Skocz do zawartości

Breguet Br.XIV B2 - 1/72 - AZ Model


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zgłosić swój akces do konkursu z , a jakże , szmatopłatem Breguet Br.XIV B2 produkcji Czeskiego AZ Model w skali 1/72 .

 

Niech Wikipedia posłuży za kilka słów na temat maszyny :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Breguet_XIV

 

Oto inbox :

 

Pudełko

 

DSCF0246.jpg

 

Ramki

 

DSCF0250.jpg

DSCF0273.jpg

 

Części fototrawione

 

DSCF0251.jpg

 

Części żywiczne

 

DSCF0254.jpg

 

Folia

 

DSCF0255.jpg

 

Kalkomanie

 

DSCF0270.jpg

 

Zdjęć instrukcji nie daję , bo zasadniczo po co ...

 

A coś takiego mniej więcej chciałbym uzyskać :

 

29_1-1.jpg

 

Piszę mniej więcej , gdyż mój model będzie posiadał jeszcze Francuskie kokardy - pamiątka po 66 Esc.Br.

 

Z budową ruszam w styczniu , jak tylko uporam się z Brandenburgiem ( a lenia mam wielkiego ) .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

ZIO uprzedziłeś mnie z tym modelem, też miałem wystartować z nim ( ale ze mnie ciapa ) model już zamówiony więc jak coś to poczeka w składziku. Pozostaje mi tylko gorący doping, i śledzenie Twojego wątku konkursowego

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie, ze juz upatrzylem sobie lidera w samolotach, ale ja mam zboczenie na punkcie lodzi latajacych . Niemniej Twoj watek bede odwiedzal rownie czesto co tamten . Jestem pewnien, ze ten szmatoplat tez bedzie "jak zywy". Drewniane czesci na pewno takie beda. Bardzo mi sie podoba to jak na box-arcie przeswituje plotno (widac nawet zarys plam kamuflazu). Myslales, zeby kiedys zrobic taki efekt?

 

P.S. Pozdrawiam i zycze dobrej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sianko no co ty , boisz się że zrobisz gorszy model niż ja

 

Breguetów XIV było tyle wersji , odmian i użytkowników , że na pewno starczy tematów dla nas dwóch

 

Prześwitujące żebra owszem , mam zamiar takowe popełnić , już nawet wiem jak .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sianko no co ty , boisz się że zrobisz gorszy model niż ja

 

Breguetów XIV było tyle wersji , odmian i użytkowników , że na pewno starczy tematów dla nas dwóch

nie no chodzi o dobrą zabawę i przy okazji wymianę doświadczeń...( mój też będzie polski )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki uprzejmości Kolegów Jacka Duszaka i Andrzeja Kowalskiego zdobyłem odpowiednią ilość materiałów o Hallerowskich Breguetach .

 

Co za tym idzie , od dzisiaj na poważnie wchodzę do gry , natomiast mój model będzie repliką tej oto maszyny :

 

jkjkjkjkjkkj.jpg

 

Na chwilę obecną mam oczyszczone z nadlewów zasadnicze elementy modelu , oraz powiercone otwory pod rigging .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , zasadniczo to im dłużej patrzę się na fotografie polskich maszyn , tym mniej się w tym wszystkim znajduję .

 

Zasadniczo maszyna powinna otrzymać płaty pomalowane w "lustrzany" schemat z wcześniejszego rysunku , ale sam już nie wiem .

 

Na szczęście mam zdjęcia podobnego bregueta z pasami na kadłubie , aczkolwiek bez ciekawego , czerwonego przodu ( ale przynajmniej na 100% wiadomo jaki typ kamuflażu zastosować ).

 

PS. Znalazłem też zdjęcie polskiej maszyny z kadłubem B2 i płatami A2 - ot taka ciekawostka

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zawsze - z elastycznej żyłki .

 

Przy okazji mały raport słowny: górny płat doprowadzony do stanu używalności , dolny się robi - klapy już usunięte .

 

W sumie AZ Model mogło by pójść na rękę modelarzom i dać dwa rodzaje płatów , ew. dać tylko płaty późne - konwersja na wczesne zajęła by jeden wieczór ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uffff ... prace remontowe powiedzmy że skończone , więc wracam do modelarstwa

 

Dzisiaj zamknąłem kadłub , jutro czas na zabawę z papierem ściernym .

 

DSCF0715.jpg

 

Zdjęcie z dodanym dla towarzystwa kadłubem Brisfita .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.