Skocz do zawartości

IVECO-MAGIRUS DLK 23-12 Fire ladder truck - ITALERI - 1:24


TomaszDudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rozpoczynam relację z budowy iveco .

Fotka pudełka

5786305067691fdemed.jpg

Fotka poglądowa zawartości pudełka

017314906203b4c1.jpg

Pełny inbox znajduje się tutaj

viewtopic.php?p=163041#163041

Deklów nie było w modelu są ze scanii 143 z italeri

W modelu pragnę zrobić kilka przeróbek m.i. dekle na kołach małą drabinkę która widać na pudełku a niema w zestawie troszkę zwaloryzować kabinę i silnik ,oraz co będzie największym wyzwaniem to uzupełnić park drabinowy o szereg detali .

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, że kolejna drabka czerwona na forum objawiona...

 

Co do dekli czy jak wolisz kołpaków dał bym sobie spoksik, bo tego kalibru wozy strażackie nie mają raczej kołpaków bo i po co?? co do drabinki, przejrzyj dokładnie zestaw, ja ten model popełniłem jakieś ooo kurcze z 8 do 10 lat temu będzie hehehe i wydaje mi się że w zestawie gdzieś ta drabka funkcjonowała?? muszę odkopać w gablotce swojego i zobaczyć czy tam mam tą drabinkę, dodam że jest ona bardzo pomocna w zabraniu się na spacer nieco większą wysokość piechotą, a nie w "wygodnym i przestronnym" koszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinfire Nie niestety niema tej drabinki nie wiem czemu jest na rysunku ,wezmę ja z modelu fire jeep z italeri .

Co do dekli to znalazłem wiele fotek na których te wozy miały dekle ,poza tym z deklami bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers Na stronie magirus deutz iveco jest czerwony albo pomarańczowy widziałem jeszcze fotkę z czarnym lub szarym ale taki mi się nie podoba ,jesli zielony jest poprawny to taki zrobię a jaki odcień konkretnie ? a co ze skrzynią biegów może być srebrna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie!!! co do tej drabinki... masz rację, ja też ją dorabiałem tzn przysposobiłem sobie, jednak nie pamiętam już z jakiego zestawu, jak ona dokładnie wyglądała też Ci nie powiem, bo jej już po prostu niet na moim modelu... gdzieś przy przeprowadzce musiała ujść. Co do uzupełniania szczelin w zabudowie skrytek... jestem w szoku. Jeśli ten model to wznowienie produkcji serii przez italerkę, to znaczy, że stare formy dały o sobie znać. Ja w moim kurcze nie miałem problemu ze szczelinami, sam byłem w szoku (po wcześniejszych zmaganiach z Revellem) że w tym Magirusiku wszystko spasowane było bez problemu. W każdym razie model zapowiada się ciekawie Jak będę w robocie (dopiero) w poniedziałek, zasięgnę języka, czy nie ma ktoś jakiejś większej dokumentacji do przynajmniej samego parku drabinowego, postaram się, może uda mi się dorobić zdjęć samego parku i olinowania tegoż ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinfire Z góry dzięki za materiały .Co do szczelin to powstały troszkę z mojej winy ale ma nadzieję że nie będzie ich widać po malowaniu. Co do drabinki to chyba trzeba ja umieścić na podporze przytrzymującej drabinę, jak byś mi mógł jeszcze powiedzieć jakim kolorem pomalować silnik to byłbym bardzo wdzięczny,dziś postanowiłem dokończyć nadbudówkę zabrałem się za druciki przy tych małych skrzyneczkach

Jak się uporam z tym dziś to wrzucę fotki gotowego elementu ,prócz tego walczę z podporami i ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem okablowanie ramy ,piszcie proszę jak to wygląda bo ja sie nie znam za bardzo ,jak by ktoś był tak dobry i powiedział mi gdzie w tej ciężarówce jest hamulec zasadniczy byłbym bardzo wdzięczny.

3f095eb30ecdff35m.jpg

592c5cb15fd6edf4med.jpg55ec3e78f36e980cm.jpg

5594527307fc38c2med.jpg

 

W fotosiku niema już opcji pełnego zdjęcia ,poza tym wkurza mnie już ta strona co polecacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.