Skocz do zawartości

Scania 143m 500 Streamline - Italeri - 1:24


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest dokładnie tak jak powiedziałeś Tomku!

Kolejne etapy prac:

Rama koloru czarny mat

dsc004442yd4.th.jpgdsc004462bf6.th.jpg

Silnik. Brakuje tylko drążka od dźwigni biegów

dsc004482on7.th.jpgdsc004503za9.th.jpgdsc00451or4.th.jpg

Bak paliwa, brakuje korka

dsc00447uu4.th.jpg

Wlot filtra powietrza czy jak to tam nazwać

dsc004542dz8.th.jpgdsc004553cq1.th.jpg

Daszek przeciwsłoneczny

dsc004523kq3.th.jpgdsc004532eu2.th.jpg

Końcowy wygląd kół

dsc004632ot7.th.jpgdsc00464ii0.th.jpg

Jeśli chodzi o wnętrze to skleiłem podstawy foteli

dsc00462qi5.th.jpg

Konsola pod sufitem

dsc004602cd2.th.jpg

Deska rozdzielcza

dsc004573pj3.th.jpgdsc004562lz6.th.jpg

W ramce ze szkłem są dwie szybki, jedna do tylnej ściany a druga do szyberdachu. Pomyślałem że jak się uda to pociacham je na kawałki i zrobię z nich dodatkowe obrysówki. Są również duże okrągłe szkiełka, może coś da się z nimi zrobić.

dsc00466bv0.th.jpg

Są też tylne lampy i przednie kierunkowskazy od Scani 142 chyba

dsc00471oy5.th.jpgdsc00473hm1.th.jpg

 

Cały czas zastanawiam się nad kolorem wnętrza. Na początku miało być czarno czerwone ale potem pomyślałem o kolorze bananowym lub piaskowym... ale jeszcze się zobaczy. Pomyślałem aby z tyłu założyć zderzak od naczepy, ale przymiarki zrobię kiedy indziej i zobaczę jak to wyjdzie i ewentualnie jak to zamocować...

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienajgorzej to wszystko wygląda ,silnik jest bawet ok choć niedokładnie pomalowany jest i kolor chyba ciut za ciemny ale to ma się tobie podobać

na pewno powinienieś wywalić te dekle z tylnych kół takiego czegoś się nie robi ,dekle daje się do przodu .

W kabinie radziłbym ci wykonać wycieraczki z dna plastikowej miseczki jednorazowej ma faktórę w kwadraty i nawet pasuje ,na pewno wygląda lepiej niż te odlane razem z podłogą .

Mam jeszcze pytanko na szczęście ja juz to mam za sobą ale jak widzę ty nie sklejanie kabiny bo chyba zrobisz tak jak wszyscy inni tzn skleisz kaste do kupy pomalujesz i potem włożysz środek bo tak się da .

 

Czym to bedziesz kleił ? bo zwykłym klejem modelraskim to się raczej nieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy chodzi ci o to jakim klejem skleję kastę przed pomalowaniem? Myślę że super glutem...

Moja kolej na pytanie.

Jeśli masz już sklejoną kabinę to powiedz czy kompletne wnętrze wejdzie do sklejonej całej kabiny tzn z wszysykich ścian czy trzeba zostawić tylną ścianę do przyklejenia po montażu wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek , te dekielki się zakłada, aby np. poprawoć wygląd , więc nie mów że się nie zakłada... I ciekawe, jak Ty kleisz kabinę skoro na klej modelarski Ci nie łapie? .

 

Krzychu126 ogólnie prace nad Scanią idą wporządku. Piasty są ok, ale mi się wydaje, że powinny być nieco krótsze... .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dekielki się zakłada, aby np. poprawoć wygląd

 

A mi się wydawało, że są po to, aby zapobiec uszkodzeni śrub mocujących kolo. Zakłada się je na koła które mają śruby na zewnątrz, czyli na pojedynczych kołach np. przednia oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba ja mówiłem o zakładaniu tych dekielków na tylnie felgi, bo tam to mogą tylko pełnić rolę ozdobnika . Wiem, że mają na celu ochronę śrub przed uszkodzeniem i że przeważnie zakłada się je na przednie koła...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 Według moich skromnych prób to najpierw musiałbyś zmontować sufit potem ścianki boczne a na końcu włożyć podłogę z deską i fotelami. A co do klejenia kabiny to ja też swoją pokleiłem super glue i wyszła nawet git po czym wylondowała na podłodze i rozsypała się w części ,spowodowało to małe załamanie nerwowe którego skutki nie powinny ujrzeć światła dziennego . Skleiłem ją do kupy po raz drugi i jest nawet ok.

 

Bilonzo Mogę się mylić ale w życiu nie widziałem truck który by miał tego typu dekle na tylnych kołach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu może i te dekle ładnie wyglądają ( poza praktyczna ich funkcja) ale z tylu to one nie pasują ni w piec ni w dziesięć. Moja propozycja jest taka aby z przodu założyć pełne ( z zasłoniętym środkiem) a na tylne kola założyć płaskie kołpaki ( nie wystające ) wtedy będzie ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciąg dalszy prac!

Rama wyposażona w zawieszenie tylne i przednie:

dsc00440aa9.th.jpg

tutaj przednie zawieszenie z bliska:

dsc00441pz6.th.jpgdsc00443tg5.th.jpg

tylny most z zawieszeniem:

dsc00444as1.th.jpgdsc00445ti7.th.jpg

to już wnętrze baaaaardzo wstępnie złorzone (nic nie jest przyklejone)

dsc00446fy4.th.jpg

O! Tu widać jak deska rozdzielcza "pasuje" do podłogi:

dsc00449uw7.th.jpgdsc00452ey2.th.jpg

A tu widać że w podłodze jeden "wpust" jest prosto a drugi pod skosem, tymczasem na tylnej ścianie oba są prosto!

dsc00453gw9.th.jpg

 

Oczywiście podwozie nie jest jeszcze tak na tip top więc będą drobne poprawki głównie w sprawie malowania.

Przymierzałem również silnik do ramy no i tu ZONK! Z deczka nie chce pasować, gdy tył podwieszony jest w swoim miejscu to przód nie leży na swoich łapach tylko na elementach kolektora wydechowego. Wydaje mi się że w gotowym modelu nie będzie tego mocno widać ale oczywiście postaram się to zlikwidować lub chociaż zminimalizować.

Zastanawiam się nad kolorem wału napędowego jeśli skrzynia biegów jest tego samego koloru co tylny most. Pomyślałem że wał może być też granatowy lub czarny a te przeguby czy jak im tam srebrne.

Co wy na to?

 

Dobra byłoby na tyle, nie potrafię się rozpisywać i robić takich relacji jak JarekS no ale chodzi o zdjęcia i o to co na nich widać

 

Pozdrawiam i do następnego!

Może jutro kolejna aktualizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze to niespotkałem się z takim malowanie Scani wszystko na inny kolor(tylny most i przedni) ja bym wszystko pomalował jednolicie jaki kolor ramy taki kolor podzespołów(takie malowanie jak ty przedstawiłeś nijak się ma do rzeczywistości) coraz bardziej przypomina to zabawkę niż model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć to znowu ja!!

Od razu przejdę do konkretów.

Na początek poprawione oponki:

dsc00440lw2.th.jpg

Przymiarka silnika i wału napędowego do ramy:

dsc00441em5.th.jpg

Tu widać przerwę między ramą i łapami silnika (silnik położyłem byle jak więc przerwa jest większa)

dsc00443ds1.th.jpg

Na tył chciałbym dać zderzak od naczepy...

dsc00447fx6.th.jpgdsc00448ml8.th.jpgdsc00450xr8.th.jpg

...jednak wg instrukcji ten zbiorniczek jest przymocowany tak:

dsc00451gv9.th.jpg

Jak nietrudno się domyślić przeszkadza w takim montażu zderzaka, więc pomyślałem że przymocuję go tak:

dsc00452ox5.th.jpgdsc00453hk4.th.jpg

Oczywiście do zderzaka dojdzie duży chlapacz.

Narazie to tyle, pozdrawiam!!

 

A i jeszcze zdrowych i wesołych!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 nie pasuje mi ten zderzak w takiej postaci. Dużo lepiej będzie wyglądać, jak obetniesz całą górną część zderzaka po długości (tam, gdzie przychodzą trójkąty odblaskowe) i zostawisz tylko dolną część (zagłębienie), gdzie przychodzą tylne lampy

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zrób tak, jak radzi nasz wszędobylski i zawsze dobrze radzący Jarek. Też mam zamiar tak zrobić w swojej scani ale to to "ohohho a może i dłużej" jak mawiała znania niektórym p.Pelagia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zrób tak, jak radzi nasz wszędobylski i zawsze dobrze radzący Jarek.

I kto tu spożywa...

 

Krzychu126, zrób podobny zderzak, jak na fotce Scanii, którą zamieścił kolega ScaniaV8 w swoim temacie, a będzie realnie:

viewtopic.php?t=11540

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy postęp prac nad modelem!

Na początek całe podwozie z zamontowanymi kołami (trochę problemów było ale dałem radę)

dsc004412hx7.th.jpgdsc00442ce1.th.jpgdsc004432vw6.th.jpgdsc00444oh5.th.jpg

A tak zamontowałem zbiornik aby zmieścił się zderzak który przerobiłem tak jak chcieliście

dsc00445ya0.th.jpgdsc004522fv9.th.jpg

Mam nadzieję że przez ten zderzak model będzie się wam mniej niepodobał czyli bardziej podobał bo jest taki jaki chcieliście

 

Tu imitacja izolacji termicznej

dsc004502rz5.th.jpg

I już odpowiadam na wasze pytania: Dlaczego nie ma otworu na drążek skrzyni biegów?

A nie ma bo po bliższych oględzinach wszystkiego w kupie doszedłem do wniosku iż silnik nie leży do końca na swoich łapach więc drążek może nie pasować do otworu w podłodze dlatego też odciąłem go od... to jest chyba wybierak... tego co leci do skrzyni i zamocowałem na stałę do podłogi (nie bijcie )

Jeśli chodzi o wnętrze to pokażę wam narazie tylko fotele, resztę zobaczycie jak wszystkie elementy dokończę i pokażę wam honorową przymiarkę

dsc00446cz8.th.jpg

Kupiłem farbę na karoserię (dwie puszki Motipa), ładny fioletowy metalic...

dsc00449ai0.th.jpgdsc004482vn1.th.jpg

 

A tak poza moim modelem to znalazłem w necie ciekawie zrobiony silnik od Scani

scaniasilniktl0.th.jpg

 

Dobra, to byłoby chyba na tyle...

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama nieźle pomalowana, imitacją osłony termicznej beznadziejna, proponuję zrobić ze sreberka od paczki fajek [Palenie szkodzi zdrowiu], fotele minimalnie krzywo pomalowane, w real pewno nic nie widać, a kolorek ... rzecz gustu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie po przerwie!!!

Bez zbędnego gadania... fotki!!!

Kabina:

DSC00448.jpg

DSC00450.jpg

tu widać odcień fioletu:

DSC00451.jpg

DSC00449.jpg

tylna ściana, maska (?) i spojler dachowy:

DSC00452.jpg

przedni zderzak:

DSC00459.jpg

DSC00463.jpg

przednie błotniki:

DSC00458.jpg

tylne nadkola i uchwyty do nich (?):

DSC00453.jpg

DSC00464.jpg

pierwsze oficjalne zdjęcia wnętrza, sufit nie jest przyklejony:

DSC00470.jpg

DSC00465.jpg

DSC00467.jpg

 

Osłony międzyosiowe i spojlery za kabiną nie są jeszcze całkowicie gotowe podobnie jak tylny zderzak który będzie w kolorze nadwozia.

 

PS: Na obiektywie w telefonie mam jakiegoś paprocha i dlatego jest czarna kropka na zdjęciach.

 

To na tyle!!! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.