albo nie wiesz gdzie kupić pisz do mnie śmiało na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra tylko już na mnie nie krzycz bo jestem wrażliwy i mogę

Jak wiadomo z in-boxu, Dragon sam już dodał do zestawu blaszki potrzebne do wykonania tego masztu ale ja wybrałem te z GMM jako bardziej moim zdaniem odpowiednie ( ramiona masztu Dragona są za balszoje ). Ciekawostka jest, że oba nie do końca są OK. W miarę odpowiednio poprawny tylni maszt udało mi się wykonać poprzez połączenie części z obu blaszek plus reling na pomoście z pozostałości po Kalininie. Maszt oczywiście ze względu na okręt jest starszego typu. Pozostało tylko pomalować

 

004.jpg

 

No i po malowaniu

 

005.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jedziemy dalej.

 

Wszystkie duperele na pokładach już pozaznaczane i odmalowane. Przybył komin i pokład lotniczy. Na bocznych wysepkach na ile to tylko możliwe został skorygowany jeden z pokładów. Wykonany oczywiście na nowo z ramki blaszki fototrawionej. Ci, którzy śledzili budowę większego brata w 200-ce wiedza o co chodzi Przejścia kolorów pokłady-nadbudówki jeszcze do poprawienia

 

008.jpg

009.jpg

010.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć.

Male postępy. Zamocowałem na tylnej nadbudówce boczne pokłady. Przed tą czynnością radze pogłębić miejsce w pokładzie lotniczym, gdzie one zachodzą. Bez tej operacji powstaną stopnie na połączeniu a powinno być płasko.

 

011.jpg

012.jpg

 

W dalszej części tak sobie kombinuje, że skoro model ma stanąć kiedyś na dioramce a powinno się na niej coś dziać i skoro dwa gotowe okręty maja już śmigłowce na pokładach lotniczych, to może tu pokażemy śmigłowiec w hangarze lub w czasie wytaczania z niego. Pomysł jeszcze nie zaklepany ale tak dla ciekawości postanowiłem zrobić cześć ruchomą hangaru jako otwartą. Ściany powstały z blaszki aluminiowej a wzmocnienia wewnętrzne z pręcików plastikowych. Furty jeśli się zdecyduje to dam na koniec ale zawiasy już są Rama, na której są zamocowane to tez pręciki później przeszlifowane na płasko

 

Przy tych czynnościach wzorowałem się na fotkach jednego z chińskich okrętów oraz złomowanym już Sovremennym

 

015.jpg

013.jpg

014.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu

Jedziemy dalej. Dodałem relingi na dziobie i większość dupereli w tej części modelu, dorobiłem w podobny sposób co w Kulakowie wszystkie żaluzje na kominie, pokłady łodziowe otrzymały podpory, hangar już na miejscu, radary otrzymały ciemniejszy kolor no i trochę popracowałem przy przednim maszcie. Okręt otrzymał też już numer burtowy i nazwę poskładaną z paru części bo w kalkach takowej niet

 

016.jpg

017.jpg

018.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.